| Chainsaw a întrebat:

Buna tpu.Deci m-am saturat de parintii mei x_X.Eu pe mama o iubeam din tot sufletu' meu si acum am ajuns sa imi fie scarba de ea.Inainte ma injura ma batea dar acum doar ma injura am crescut si numai da in mine.Doamne nu o mai suport am ajuns sa imi doresc sa moara numai pot am numai ganduri de astea stiu ca nu e bine dar nu o mai suport.In fiecare noapte plang din cauza ei am devenit din cauza ei o nenorocita sa imi doresc sa moara.I-am cerut tatei sa imi cumpere un iphone si el a spus ca mai vedem.Iar din cauza ei nu imi ia de craciun pentru ca mama are nu stiu ce probleme cu dintii si de la maseaua de minte poate muri si trebuie sa se duca sa ii scoata toti dintii si sa ii puna placa.Doamne de 2 luni ma rog de ei si ea imi zice ca sunt cel mai prost copil ca nu vreau tableta sau laptop.Mereu plang m-am saturat sa ma rog de ei sa imi ia iphone daca pe mine iphonul ma face fericita ce.Ea l-a telefon ma mai ia si la misto imi zice ca imi i-a iphone si sa nu se mai duca ea la doctor ca sa moara sa vedem ce fac si apoi zice ca eu ce vreau sa isi vanda un rinichi sa imi ia iphone.Deci numai suport m-am saturat imi zice mereu ca de abia mi-a luat Samsung galaxy de jumatate an si vreau alt telefon ca nici un copil nu are tot ce isi doreste cum am eu.Stiu asa sunt eu materialista dar i-am cerut doar un iphone 3gs care e maxim 1000 lei.Nu imi vine sa cred ca mi-am dorit si sa moara si ce mult o mai iubeam ..Si astazi cand am vb cu ea la telefon i-am zis te urasc lasa-ma dracu in pace si i-am inchis.Si cand eram la scoala i-am zis ca vreau si eu un nou telefon bla bla si tot asa zicea ca nu imi ia si i-am zis ca m-am saturat de viata asta ca ii urasc sunt cei mai rai parintii si plangeam pe strada.Nu imi vine sa cred ce parinti am.Adica nu e vorba numai ca ei nu imi cumpara iphone dar mama doamnee cum am putut din cauza ei sa devin asa nenorocita sa imi doresc sa moara si eu o iubeam din tot sufletul.Bine ..nu imi ia iphone de craciun dar daca le cer o pereche de adidasi de 400 lei nici aia nu vor sa imi ia.Du-te frate oh go on ca astia nu sunt multumiti nici cu p7la-n cur nici cu sufletu'n rai.Ori iphone ori adidasi si ei vor sa imi ia un rahat de tableta sau laptop.CE ma fac ca numai suport sa ma rog de ei :/ si sa ma trateze in halu asta nu o mai suport pe mama.Ieri cand ma duceam la meditatii imi zicea nu-s ce nu-s ce si ma injura intr-una la telefon si se uita si lumea de pe strada la mine in ce hal tipa si eu tineam telefonul jos.OFF sad ce ma fac ca nu o mai suport si numai vreau sa imi doresc sa moara stiu ca nu e bine dar NU O MAI SUPORT MI-a mancat toata viata.sad.

65 răspunsuri:
| ladyMillion a răspuns:

Wowstraight facecalmeaza-te fatuca! Pare-mi-se intri deja in depresie...Sunt tare curioasa cati ani ai, ca sa vad daca te pot ajuta cu vreun sfathappybig grin

| Chainsaw explică (pentru ladyMillion):

Tu zi acolo si gata oh go on

| Goguryeo a răspuns:

Gândește-te că unii nu au ce mânca și alții se plâng că nu au iPhone.
Unele lucruri sunt priorități, tu, după cum se vede ești mai pretențioasă.
Mulți nu au ce ai tu, părinții poate nu le oferă nimic din ce ai tu și poate că își iubesc din tot sufletul părinții pentru că ei sunt singurii oameni pe care ii au in toată lumea.
Vorbește cu mama ta și cere-ți scuze, învață saă apreciezi ceea ce ai, până nu îl pierzi.
Nu pot să cred că îți poți dorii să moară un părinte al tău, altele sunt prioritați, nu ca iPhone-ul, nu te pot înțelege sunt unii care nu mai au părinți și se roagă în fiecare zi să ii aducă înapoi.

