| anonim_4396 a întrebat:

ce faceti? eu suntv in clasa a 8-a si ieri ne-a adus tezele la mate. am luat 9(in cap), dar profu ne-a dat 50 de sutimi in plus, deci am 9:50. la scoala eram fte fdte suparata si nu stiam ce sa fac, iar colegii imi spuneau ca sunt fandosita... pentru ca ei aveau note mici. acasa.mama m-a certat fte tare. m-a luat de par(mi-a rupt o gramada de fire), am numai vanatai si zgarieturi, am 2 cucui. nu stiu ce sa fac! nu stiu! ajutati-ma va rog. tatal meu nu sta acasa cu mine, el lucrand la bucuresti. mama are mereu gargauni, nervi. Duminica cand tata a plecatr la bucuresti, eu si mama eram afara si nu aveam chei si nici telefon, iar tata a inchis usa cu cheia. jos, in paracre, ne.am luat ramas bun si am incercat sa intram in casa si nu am reusit. noroc de un vecin! acela la sunat pe tata, care sa intors si ne. a dat cheile. Si ne-a zis: "asa va trrebuie daca nu va luati chei". pentru aceasta glumita mama s-a enervat fte fte fte tare si la facut in toate felurile. ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| RalucutzaFarmer a răspuns:

Mama ta are o proplema foarte grava care trebuie rezolvata cu tatal tau.Problema cu nota ai luat o nota destul de mare.Ar trebui sa-i spui mamei tale ca ai luat o nota destul de mare si ca alti colegi nu se straduieste cum o faci tu, si mai spune-i ca nu meriti sa fi batuta pentru problema lor.Si daca tatal tau lucreaza la Bucuresti si nu sta cu tine inseamna ca mama ta nu trebuie sa reactioneze in felul asta. Sper ca te-am ajutatbig grin

8 răspunsuri:
| lavinia148 a răspuns:

Dc tea batut daca ai luat 10?

| Magnifico a răspuns:

Povestea asta a ta e cam de groaza... Fugi de acasa.laughing(e o gluma, dupa parerea mea trebuie sa iei masuri caci traiesti un cosmar in cazul asta.E cam gre.Nu stiu ce sa zic.)

| Lightning1997 a răspuns:

Nu mai fiti frate asa obisnuiti cu 10:0
asa fac si aia din clasa meahappy de exemplu, mama s-a bucurat ca am luat 7 in teza la mate nici vorba de 9laughing

| GeorgianaGya a răspuns:

Uite nu este vina ta pentru ca profesoara ti-a dat 50 in plus. chiar daca fetele alea s-au suparat u trebuie sa ai rabdare cu ele si sa le explici ca nu a fost vina ta ca ai invatat de nota 9 si profa tia mai pus ea. poate ti-o fi pus de cum ai raspuns la ora sau cum faci temele acasa sau altele. in concluzie mama ta nu ar trebui sa se bage in discutie cu fetele alea. ele sunt invidioase pe munca ta. dar u continua sa inveti si lasale pe ele in lumea lor. te inteleg foarte bine si mie mi sa mai intamplat si mie. bafta in continuare si continua sa inveti astfel vei ajunge cineva

| akiki a răspuns (pentru GeorgianaGya):

Nu mi-a dat numai mie 50 de sutimi, ci la toate clasa... iar mama s-a suparat pentru ca ea nu intelege ca eu pot lua un 9!

| razvanule a răspuns:

Fte fte fte fte fte fte fte fte fte fte fte fte fte fte fte fte fte fte fte fte fte fte fte fte fte fte fte fte fte fte

| akiki a răspuns (pentru razvanule):

Daca tot ai citit, te-as ruga sa-mi dai un sfat mitittel, pe mine ma poate ajuta fte fte fte fte fte mult laughing))

| PetruRares a răspuns:

Mama ta are o problema foarte grava daca pentru simplu fapt ca ai luat 9 te-a luat la pumni, trebuie sa vorbesti neaparat cu tatal tau sau cu cineva care te poate ajuta