| Bbbbbbbbbgfddd a întrebat:

Buna TPU cum pot trece peste o despărțire daca vreau sa rămân prieten cu fosta? Ea spune ca nu ca nu ma mai poate iubi dar nu inteleg

12 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Las-o, nu are rost!

| Bbbbbbbbbgfddd explică (pentru Clorox):

Incerc dar am atâtea amintiri frumoase cu ea

| Clorox a răspuns (pentru Bbbbbbbbbgfddd):

Poti face amintiri si mai frumoase cu alte persoane, lasa trecutul, nu are rost sa te gandesti la ea.

| Bbbbbbbbbgfddd explică (pentru Clorox):

Bine dar o iubesc si ea vrea sa rămânem prieteni nu pot renunța asa la ea nu inteleg de ce a facut asta si sufăr dar ma deranjează ca ea nu suferă crying

| Clorox a răspuns (pentru Bbbbbbbbbgfddd):

'' ma deranjează ca ea nu suferă'', esti chior? Nu vezi ce scrie? Nu are rost, crede-ma ca nu iti faci bine, cel mai bine este sa incerci sa uiti (Nu imi spune ca nu se poate, se poate daca ai ambitie), daca ea nu sufera inseamna ca nici macar nu te-a iubit, poate a incercat sa profite de tine. Fii tare, te sustin happy

| Bbbbbbbbbgfddd explică (pentru Clorox):

Inteleg dar chiar incerc si mi-e dor de ea, mereu am facut tot ce am putut sa o fac fericita si spunea mereu ca e, nu inteleg de ce asa din senin ieri la telefon a zis ca nu mai poate cu mine cu toate ca ii ofere am totul sad sad sad

| Clorox a răspuns (pentru Bbbbbbbbbgfddd):

Inseamna ca aceasta fata chiar este josnica daca ti-a zis asta la telefon. Imi pare rau de tine dar ti-am zis ce am avut de zis, gandeste-te bine ce faci...

| Bbbbbbbbbgfddd explică (pentru Clorox):

Măcar daca as sti cu ce am gresit...

| Clorox a răspuns (pentru Bbbbbbbbbgfddd):

Nu tu esti vinovat!

| Xelon a răspuns (pentru Bbbbbbbbbgfddd):

Eu o sa fiu direct si iti voi spune cu ce ai gresit...i-ai suflat prea mult in c.ur, asta sa iti fie invatatura de minte, când oferi totul pe tava asa se intampla sincer chiar imi pare rau de tine nu are rost sa mai ramai prieten cu ea, stiu ca e greu dar cu timpul vei putea sa o uiti vei vedea.

| UserulAnonim a răspuns:

Daca a spus ca "nu te mai poate iubi" e clar ca nu te-a iubit niciodata. Imi pare rau sa ti-o spun, dar dragostea nu dispare pur si simplu.
Prietenia nu poate continua deoarece e jenant pentru ea... probabil. Gandeste-te daca tu ai demisiona dintr-un loc de munca, te-ai mai duce acolo doar in vizita? Nu!
Poate exemplul nu e chiar cel mai bun dar intelegi metafora, din moment ce ati fost impreuna nu poate retrai o experienta alaturi de tine insa nu ai de pierdut absolut nimic!
Sunt sigur ca ori nu te merita, ori ai facut tu ceva care nu i-a picat bine, oricum ar fi ideea, oceanul e plin de pesti si ai timp sa iti gasesti alta pereche. happy

| IJustDeath a răspuns:

Uneori oameni au și unele sentimente confuze, nu își dau seama pe moment.
Poate ca te-a iubit, poate ca acum este îndrăgostită de altcineva.
Însă nu trebuie sa rămâi nici tu în urma, viața merge mai departe indiferent cum sta treaba.
Încearcă sa îți găsești pe altcineva care sa tina cu adevărata la tine.
Și treaba sa rămâneți prieteni, spune-i ca nu ești supărat pe ea pentru ca nu mai simte nimic și ca ți-ai dori ca măcar sa rămâneți prieteni.
Multă bafta în continuare :-)