| Cok1 a întrebat:

Buna TPU de cateva zile visez in continu numai demoni oameni morti, Precizez ca sunt luptator k1 de 1 an si ceva visez ca pierd diferite meciuri de la o vreme am inceput sa nu mai cred in dumnezeu.Ce pot face? plzz

Răspuns Câştigător
| madb a răspuns:

In primul rand vorbeste despre asta cu cineva apropiat, de incredere, de-o varsta cu tine sau mult mai mare n-are importanta. E evident ca K1-ul te streseaza si ai 3 variante: incerci cu propriile puteri sa te convingi ca n-ai de ce sa fii stresat, incerci sa depasesti perioada anxioasa cu ceva suplimente naturale (e unul de la Fares Suport emotional parca il cheama, e natural nu-ti afecteaza nimic si te-ajuta in perioadele stresante sau sa faci fata anxietatii, depresiei, atacurilor de panica, etc. e aprox. 30 de lei 60 cutia cu 60 de capsule parca, am luat si eu cand am dat Bac-ul ca tot visam ca-l picam si m-a ajutat sa ma relaxez) sau ultima varianta...renunti la sportul asta, mai ales daca-l faci din vreo obligatie si nu de placere! Ca nu mai crezi in Dumnezeu e ceva personal, tu hotarasti in ce crezi si ce nu, visele au legatura cu psihicul tau si probabil ai o perioada mai dificila peste care vei trece cu siguranta:*, incearca si sa te relaxezi inainte sa te culci, bea un pahar de laptic cald big grin, fa o baie fierbinte, bea un ceai, orice te relaxeaza pe tine. Ai grija de tine!

7 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Sunt doar vise. Incearca sa fii mai relaxata si vei visa mai frumos.

| Matt24 a răspuns:

Discuta cu un preot, psiholog, antrenor, coleg mai experimentat, ei sunt mai in masura sa-ti dea astfel de sfaturi.Incearca si sa meditezi si sa nu te gandesti la asa ceva

| grab a răspuns:

Vorbeste cu antrenorul de la K1.
Discuta cu vreun adversar recent pe care l-ai invidiat eventual.
Succes!

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut. Biblia spune: Supuneţi-vă deci lui Dumnezeu, dar împotriviţi-vă Diavolului, iar el va fugi de la voi. Apropiaţi-vă de Dumnezeu, iar el se va apropia de voi! (Iacov 4:7, 8)
Fă-ţi timp să studiezi Biblia şi să meditezi la ea. Astfel te vei putea apropia de Dumnezeu şi vei putea găsi pacea minţii şi liniştea interioară.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ce scrii e adevarat, esti in incurcatura. Vreo ex sau un un invidios pe munca ta te a aranjat. Ia ti mama si mergi la un preot de incredere spune i ce ti se intampla. Da acatiste la minim 3 manastiri. Neaparat discuta cu un preot sa ti se binecuvanteze tricouri maieuri, apa sfintita liturghie si maslu. Nu pot participa la slujbe vb cu maica ta. Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cok? eu sant crestin ortodox si parerea mea e ca in astfel de probleme, fiecare isi este propriul doctor.iar doctor de suflete e preotul duhovnic, eventual daca nu crezi in Dumnezeu probabil psihologul.

| NemNUZ a răspuns:

Pai in primul rand chiar daca nu esti credincios Drumnezeu se scrie cu D mare, asta e asa.In al II-lea rand daca visezi demoni inseamna ca nu ai nimic sfant la tine in casa. Pune macar o inconita sfintita in camera si nu o sa mai apara nimeni ( macar sa incercam ). Acum fiecare avem vise urate cateodata, eu de exemplu de vreo luna am visat ca ma urmaresc multi oameni rai pe o strada unde nu era nimeni si la sfarsit am fost si prins. Acuma fi serios doar bunica-mea mai spune cateodata ca a vazut in vis porunbei albastri sau alte prosti si ca ce inseamna