| Anonimarosie a întrebat:

Am un prieten pe care il cunosc de cand aveam vreo 3 luni. Cu doua luni in urma am inceput sa am sentimente pentru el si ma gandeac mereu la el, ma uit la poza lui de profil intruna. Eu nu sunt pregatita pentru o relatie dar as fi impacata daca as stii ca si el ma place. Cu toate astea nu vreau sa stric prietenia dintre noi si imi e frica si rusine sa ii spun. Aveti vreun sfat?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cati ani ai acum, 4-5 ani?
Daca tot va cunoasteti de pe cand aveati 3 luni, ma gandesc ca tu esti percoce si deh, la varsta de 6 ani poate te si mariti!

| MoonWolf a răspuns:

Pai,simplu.

Ocolesteti frica,adica,ce naiba inseamna sa iti ocolesti frica?

Sa ii spui direct, sa fiti retrasi si sa ii spui.
Si dupa totul vine de la sine...
Si stai linistita, nu te va ura, dar eu ti-as recomanda sa mai stati un pic impreuna, sa zicem ehhhhh,,,,, cam un an.

| anonimegirl54 a răspuns:

Daca iti este asa de frica ai putea pune un prieten comun sa-l intrebe ce simte pentru tine