| BZCP a întrebat:

Buna TPU anul trecut m-am intalnit in tren cu doua fete pe care nu le-am cunoscut niciodata pana atunci,eram cu cel mai bun prieten mergeam sa ne inscriem la facultate intr-un oras mare din tara noi fiind dintr-un oras miljociu, la fel si fetele mergeau sa se inscrie la facultate, toti 4 ne-am in tren avand acelasi scop, am ajuns la destinatie prietenul meu a plecat in treaba lui si eu am ramas cu fetele (pretenul meu s-a inscris la o alta facultate iar eu si fetele intamplator la aceeiasi facultate) am petrecut ore bune cu ele in multe locuri ( facultate, mall, mcdonalds etc ) dar la orasele noastre nu ne-am intors cu acelasi tren ci diferit.Eu nu am mai continuat facultatea mi- am retras dosarul si m-am angajat in orasul meu, prietenul meu a continuat facultatea la fel si fetele. Mie imi place de una din fete dar nu stiu cum sa vorbesc cu ea.Suntem prieteni pe Facebook eu ii dau like la toate pozele ea imi da la cateva,de atunci nu ne-am mai intalnit niciodata,ea mi-a spus de ziua mea un mesaj de "la multi ani, sa fi fericit si iubit sa ai grija de tine " pe pg de Facebook nu in mesaj privat.Eu o perioada de cateva luni nu am mai intrat pe Facebook si nu am vb cu ea dupa ce am intrat iar des pe Facebook a aflat de la prietenul meu ca eu nu am continuat facultatea si a fost dezamagita spunandu-mi " credeam ca vom fi colegi" si ca " da rar mai intri pe Facebook ".De atunci vb foarte rar si intotdeauna doar eu o bag in seama dar ea imi raspunde doar cu "da, bine, nu, tu " nu leaga doua cuvinte.Din cate vad pe Facebook ei nu e nici intr-o relatie
nu are poze intime cu vreun baiat. Vreu sa vorbesc cu ea mai des si mult dar nu stiu cum de la " buna Maria ce faci, bine tu " se blocheaza tot si vreau sa inceapa si ea o conversatie. Dati-mi o ideea cum sa o abordez.PS suntem din localitati diferite.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu ai ce sa faci e distanta mare

| Adry05 a răspuns:

Foloseste intrebari si deschide subiecte mai interesante. Daca tu o intrebi chestii banale atunci nu are cum sa-ti raspunda mai complex. Cauta pe internet topicuri de conversatie si daca tot sec raspunde, inseamna ca nu e interesata de tine si ar fi cazul sa nu-ti mai bati capul. Pentru o fata un baiat care nu mai e interesant, continuand s-o abordeze o enerveaza si mai mult.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ochii care nu se vad se uita. Asa ca gaseste-ti alta in orasul tau.

| OrdanKarris a răspuns:

Esti disperat si ciudat. Asa te percepe dansa acum. De asta iti raspunde din doi peri si nu leaga o fraza pentru tine. Ea nu incepe o conversatie cu tine pentru ca NU TE VREA, si NU TE PLACE. Iti raspunde din complezenta si nici nu-ti spune nimic ca tu sa investesti in ea in continuare, timp, interes, atentie, mesaje, like-uri. Esti disperat si asta e cauza principala a esecului tau cu femeile.

| AliceNeye a răspuns:

Nu conteaza cum incepe relatia, distanta, obstacolele. Mereu e loc de mai mult, conteaza sa vrei cu adevărat. Poti sa incepi sa discuti cu ea. Spune-i "buna, ce mai faci deranzez, probabil va raspunde bine tu? nu poti evita acest raspuns, dar poti continua. Spune-i ca a trecut mult de cand nu v-ati m-ai vazut, dar tu încă iti aduci minte cum sa petrecut totul, ca te-ai simtit bine. Spune-i motivul pentru care te-ai lasat de facultate si ca sti ca ea e suparata din felul in care iti raspunde, acum vezi unde duce discutia happy
Nu stiu daca e devreme sau nu, sa ii spui ca o placi si ca ai vrea sa va mai vedeti candva... poti sa ii spui ca ai mai incercat sa discuti cu ea, dar de fiecare data nu ajungeai prea departe... ca ai vrea sa mai vorbiti, etc.

| TerenteFTW a răspuns:

Parerea mea este ca ar fi trebuit sa continui cu facultatea, caminul este ieftin si ai fi gasit si aici un loc de munca, eu personal nu cred ca cineva, fie fata sau baiat, care tocmai s-a mutat dintr-un oras mic intr-unul mare vrea sa inceapa o relatie la distanta cu cineva...

| BZCP explică (pentru TerenteFTW):

E vb de ruta de tren Bacau-Roman-Pascani-Iasi, stiu ca trebuia sa o continuu dar asa s-a intamplat atunci sa nu am un ban macar de o copie la buletin.

| BZCP explică:

Ea e dintr-un sat de langa Bacau, eu din Roman si facultatea la Iasi.

| Raisa010 a răspuns:

Buna! Sper ca sa iti fiu de ajutor!
Vorbește cu ea nu fi timid...Mie cand imi place de un băiat ii spun in fata si iese totul bine! Spune-i "Hey! Ce faci esti bine nu ne-am mai văzut de mult!" Poate iti răspunde si așa o sa începeți o mica prietenie(amicitie)
Mai vb o sapt., o luna si vezi daca Deveniți prieteni buni!
Daca da spune-i ca vrei sa va vedeți undeva intr-o localitate pe la mijloc(Daca esti un adevărat domn o vizitezi....adk te duci la ea) apoi daca va intalniti va duceti undeva la o terasa si ii spui ca o placi ❤️
Ea așa va vedea ca esti dispus sa faci orice pentru fata pe care o placi/iubesti

Sper ca ti-am fost de ajutor!