| Eudoareuforever a întrebat:

Buna TPU
De curând mi-am facut un iubit.
Dar el este foarte Timid.
Prietenul lui mi-a zis ca ma place,si eu il plac mult.
Cand suntem doar noi doi singuri ma mai atinge putin,imi mângâie mana si chestii,dar cand suntem cu prieteniii lui si ai mei se schimba treaba.
Ii e rușina si sa vorbească cu mine, nici măcar de mine nu se apropie.
Are 17 ani si eu 14.
E mare diferența dintre noi?
Si ce credeti ca pot sa fac sa nu mai fie asa de timid?

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Buna!
Daca sunteti impreuna de putin timp atunci lasa-l sa se obisnuiasca cu tine. Crede-ma, stiu ce zic... (din propria experienta) happy. face el ce face asa de la inceput insa dupa o sa prinda mai mult tupeu. Chestia cu persoanele timide este ca trebuie sa ai rabdare cu ele. Doar nu preferi unul care sa te **** din prima. laughing) Asa ca lasa-l, face ce si cum trebuie (poate putin mai lent dar e bine sa lucrurile sa mearga pas cu pas).
Cat despre prieteni. Nu fi dezamagita, lui nu-i place sa-si arate dragostea in public si de asta se rusineaza intr-un fel. Nu prea ai ce sa-i faci. Asa ca daca vrei romantism, fiti doar voi 2. happy
Diferenta nu este mare incat sa nu poate fi o relatie intre voi 2.
Nu renunta la el si as vrea sa tii minte un lucrur : CU CAT E MAI TIMID CU ATAT MAI MARE INCREDERE POTI AVEA IN EL. big grin. Persoanele timide au sentimente mai puternice si se ataseaza usor de alte persoane si cu greu se mai pot desparti de ele. Asa ca daca relatia depaseste... cateva luni sau jumatate de an, poti sa fii 99.99% sigura ca nu o sa te paraseasca. happy
Insa mai vreau sa zic ceva. Daca esti de aia care vrea doar relatii periodice atunci lasa-l de pe acum. Daca o faci mai tarziu (cand s-a atasat foarte mult de tine), o sa sufere mult din cauza ta. Adica cu ce iti greseste omul de l-ai rani in halul ala? Nu-ti bate joc el, pastreaza-l si ai rabdare cu el si o sa vezi ca mai tarziu ce persoana minunata ai langa tine si o sa fiti un cuplu de invidiat. happy Daca preferi unul mai indraznet si care sa-ti ofere,, de toate", atunci mult noroc, insa sunt mari sanse sa-si bata joc de tine, iar pe la 20 si ceva de ani, o sa cauti un asemenea baiat deoarece cu genul asta de baieti poti forma o familie minuntata. Mai bine asa decat cu unul care vine la 4 dimineata mort de beat acasa! Sa va tina! big grin

1 răspuns:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Esti destul de micuta pentru ca el sa fie ceva mai insistent; dar... atunci cand sunteti in intimitate cauta sa-l ajuti sa inteleaga ce ai dori in plus. fiecare sa adauge cate putin din ceea ce vor si isi doresc. totusi nu te grabi. ai la dispozitie intreaga viata