| XtzRaulXtz a întrebat:

As vrea sa va intreb ceva:cand esti intr-un loc si este acolo o fata de care iti place la aparenta, ti-ai dori sa incepi o conversatie cu ea.Cum faci asta? Adica..cum o abordezi asa incat sa nu pari un ciudat, sau un obsedat, sau un disperat.Eu azi de exemplu eram pe tren si la doua scaune de mine statea fata in fata cu mine o fata frumoasa pe care mi-as fi dorit sa o cunosc si sa vorbesc cu ea...si au mai fost multe ipostaze de genul, dar nu prea stiu cum sa incep asta...mai exact am o retinere ca o sa arat naspa sa fac asta, sau ma tem ca o sa ma respinga total.
Si as dori raspunsuri si de la baieti, dar si de la fete, si pentru fete am o intrebare separata: voi ganditi la fel cum am descris mai sus ca am gandit azi pe tren? ce ati face daca ati fi abordate asa de un strain? ati dori si voi cand vedeti un baiat care va place sa se intample ceva si sa ajungeti sa vorbiti? Da ca as sti ca si ea gandeste la fel si i-ar place sa cunoasca pe cineva, asa avea ceva mai mult curaj.
FUNDA! happy

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
La tine vorbim de lipsa de experienta si neincredere in sine.
Nu conteaza ce spui(nici sa cazi in extrema cealalt)conteaza cum o spui.
Un e cand te duci si spui un "buna" timid si cu o voce stearsa,alta e cand spui un "buna" hotarat si limbajul trupului denota un om sigur pe el.
Niciodata nu vei fi considerat cidat ca abordezi o tipa,doar sa nu incepi cu replici de tractorist "buna frumoaso " pisy etc laughing
Trebuia sa te duci in fata ei(fara a intra in spatiul persoanal) si sa-i spui doar buna si sa fi spontan.
Chiar daca te refuza,macar stiai ca ai incercat.
Nu lua de bun sfaturile de la fete, una e ce zic si alta e ce fac in realitate.
De exemplu nu ele decid de cine sa fie atrase sau nu.
Daca aici iti zic ca poate parea ciudata interactiunea, in realitate fac altceva.
Mai ales daca vorbim de un tip cu aspect fizic ok, hotarat si cu experienta.
Azi s-a dus ocazia, vezi ce rau e sa nu incerci?
Poate data viitoare o sa ai mai mult curaj.
Succes!

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

In tren e usor ca poti sa intri i discutie ceva de genul " unde mergi?" sau sa te oferi sa-i ridici bagajul si dupa poti intreba unde mergi si continui conversatia.

| Frank51 a răspuns:

Discuti subiecte legate de loc, timp, si asa mai departe. Daca esti la o petrecere poti sa spui ca iti place si ca nu ai mai fost la o asa petrecere misto, daca esti in tren poti sa spui ce viteza uluitoare atinge trenul laughing si asa mai departe... Trebuie sa stii sa improvizezi, iti vine pe moment, cel putin mie.

| Emma30555 a răspuns:

Fetele isi doresc sa fie abordate daca e un baiat dragut, depinde trebuie si tu sa simti momentul, daca si ea se uita subtil la tine poti incerca sa faci cunostinta sa intri in vorba.

| Yurisa a răspuns:

Daca esti la o petrecere, la o bauta, la un club o intrebi "ce faci men esti ok?" laughing si o sa vina de la sine, cel putin as ar fi la mine pentru ca eu sunt de fel mai dezinvolta si mai plina de viata.
In tren, nu stiu cum ar fi. Daca citeeste o carte poti sa ii ceri mai multe detalii, daca nu face nimic o intrebi ce face si eventual ii zici "mama ce plictiseala, pe aici, nu crezi?" Incerci sa fii subtil laughing

| ForeverAlone97 a răspuns:

Eu nu incep nicio conversatie pentru ca inevitabil stiu ca urmeaza respingerea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai mult contează dacă e și pers. respectivă interesată de tinelaughing...

Răspuns utilizator avertizat
| venividivici2017 a răspuns:

Daca vezi una neinsotita, nu neaparat trebuie sa gandesti ca nu are prieten.Multora le place sa mai arunce priviri si pe la "vecini" cu toate ca au pe cineva.Depinde de multe, limbajul corporal, cum este imbracata, machiata...depinde ce face in acel moment. Apoi, ca un "ceasornicar elvetian " trebuie sa stii cum sa intri subtil, depinde si cum iti va raspunde, tonalitatea raspunsului.Eu de obicei nu ma bag in seama cu ele, le las sa ma priveasca si atat.Am alte proiecte mai importante in viata decat femeile, decat sa ma las condus de sentimente happy

| GabyT10 a răspuns:

Pentru inceput o poti intreba daca te poti aseza langa ea (sigur va spune da),îi multumesti si îi zambesti (sa-i atragi atentia intr-un mod finut),dupa poti sa intri in discutie cu ea.O poti intreba la ce liceu invata(asta daca ti se pare a fi eleva,nu stiu ce varsta ai sau ce varsta are ea),poti sa te pregatesti cu o punga de bomboane (ciocolata), incearca sa-i oferi si ei...din raspunsul, din gesturile si mimica ei, iti vei da seama daca e dernajata sau îi face placere ca ai abordat-o.Ce sa-ti mai spun, multa bafta happy.

| Tranconoid a răspuns:

Pai trebuie sa fi tu insuti dupa parerea mea nu ar trebui sa asculti parerile altora deoarece daca tu o sa o abordezi cu o alta personalitate dupaceea in caz ca o sa te intelegi binr cu aceea fata nu o sa te simnti chiar asa bine decat atunci cand o faci singur