| UnSimpluTeIubesc a întrebat:

Este un baiat: Imi place de el dar cred ca si lui. Si mi-e cam rusine sa vorbesc cu el. El vrea sa ma intrebe dar si lui ii e cam rusine. Stiu asta de la fratele meu care este in aceeasi clasa cu el. Pe el il cheama Catalin. Mentionez ca el este mai mare cu 2 ani decat mine. Ce sa fac? Cum sa-mi fac curaj sa vorbesc cu el?

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Fa-ti curaj si intreaba-l[mananca o ciocolata inainte ca, sa nu ai emotii]

| michael5813 a răspuns:

Eiii...vezi tu!? de asta asta este frumos se te indragostesti la varsta asta! un bun inceput este un zambet! chiar daca este unul mai stingher!

| OnlyTheScript a răspuns:

Sa zicem ca treci pe langa el pe coridorul scolii si la un moment dat te vei lovi "accidental" de el. Ii spui "scuze" si apoi il intrebi "ce ore ai azi?"..sau ceva de genul! Fara frica! Ca doar nu te omoara ca te bagi in seama cu el. daca si el e timid trebuie sa faci tu primul pas...

bafta! :*

| Melancolică a răspuns:

Vorbeşte deschis cu el, dacă atracţia este reciprocă... de ce nu? happy
Baftă!