| ioana99ana a întrebat:

Am o mare problema.Eu vreau sa ma epilez primadata pe picioare dar mama nu ma lasa.Ce sa fac sa o conving sa ma lase?
DAU FUNDA!

8 răspunsuri:
| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Buna! Spune-i ca ai crescut si ca orice fata trebuie sa te ingrijesti de corpul tau.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Acuma depinde. daca vrei tu sa te epilezi de dragul de a te epila ca asa fac fetele mari eu zica ca mama ta are drepate. Daca nu e asa atunci e doar un lucru de ingrijire personala si nu cred ca ai nevoie de accept. Iei o lama si rezolvi problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ea nu te lasa inca, inseamna ca, considera ca nu esti inca pregatita pentru acest pas. Odata ce te epilezi prima data, va trebui sa te epilezi constant si este o grija in plus pentru tine.Cred ca asa gandeste mama ta. Daca deja ai intrebat-o si nu te-a lasat nu mai insista, deoarece tot ce vei face va fi sa o enervezi.Cand o sa se hotarasca sa te lase iti va spune ea. Sper ca te-am ajutat.Pwp:*

| alecsalecs a răspuns:

Pai explica-i ca este vara esti fata probabil si iti este rusine sa mergi pe strada intr o fustita cu atata par pe picioare,! Cum adica nu te lasa asta i culmea! Ce trebuie sa i ceri voie si daca te epilezi fara sa i mai ceri voie ce ti va face? spune i ca traim intr o perioada in care lucrurile sau mai schimbat un pic! si parul pe picioare numai este la modalaughingoff of
dar sa porti fuste nu foarte scurte pur si simplu fuste.te lasa sa porti? Dar cati ani ai? si cit de paroasa esti pe picioare. Poate nu este nevoie sa epilezi.ok? daca ai o varsta frageda si nu ai chiar atat par pe picioare ci doar acel puf care abia se vede nici eu nu ti recomand sa te epilezilaughing) ok?
fundita?

| Dirjoanca_Georgiana_1992 a răspuns:

Pai cati ani ai?

| ioana99ana explică:

Pai ii problema ca se vede si nu po purta pantalon scurti ca mi rusine.

| ioana99ana explică:

13 ani