| David_Lucas_1996 a întrebat:

Azi sunt intr-o stare mai proasta. Mi-a iesit media pe sem 2 8.82 si nu stiu cum sa-i spun mamei tinand cont ca eu am avut-o toti anii peste 9 si peste 9, 50, oare cum sa-i spun? Orice e de ajutor. Dau funda. broken heart

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Stai linistit! Nu este un capat de tara. Si eu am avut note mari in scoala generala (premii 1 si 2). In liceu eram printre ultimii ca m-am prostit. Totusi am dat examen si am fost 12 pe loc (24 pana la vizita medicala) si am reusit.

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Media aceea ce valoare are?
Ai învățat bine oricum.

| Emma30555 a răspuns:

E o medie bună, nu trebuie sa te afecteze

| Nilsson a răspuns:

Ii spui ca au fost materii mai grele si ca profesorii au fost mai exigenti si toata clasa a avut o medie generala mai mica fata de anii trecuti.
Singura problema ar fi ca acesta scadere a mediei tale sa nu fie cazata de alti factori cum ar fi o depresie usoara sau o scadere a motivatiei.

| crud a răspuns:

Mde, asta e o problema maaaaaare. Solutia e simpla, spui adevarul. Cred ca ceva imi scapa: unde-i tragedia?

| Sindbad a răspuns:

Ei, prima ora e mai greu cu notele mici, dupa te obisnuiesti.
Pai cum sa zici: "ca sa nu credeti ca sunt micul Mozart am mai redus si eu media. Da' vedeti ca se compenseaza cu cea din anii trecuti, ca prea v-am obisnuit cu 10. Si va rog sa nu ma stresati cu notele, ca le scad si mai mult la anul'." happy

| mngzx a răspuns:

Ii zici : 'm-am jucat pe pc si d-aia n-am putut lua note mai mari'