| Deliaa94 a întrebat:

de curând m-am despărțit de prietenul meu. In ultima perioada erau cam multe certuri între noi, eu am încercat sa vb cu el sa clarificam situația. El refuza sa vb cu mine spunându-mi ca și-a găsit pe altcineva și să nu-l mai caut, mi-a zis sa-l blochez pe Facebook asta am și făcut. Eu tind sa cred ca totuși nu e adevărat ca el are pe alta! Asta simt. A fost foarte bine între noi și ne-am inteles chiar foarte bine pana săptămâna trecută când 3 zile la rând ne-am certat ( el făcând o criza de nervi) am inteles ca e mai bine sa nu-l mai caut și să-l las o perioada singur sa își pună gândurile in ordine, eu simt ca ma iubește și ca tine la mine pentru ca am fost fericiți împreuna. Nu știu dacă pauza asta sau despărțirea asta ca nici eu nu știu ce este va face ca relația sa revină la normal cum erau sau poate ca nu. Voi ce părere aveți?

Răspuns Apreciat de Editori
| PersonajFictiv a răspuns:

Mda,ai uitat sa precizezi din ce cauze te-ai certat, sa stii ...conteaza si alea in diferite masuri.
Poti sa te certi din diferite motive,unele grave altele fara sens.

Daca a spus sa il lasi in pace, lasa-l in pace,nu e bine sa sufoci oamenii,sa incerci sa te bagi in sufletul lor fara sa te invite ei,e foarte posibil sa il faci sa fuga de tine daca faci asta,ii ataci libertatea iar unii, actioneaza destul de aiurea in situatii de genul.
Deci, ofera-i timp.

Nu stiu de e o pauza sau s-a terminat relatia, problemele se rezolva nu se baga sub pres, nu asa dispar.

Bafta.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Lasa-l in pace sa revina el

| darrio2007 a răspuns:

Nu te mai vrea, asta e clar.

| Freya1 a răspuns:

Daca ti-a spus ca are pe altcineva indiferent ca e adevarat sau nu e clar ca nu te mai vrea si vrea sa scape de tine.
Nu trebuie sa astepti nimic, trebuie sa pleci sa iti vezi de ale tale ca asa e cel mai bine.Nu te mai rascolii singura si gasesteti si tu pe cineva care sa te iubeasca si implineasca.

| Holiday a răspuns:

Are sau nu pe alta, motivul care ti l-a spus este unul care sa-ti dea clar de inteles ca e gata. Daca ar mai fi avut vreun gand cu tine gasea ceva mai "soft" sa-ti spuna pentru a justifica nevoia lui de a sta departe de tine.
Ceea ce "simti" tu e doar o dorinta de a ta, nicidecum realitatea.
Chestia cu blocatul pe FB poate nici nu e ideea lui. I-o fi zis aia: Ai terminat-o cu asta? Atunci fa in asa fel sa nu mai apara deloc in peisaj.

| Deliaa94 explică (pentru Holiday):

Am inteles dar de ce mai are încă pozele cu noi pe Facebook și nu le-a șters dacă era chiar așa?

| Holiday a răspuns (pentru Deliaa94):

Habar n-am de ce mai tine pozele acolo, dar gandeste-te altfel... daca el ti-a zis ca si-o trage cu alta, iar tu inca umbli dupa el, daca se intoarce, si-o va trage si altadata cu alta. Acum, nu zic, exista si cupluri moderne, unde este acceptata si chiar benefica pentru ele varianta asta, dar nu stiu unde te situezi tu. In plus, varianta asta e buna daca ambii parteneri sunt de acord si o practica, nu doar unul.

| Dalmore a răspuns:

Omul nu te mai vrea si nu poti sa-l obligi sa fie cu tine. are sau nu pe altcineva, e irelevant, e un motiv sa te lase. poate tu ai fost fericita pana acum, dar el nu.

| gabriielaaa a răspuns:

Uneori ca persoane cautam o scăpare dintre-o relație ca nu ne mai face fericiți, poate a spus el ca are pe alte doar ca tu sa nul mai cauți, dar gadestete a spus o cu un motiv clar ca nu te mai vrea prin preajmă. Nu stiu motivele cercurilor voastre dar mometele frumoase din pacate se uita usor când te cerți mereu.
Poate o sa va înpăcați si veți gasi cauza certurilor si o sa reparatii ce nu merge.
Si gândeste ce vrei si tu cu adevărat. De el nu-i sigur ca te mai vrea aproape, nu sti ce viitor veți avea.

| Anabela777 a răspuns:

Mereu am apreciat un lucru la baieti. Nepasarea lor. Si fetele ar trebui sa le urmeze exemplul dupa parerea mea. Mai bine treci mai departe, asa cum au mai zis-o altii de dinaintea mea. Daca ti-a zis ca are prietena e clar ca nu te mai doreste. Stiu ca nu-i un raspuns pe care l-ai vrea. dar un avantaj pe care l-am stiut din totdeauna ca-l are TPU este ca niste necunoscuti iti raspund, nu sunt ca niste prieteni ce ar fi in stare sa te minta doar ca sa te simti mai bine.