Nu știi să apreciezi ceea ce ai.

| Luck19 a răspuns:

1.Nu te supara sunt mii de copii care morrrr in alte regiuni de foamete 2.De exemplu eu am un tel vsm 3. E craciunul ai putea fi tu adolescenta da tot trebuie sa umbli cu colinda, si eu umblu cu colinda,+si+daca-l strici va fi mai rau 4.Ei sa zicem cat0i cumpara, peste 2 luni :il strici, il pierzi, iti va reprosa mult dar mult timp

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wow serios? eu nu am nici jum din cat ai tu si tot tu te plangi? ce copil copac

caramela
| caramela a răspuns:

Alooooooooo mai pune frana mamico...inteleg ca esti un copil rasfatat si privilegiat, dar de ce nu te multumesti cu ceia ce ai? doar pentru tine gandesti? nu te multumesti cu acel telefon care e destul de piperat, intreaba-te cati copii au privilegiul tau? de ce de sarbatori va doriti numai partea materiala? ai multumit vreo data bunului Dumnezeu ca ti-a dat parinti? ca ai de toate? dar parintilor le-ai multumit? cum poti dori moartea unui parinte? sunt mama si am 2 ingerasi, dar niciodata nu mi-au cerut imposibilul, de fiecare data sau multumit cu ce au primit, si sunt tare mandra de eilove strucklove struck cred ca un prim pas ar fi sa iti ceri iertare pentru gandurile negre si apoi parintilor tai.
app cati anisori ai?
O frumoasa zi sa aihappy

| Chainsaw explică (pentru caramela):

Am 13 tongue o zi frumoasa si tie big grin

| Valisha18 a răspuns:

Cred ca nu lucrurile pe care ti le iau parintii trebuie sa conteze pentru tine. Iti doresti ca mama ta sa moara pentru ca nu ti-a luat iPhone? Gandeste-te ca ti-a luat deja unul. Asa ai fi fericita? Daca da, este complet gresit. Ar trebui sa apreciezi mai intai toate lucrurile pe care le-au facut pentru tine deja, si apoi sa te gandesti la lipsuri. Gandeste-te ca ai si tu copii, si unul dintre ei te uraste si iti doreste moartea deoarece tu nu i-ai luat telefon nou... Nu este in regula, probabil ca si mama ta plange si sufera, imagineaza-ti cum o relatie de dragoste dintre parinte si copil este spulberata din cauza unui obiect...
De ce crezi ca ti-a mancat toata viata? Si mamele au perioade mai grele, asta nu inseamna ca nu te iubeste... Daca vrodata vei avea copii, vei vedea cum este sa nu fii iubita, in pofida tuturor eforturilor tale. Incearca sa discuti cu mama ta, si sa-ti exprimi nemultumirea, insa ascult-o si pe ea. Nici tu, nici ea, si nimeni nu este perfect. Poate ca stie ca un iPhone te va face fericita, insa incearca sa te faca sa apreciezi lucrurile pe care le ai. Priveste lucrurile si din punctul de vedere al mamei tale, banii nu cresc in copaci si este greu de suportat si gandul ca tu suferi. Incercati sa discutati problema, dar fi mai realista si recunoascatoare pentru eforturile ei.
Sper sa rezolvati problema, succes! happy

| Angelaaa a răspuns:

Esti prea materialista. Vai ca ma face fericita un iphone, dar sa ai o relatie buna cu parintii tai nu te-ar face fericita? De ce nu incerci sa vorbesti cu ei si sa va rezolvati problemele astea, nu ca faci tu motoc ca nu ai iphone si adidasi de 400 de lei. Da ai muncit tu pentru banii aia sa faci atata gura? Adidasi de 100 de lei de ce nu vrei? Macar ei vor sa iti cumpere un laptop sau tableta, dar tu nu stii sa te multumesti cu ce ei iti pot da. Mai gandeste-te ca nu se invarte lumea in jurul tau...

| cristi1991 a răspuns:

E incredibil ce gandire ai, dar asta nu prea e vina ta, stii vorba aia "asa parinti asa copii", daca asa vorbesc ai tai cu tine, e normal sa ai aceeasi gandire si pana la urma esti mult prea mica sa realizezi ce inseamna viata la propriu, ce ai postat tu aici este un moft de-al tau (pentru tine o fi foarte important), dar uita-te daca iti da cineva dreptate pe aici si gandeste-te!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E adevărat că mama ta nu a procedat şi încă nu procedează corect referitor la înjurături,dar chiar să te plângi că nu-ţi cumpără iphone?straight face Şi mie mi-au promis deseori părinţii multe şi tot nu s-au ţinut de cuvânt, şi pe mine m-au înjurat şi i-am urât şi eu, da' cu trecerea timpului s-au schimbat datorită mai multor chestii. Uită-te la copiii care n-au părinţi, n-au un adăpost călduros pe vremea asta rece, n-au ce mânca.Ei ar da orice sa aibă ce ai tu.Nu te mai supăra pentru că nu-ţi cumpără acum iphone, încearcă să te pui în locul lor, nu e uşor să fii părinte.Iar in legatură cu jignirile vorbeşte cu ei si cere-le să nu-ti mai adreseze vorbe aruncate la nervi pentru că vor vedea care sunt consecinţele pe viitor. Dacă oferă respect, primesc respect.Mai gândeşte-te.

