| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema si as avea nevoie de niste sfaturi...
Eu sunt impreuna cu un baiat. Mie imi place foarte mult de el si lui de mine. Ieri cand am iesit in pauza afara, Gabriel a bagat-o foarte mult in seama pe prietena mea. Pe mine deloc. Vreau sa mentionez ca intre prietena mea si Gabriel exista conflicte. Prietena mea il enrveaza, iar el ii trage cu palma peste spate si dupa aceea stiti si voi ce urmeaza...se baga in seama amandoi si pur si simplu toata pauza stateau aproape numai ei doi. Ieri, cand am vazut ca toata pauza a stat numai si numai cu ea, pur si simplu m-a cuprins o gelozie pe care nici nu o pot descrie. In pauza urmatoare nu am mai iesit in pauza deoarece nu am mai vrut sa ma simt la fel ca in pauza precedenta. Cand a vazut ca nu mai ies afara, Gabriel a intrebat-o pe o colega de-a mea unde sunt. Si asa, Gabriel a aflat de ce sunt suparata si i-a zis colegei mele sa ma cheme afara. Eu normal ca m-am impotrivit sa ies dar colegele mele m-au scos afara cu forta. Cand am iesit afara Gabriel a venit la mine si mi-a zi fix asa : " Iarta-ma, te rog, ca i-am dat mai multa atentie Danei decat tie. Iarta-ma te rog. Iarta-ma." Eu, insa, nu i-am zis nimic si am plecat in clasa. Denisa, colega mea, i-a zis atunci lui Gabriel : " Nu ar trebui sa te dai chiar asa pe langa Dana, ca totusi esti cu Diana" ( adica cu mine). El a spus :" Nu am crezut ca s-a suparat asa de tare. Eu la ea tin, iar cu Dana nu am nici o treaba numai ca ma enerveaza. De acum nu ma mai ating de Dana". Mai tarziu. mi-am dat seama cat de idioata am fost ca m-am suparat asa de tare pe el. La sfarsitul orelor, m-am intors in clasa cu pretextul ca mi-am uitat adidasii. Cand am intrat pe usa, m-am intalnit cu el. Stateam fata in fata, iar el avea fata senina, zambea in coltul gurii si era ridicat pe varfuri. L-am intrebat daca este suparat pe mine si a spus nu. Ideea e ca nu am putut sa vorbesc mai multe cu el deoarece era acolo si Danut ( colegul lui) si nu as fi vrut ca dupa sa isi bata joc de el.

Problema mea este:
Oare si-a format o impresie urata despre mine cand a vazut gelozia mea? Sau poate si-a dat seama cat de mult tin la el si ca nu vreau sa il vad cu alta fata?

Ce as putea face pe viitor? Deoarece nu mai vreau sa se repete ce s-a intamplat ieri.

Va rog cat mai multe sfaturi! sad

6 răspunsuri:
| SSWK a răspuns:

O intreaga telenovela... Cel mai bine, intrebi direct la sursa, ai raspunsul, chiar daca nu cel dorit, este 100% original.

| OoKidaLoveoO a răspuns:

Pai daca ti-a zambit nu este suparat pe tine.
1.Cand esti geloasa incearca sa pari ca nu iti pasa. Dacao sa te vada stresata o sa creda sigur ca esti disperata.
2.Intreaba inainte sa te dezlantui daca tu chiar simti ca este o legatura intre cineva si el incearca sa aduni informatii, din barfe sau puneti prietenele sa traga cu urechea.
3.Mie mi se pare ca un baiat devine disperat daca in fiecare zi stai cu el. Oferai spatiu.Cand vrei sa vb cu el poti dar nu chiar in fiecare zi in fiecare minuta si in fiecare secunda.
4.Baieti urasc certurile.Multe dintre relatii se termina din cauza certurilorr care nu au sens.
5.Nu le place sa vorbeasca despre probleme.
6.Baietii urasc sa zici ceva de genul:,, Dragule, cu ce fata ai vorbit in pauza trecuta?''
7. Tipii urasc zvonurile si barfele.
8.Sa nu cumva sa incerci sa stai cu fostul cand actualul este cu tine.Ata de obicei duce la batai daca ma gandeschappy
9.Sa nu cumva niciodata ever sa ii umbli prin telefon dupa mesaje.Se va supara foarte tare.
10.Nu le face ochi dulci altor baieti.
11.Nu povesti totul cu prietenele tale.Niciodata unui tip nu ii place sa dai detalii din viata voastra.
12.Sa nu incerci sa il faci gelos.Sa nu iti treaca prin cap! Ei cred ca acest lucru este copilaresc.
Cand vrea sa se desparta de tine este ceva de genul:
1.Este din ce in ce mai tacut in prezenta ta.
2.Te cauta mult mai rar decat o facea inainte.
Asta ii tot ce trebuie sa stii dragutza.Iti urez mult noroc.

| OnlyTheScript a răspuns (pentru OoKidaLoveoO):

Vai iti multumesc mult ca ai avut rabdare sa scrii atat. Sunt niste sfaturi foarte folositoare insa mai astept pareri. happy

| OoKidaLoveoO a răspuns (pentru OnlyTheScript):

Nu ai pentru ce.Eu vroiam doar sa te ajut, nu sa primesc funda.Am vrut sa te ajut deoarece si mie mi s-a intamplat.happy

| diditza23 a răspuns:

Cred ca i-a placut un pic sa vada ca esti geloasa, ca stie ca tii la el, dar totusi, sa ai grija sa nu exagerezi cu geloziile. data viitoare cand ti se pare ca stea prea mult de vba cu tipa aceea, baga-te si tu in seama cu ei, dar fara sa pari geloasa.linisteste-tehappy

| FairyTailFan a răspuns:

Probabil ca a fost surprins de cum ai reactionat, dar nu cred ca s-a suparat pe tine. Poate ca acum si-a dat seama cat de mult ti la el. Sfatul meu este ca pe viitor sa discuti cu el inainte sa tragi concluzii pripite.