| Alessandra23februarie2002 a întrebat:

Imi place de un baiat... de la 7 b iar eu sunt la 7 a. Totii mi au spus ca ma place dar este timid. Mie imi place De el. Dar nu stiu daca el ma place. De multe ori imi spune "Esti urata" sau Imi spune tot felul de bancuri amuzante. Câteodată se apropie De mine si pune mâna pe umărul meu. Sau ma mângâie. El nu mi recunoaste daca ma place. Voi ce spuneti ma place? Si daca nu cum il pot cuceri, sa i placa de mine? Funda

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Din ceea ce spui tu aici reiese ca te simpatizeaza cat de cat.

Iei prea tare lucrurile cu prieten/prietena. Incearca s-o iei mai usor cu asta. Lasa-l incet, ai timp destul.
Arata-i ca il placi si tu cat de cat. Este normal sa fie asa, mai timid daca tu nu ii dai niciun semn cum ca ar avea vreo sansa cu tine.

Da, eu spun ca te simpatizeaza dar nu in sensul de iubita ci in sensul de prietena/amica alaturi de care sa-ti petreci timpul.
Dragostea nu exista la astfel de varste. Doar simpatie/prietenie.

Succes!

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Da, te place. PRobabil nu actioneaza pentru ca nici tu nu dai semne ca il placi. Arata-i, fa-i aceleasi gesturi ca el sau spune-i direct.

| Alessandra23februarie2002 explică:

Si cum sa i arat ca are sanse cu mine?

| RainmakerX a răspuns (pentru Alessandra23februarie2002):

Pai... In primul rand nu il respinge. Daca pune mana pe tine atunci sa nu dai peste ea in scarba ca si cum te-ar enerva. Acesta e cel mai important lucru.
Vorbeste cu el normal, fii prietenoasa, incearca sa te bagi in seama dar nu exagerat.
Daca te intalnesti cu el din intamplare atunci nu il lasa sa plece doar cu un "salut/buna", continua cu un "Buna, ce mai faci?"
Conversatiile sunt cheia oricarei probleme.

| Alessandra23februarie2002 explică:

Ce pot face ca el sa fie îndrăgostit de mine... Si sa mi spună intr o zi cand suntem singuri "Stefi te plac! " pe el il cheamă Octa. Si este seful clasei a 7 a b, invata fooarte bine, Si de când l am vazut l am placut. Iar el este timid, si as vrea sa facem temele împreună, sa vorbim... etc. Chestii din acestea. Dar nu stiu ce reactie sa am eu... Funda

| Alessandra23februarie2002 explică:

De unde stii ca ma place? Ce semne sa i dau sa i arat ca l plac? Ajuta ma te rog