| Chainsaw a întrebat:

Buna tpu.Deci m-am saturat de parintii mei x_X.Eu pe mama o iubeam din tot sufletu' meu si acum am ajuns sa imi fie scarba de ea.Inainte ma injura ma batea dar acum doar ma injura am crescut si numai da in mine.Doamne nu o mai suport am ajuns sa imi doresc sa moara numai pot am numai ganduri de astea stiu ca nu e bine dar nu o mai suport.In fiecare noapte plang din cauza ei am devenit din cauza ei o nenorocita sa imi doresc sa moara.I-am cerut tatei sa imi cumpere un iphone si el a spus ca mai vedem.Iar din cauza ei nu imi ia de craciun pentru ca mama are nu stiu ce probleme cu dintii si de la maseaua de minte poate muri si trebuie sa se duca sa ii scoata toti dintii si sa ii puna placa.Doamne de 2 luni ma rog de ei si ea imi zice ca sunt cel mai prost copil ca nu vreau tableta sau laptop.Mereu plang m-am saturat sa ma rog de ei sa imi ia iphone daca pe mine iphonul ma face fericita ce.Ea l-a telefon ma mai ia si la misto imi zice ca imi i-a iphone si sa nu se mai duca ea la doctor ca sa moara sa vedem ce fac si apoi zice ca eu ce vreau sa isi vanda un rinichi sa imi ia iphone.Deci numai suport m-am saturat imi zice mereu ca de abia mi-a luat Samsung galaxy de jumatate an si vreau alt telefon ca nici un copil nu are tot ce isi doreste cum am eu.Stiu asa sunt eu materialista dar i-am cerut doar un iphone 3gs care e maxim 1000 lei.Nu imi vine sa cred ca mi-am dorit si sa moara si ce mult o mai iubeam ..Si astazi cand am vb cu ea la telefon i-am zis te urasc lasa-ma dracu in pace si i-am inchis.Si cand eram la scoala i-am zis ca vreau si eu un nou telefon bla bla si tot asa zicea ca nu imi ia si i-am zis ca m-am saturat de viata asta ca ii urasc sunt cei mai rai parintii si plangeam pe strada.Nu imi vine sa cred ce parinti am.Adica nu e vorba numai ca ei nu imi cumpara iphone dar mama doamnee cum am putut din cauza ei sa devin asa nenorocita sa imi doresc sa moara si eu o iubeam din tot sufletul.Bine ..nu imi ia iphone de craciun dar daca le cer o pereche de adidasi de 400 lei nici aia nu vor sa imi ia.Du-te frate oh go on ca astia nu sunt multumiti nici cu p7la-n cur nici cu sufletu'n rai.Ori iphone ori adidasi si ei vor sa imi ia un rahat de tableta sau laptop.CE ma fac ca numai suport sa ma rog de ei :/ si sa ma trateze in halu asta nu o mai suport pe mama.Ieri cand ma duceam la meditatii imi zicea nu-s ce nu-s ce si ma injura intr-una la telefon si se uita si lumea de pe strada la mine in ce hal tipa si eu tineam telefonul jos.OFF sad ce ma fac ca nu o mai suport si numai vreau sa imi doresc sa moara stiu ca nu e bine dar NU O MAI SUPORT MI-a mancat toata viata.sad.

65 răspunsuri:
| Tinau_Robert_2002 a răspuns:

Ai dat de dracu...a venit protecția copilului!

| VIOLETMOV a răspuns:

Crede-ma! Esti cam nesimtita! Parintii tai muncesc din greu, iar mama ta mai are si probleme de sanatate. Nu ti se pare ca exagerezi? Copii ca tine au mai fost, copi de bani-gata care imediat ce nu au un iPhone isi taie venele cine stie pe unde. Eu am aproape 14 ani, iar atunci cand tu ai ous intrebarea eu aveam 9 ani si nu aveam telefon. Nu aveam nici macar Nokia. Esti o fetita rasfatata care nu este capabila sa iubeasca cu adevarat decat bani. Nici parintii nu ii iubesti ca nu iti iau iPhone si adidasi de 400 lei. Tu realizezi cati bani inseamna? Crezi ca banii se bat noaptea la ciocan? Nu draga mea, se castiga muncind! Daca ai Samsung, tu tot nu esti multumita? Eu am 14 ani si am un telefon Samsung Galaxy J1 de anul trecut. Inainte, pana la 10 ani jumatate eu nu am avut telefon.
Eu am o familie care oune pe primul loc alte lucruri! Nu fitele! Mama este contabila si tata este inginer. De cand am intrat clasa I, mi-au explicat cum sta treaba.,, Daca nu inveti, nu ai nici un drept sa ai fite! ". Nu inteleg de ce ai asa mari fite tu! Eu imi iubesc parintii mai mult decat orice, iar tu vrei sa moara ca,, ti-au mancat viata "? Tu te auzi? Crede-ma tie ti-ar prinde bine niste parinti mai duri, care sa nu fie asa amabili cu tine.
Am avut si eu in clasa a 5-a ca tine, eu trec a 7-a, ea a 6-a. A ramas repetenta. Era tot asa ca tine de bani-gata si ne facea pe toti sarantoci si prosti, desi noi am promovat toti, ea e repetenta! Numele ei este Adina, iar cand eram colegi ea voia sa o strigam,, Adina Regina ". Se credea mare si tare pentru ca taica-su avea bani cu lopata. Si ce? Nici cu bani nu a putut sa ii cumpere anul scolar! Avea ultimul model de telefon de atunci si l-a luat la scoala ca sa il tranteasca in fata noastra cum ca,, Vai ce jaf de telefon are ea ". Asa a facut tot anul pana am scapat de ea.
In concluzie, m-am cam indepartat de la subiect, dar da, acesta este si cazul tau! Esti pur si simplu nesimtita! Imi e mila de parintii tai, draga! Cu alte cuvinte, scapa de fitele tale de diva si vezi-ti de copilarie!

| VIOLETMOV a răspuns:

In loc de iPhone, roag-o sa iti cumpere un Abecedar! Ai mare nevoie de el!
Eu m-as supara daca mi-ar lua parintii iPhone, atata timp cat nu am facut nimic ca sa-l merit! Nu inteleg acest fapt! Nu inteleg ca parintele sa ii ia copilului ceva doar pentru ca vrea, dar nu il merita! E bine sa vrei! Dar daca vrei sa ai, merita-l!

| Prodan_Victor_1995 a răspuns:

Da ma, te inteleg. Nici părinții mei nu inteleg nimic. Le-am spus mereu să nu parcheze elicopterul pe plaja privată, ca acolo se parchează maybach-urile si trebuie sa se vada balustradele cu aur ale yahtului. Te inteleg. Treci prin momente grele

| aumih16 a răspuns:

Pe tine zau daca te intelege cineva! esti nebuna! chiar asa ai atata nevoie de iphone! vezi ca asta nu e un rinichi sau vreun ficat care sa iti foloseasca! poti trai si fara el! dar nu tu esti incapatanata! nu vrei sa intelegi! treaba ta! rau tare a ajuns tineretul!