| Jami a răspuns (pentru anonim_4396):

Şi de fapt nu îi uram, cum nici tu nu-ţi urăşti părinţii, eşti doar foarte supărată pe ei şi crezi că-i urăşti, dar nu poţi urî şi iubi in acelaşi timp. Tu îi iubeşti, de fapt doar că acum nervii vorbesc pentru tine.

| RAY a răspuns:

Pentru un iphone tu doresti moartea mamei tale?

Răspuns utilizator avertizat
| Zeflemitoarea a răspuns:

Dacă fericirea ta e condiţionată de,, a avea" şi îţi urăşti părinţii pentru că nu ţi-au cumpărat un flecuşteţ de telefon, atunci ia o sfoară şi găseşte un copac, fetiţo.

| emasonya a răspuns:

Mucoas-o ai mari probleme cu căpuţu... va fi vai şi-amar de viaţa ta. Strânge-ţi bani de spitalul de nebuni. Cât de curând o să ai nevoie de cămaşă de forţă. Dacă la 13 ani faci isteriile astea şi-ţi urăşti mama, nu ştiu care din noi e mai inaptă. Dacă-ai fi copilul meu te-aşi răsticni pe uşa camerei ca pe Christos...dar cu siguranţă, dacă te năşteam eu nu erai aşa. Ai mari, mari probleme de comportament. Oare mama ta nu te vede? Dar cred că-i la fel de proastă şi incultă ca şi tine. Amândouă sunteţi nişte pipiţe cu fiţe, răsfăţete de un fraier căruia nu-i pasă de voi. Bani să iasă.
În final, pune dracu mâna pe carte, învaţă să scrii coerent că eşti PRAF!

| GoddessMaui a răspuns:

Scrii ca dracu si ai pretentii la Iphone, mars din lumea asta. Ar trebui sa te puna maica-ta in lanturi si in fiecare noapte sa-ti dea 100 de bice pe spinare.

| duuh a răspuns:

Http://www.zonapress.ro/wp-content/uploads/2012/11/Abecedar.jpg
Ai nevoie de asta mai mult decat de un telefon idiot. Mucoasa rasfata ce esti. Habar n-ai sa scrii, dar vrei iPhone.

| CryChristiAN a răspuns (pentru RAY):

Eu ma supar pe maica-mea daca-mi ia un i-Phonehee hee. Doamne ce materialisti sunt unii. Eu nu am nevoie decat de pace si fericire. Crede-ma ca cu greu m-a convins mama sa-mi ia un telefon, cu toate ca nu am ce sa fac cu elhee hee

| RAY a răspuns (pentru CryChristiAN):

Crede-ma ca cand muncesti simnti diferit cea ce ai decat cea ce primesti gratis

| CryChristiAN a răspuns (pentru duuh):

Dragule, eu i-as recomanda o carte cuantica sau Sfanta Scriptura. Asemenea varietati nu gasesti orisiunde. Bine, le gasesti orisiunde, dar nu gasesti un continut mai frumos precum intelepciunile biblice sau cunostinte stiintifice cuantice.

| Ducatus123321 a răspuns:

STOP! nu stiu cat de matura esti dar gandeste-te ca si un laptop sau o tableta ar fi buna.Nu te multumesti nici cu asta? Gandeste-te putin in tara asta de kK@AT CE AI PUTEA SA FACI.+ Ca nu sti valoarea banului cand iti da cineva ceva il pretuiesti putin dar cand faci tu bani ti la iel ca la ochi din cap...deci mai ai de invatat multe si nu mai iti dori sa iti moara mama ca nu e bine deloc.

| KlaudyaPussy a răspuns:

Buna eu am 16 ani si nu i-am cerut niciodata mameii mele sau lui tata un iphone pentru ca stiu ca nu ar putea si nici o tableta nu im pot oferi zic sa o iei mai moale ai doar 13 ani si eu ma cert cu mama si tata dela 12 ani pentru ca atunci am inceput sa ies cu baieti etc... eu le am cerut de craciun doar sa ma duca in Romania la bunici mei sa im vad iubitu,( eu sunt in Italia) pe care nu il vedeam de 3 luni..Mulumestete cu ce aii ..eu nu am nici macar un galaxy straight face..Papa wave

| AndreeaDiana9999 a răspuns:

