| lawryka a întrebat:

BUna TPU! Azi parinti mei au plecat in Italia.Eu insa am ramas acasa. Ii voi mai revdea de Craciun.Si ma simt foarte deprimata.Ca si cum as fii singura. As vrea sa imi dati un sfat cum sa scap de aceasta deprimare. Poate sa fac ceva.Nu stiu.

>~Funda[love struck]

8 răspunsuri:
| niknip a răspuns:

Pune o melodie vesela, deschide tv pe un program de muzica.Gandeste-te la lucruri comice, citeste bancuri. Povesteste cu prietenii tai, nu sta singura. Accepta ideea plecarii si gandeste-te la momentul reintalnirii cand parintii vin cu bani si cadouri :X Bafta!

| marius577 a răspuns:

Mama mea a plecat ieri in Italia, mi-e greu si mie ce sa mai, dar m-am obisnuit findca de 5 ani o vad doar de 2 ori pe an vara si la craciun. O sa iti treaca, fiindca incepe scoala.

| den_4336 a răspuns:

Incearc sa iti ocupi timpul cu ceva in asa fel incat sa nu te mai gandesti.Intradevar este greu sa nu te andesti la parintii tai, dar iesi cu prietenele sau ceva, si pana la urma gadestete ca trece repede.De exemplu vacanta a trecut asa repede. Daca este prima data cand pleaca da cred ca iti va fi greu da gadestete ca nu esti singura si ca parintii tai au plecat ca sa iti faca un bine si sa faca un ban.Bafta!

| Ada_9046 a răspuns:

Apeleaza la prieteni si la rude; in felul acesta vei avea mereu persoane dragi langa tine. Du-te la bunici, viziteaza-ti verisorii/ verisoarele, iesi cu prietenii. Sunt sigura ca acestia te vor incuraja si alaturi de ei timpul va trece mai usor pana la urmatoarea intalnire cu au tai. Apoi gandeste-te ca parintii pleaca pentru a-ti oferi o viata mai buna si lipsita de griji.
Multa bafta! >big grin

| lawryka explică:

Nu Ada.Nu este pentru prima data.Parinti mei pleaca de 8 ani in Italia`!

| 000iasmina000 a răspuns:

Sa faci ceva ce tear face sauiti pentru un moment cum ar fi sa te intalnesti cu prietenii sau sai suni (si mie mi se intampla sad)

| Cezar2189 a răspuns:

Sh parintii mei sunt plecati in Italia, Dar In fiecare vacanta de vara merg la ei, Incearca sa luati legatura cat mai des si gandeste-te ca mai este putin si ii vei revedea

| TwilightUTZaGurl a răspuns:

Gandeste-te ca esti singura, bucura-te! Poti sa dai o petrecere asa, intre fete, asculta muzica, stai pe mess, dar sa nu uiti de scoala!
In rest pana pe 13 septembrie te poti distrawinking
Succes!