Da. raspuns dat cam tarziu, dar cred ca de atunci pana acum ti-ai luat acel iphone? Si cu ce te-a ajutat? Probabil l-ai lasat balta la fel ca celalte telefoane, nu?
Si pentru ce, pentru ca sa doresti rau mamei tale?

| Radamel a răspuns:

Vezi fatuca draaga ' ca tot la biblie ajungem. Tu vrei sa moara mama ta asta e rau dar mai rau e felul in care te'au educat parintii tai. Trebuie sa faci deosebirea intre dorinta si necesitate. Biblia spune omul sa fie.multumit ca are unde manca si unde sa-si puna capul. Eua am 17 ani si parintii mei.mi-au cumparat doar luna aceasta un telefon ' nu deoarece n-am avut bani ci pentru. Ca mi-au dorit binele. Tu fa bine si du-te si cere-ti iertare si profita de ei pana ii ai ca rau e fara ei...

| Daniel_Luta_1994 a răspuns:

Tu vrei sa moara mama ta casa ati ia iphone? aolo fetito gandeste-te ca alti, nu are ce sa manance si tu ceri iphone. dar tu vrei sa moara mama-ta casa iti ia iphone doamne ce fetisoara are si 13 ani si tot nu intelege daca nu are si ei bani de unde sa-ti ia? crezi ca ei din cur scoate bani esti incapatanata eu nas vrea sa imi ia mama iphone casa moara ea doamne ce incapatantata esti. ziceti voi nu-i asa ca mine? ( ma scuzati dar eu nu prea stiu sa scriu) etc. tu vrei sa moara mama, ta? o urasti"? si ea greseste cand te injura dar daca n-are bani de unde sa-ti cumpere iphone. din pla? ziceti voi ma nu-i asa daca n-are bani de unde dracu sa-ti ia iphone aoloooooooooooooo fetito cred ca tu o urasti pe mata

| WhaTh3FuCk a răspuns:

Zi mersi, ca ei tin la tine ca daca nu tineau nu iti lua nici tableta nici iPhone!

| BruNNeTu a răspuns:

Wow destul de naspa...Si eu am parinti plecati in Germania am 17 ani dar niciodata nu le-am cerut sa isi ia de la gura sa imi cumpere si mie iphone te cred vrei sa fi si tu in randul lumii sa se uite lumea la tine in tramvai si masini ca ai iphone eu ma multumesc cu un amarat de Nokia e51 am la ce vorbi.Sa doresti moarte unui parinte mai ales mamei care te-a purtat 9 luni in burtica ei naspa.Du-te pe la Biserica si roaga-te la Bunul Dumnezeu sa te ierte pt.ca va cadea pe tine ce iai dorit mamei bafta :*

| Gabrygabryella a răspuns:

Vaaai de capul meu! Nu crezi ca ai prea multe pretentii? Uite, inteleg ca ai nevoile tale si cresti, e normal, dar gandeste-te ca mama ta are mai mare nevoie de banii aceia decat ai tu in momentul de fata. Daca iti ia tie iphone si Doamne fereste nu isi rezolva problemele si moare ce te faci? O sa postezi pe facebook de pe iphone"la inmormantarea mamei"? Nu vreau sa fiu ironica, dar asta e ceea ce simt eu cu referire la intrebarea ta.Stiu ca probabil o sa imi dai stupid, dar asta e.Si eu am 16 ani sunt la liceu si am si eu nevoi, dar nu avem fonduri financiare suficiente si ne descurcam pe luna din 600 de lei 5 persoane. straight face Gandeste-te ca sunt altii care nu au nici un sfert din ce ai tu. Si ce are daca vor sa iti ia tableta sau laptop? Eu stau pe un calculator pentium 4 si nu ma plang. Ce n-as da eu sa imi ia ai mei laptop sau tableta, dar nu e de unde.Cam atat am avut de zis.Gandeste-te bine la ceea ce faci.Mama ta nu merita sa o urasti.Te pup si ai grija de tine.Papa!:*

| Skumpic_Bobokel_1998 a răspuns:

Esti cam egoista,, printes`o" Nu ti se pare ca ceri cam mult?
Sunt unii care vai de mama lor n-au ce manca si tu vrei iphone... multumeste-te cu ce ai ca peste cativa ani cand ei n`o sa mai fie in viata ta ce o sa faci?
Eu nu am tableta (laptop da) si as da orice sa am si eu tableta...
Buna, rea e mama ta, cum sa vrei sa moara?
Nu ai ajuns nenorocita din cauza ei ci din cauza egoului si materialismului tau urias. Lasa fitele de printesa invata sa-ti faci o viata!