| viky98 a întrebat:

funda+vot.Acum vreo 2 zile m-am certat cu o prietena din cauza altei prietene.Adica nu m-am certat cu ea dar nu mai vorbeste cu mine pentru ca i-am spus celeilalte o chestie despre ea dar ea nu mi-a zis vreodata sa nu zic la nimeni si am rugat-o pe ce careia i-am zis sa nu ii spuna dar a facut-o.Acum nu stiu ce sa fac.Nu stiu cum sa ma impac cu ea dar nici daca sa fiu suparata pe cealalta.Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Sabrina25 a răspuns:

Wow.It`s comlicated.In primul rand fara sa te certi sa tipi etc, intreab`o frumos pe tipa respectiva de ce i`a spus celeilalte tipe. Daca stii, poti discuta cu ea despre asta si spune`i ca te-a deranjat si ca ai vrea sa ai incredere in ea.Iar celeilate,care e victima cred,cere`ti scuze si spune`i ca a fost ceva de impuls,ca regreti si ca te`ai invatat minte, iar ca faptul ca nu ti-a zis sa nu spui la nimeni este oarecum vina ei.Dar sincer, nici tu nu trebuia sa faci asta.Stiu cum e.am patit`o de n ori.oh go on Fetele astea.Baftawinking

3 răspunsuri:
| Dj14mally a răspuns:

Ohh daca ai sti ca si eu am trecut prin asta uff a durat ceva la mine am lasat-o un pic ca sa isi revina si poate sa uite dar sa imprietenit cu ceia care i-am zis si eu un secret cam tampit dar marog si atuunci am zis ca trebuie sa intru in actiune am inceput si eu sa o ignor dar nu prea am rezistat asa ca am iceput sa inrautatesc lucrurile sa zic si mai mulyte chestii pentru ai atrage atentia iar atunci ea a inceput sa tipe eu i-am zis
Nu as mai face asta dar daca qacum nu mai vrei sa fii prietena mea de ce sa le mai tin eu as mai vrea sa te am aproape sa am cui povesti lucruri dar tu ai inceput si a inceput iar sa tipe si nu a ascultat nimic si i-am zis
Daca te intelegi asa de bine si cu cealalalta dc nu-i zici si ei secrete si ai sa vezi ca nu ai baza in ea deoarecedaca te impaci cu mine a sa zica la toti asa cumn a facut data trecuta apoi a plecat a
a mai durat cateava saptamani1 jumate mai exact si iata ca i-a spus secretul cel mai mare baiatului atunci sa inots la mine dar cu greu rusinata un pic nervoasa si nu preoia sa se impace faza e ca norocul meu era ca eu eram adorata de multi si toti itneau cu mine si nu prea vorbeau cu ea, adica nu intrau in dictutii lungi cu ea doar o salutau o intrebau ceva chestii de genu o sa va impacati

dar mi sa mai intamplat odata tot cu aceeasi fata si am inceput sama apropii de prietena celei ma bune prietene.pentru ca asa ma apropiam si de eaiar astfel o sa inceapa cu greu sa incepe iar cine sunt diferenta dintre cealalalta si mine

SuCcEs!

| SmushyPapanasulcuDulceata a răspuns:

Pai... 1. e vina ta si 2. depinde de ce fel de persoana este cea care s-a suparat. Si eu am patit exact la fel din exact acelasi motiv, doar ca eu eram "mesagerul ucis la sfarsit". NU pune alte persoane sa vorbeasca cu ea pentru ca va crede ca ti-e frica si cu atat mai mult ii va lua sa te ierte. TU nu ai dreptul sa fi suparata pe nimeni. Stii ca daca cineva iti incredinteaza un secret... NU-l dai mai departe?!
Nu stiu, incearca sa-i explici cumva.

| makaveli_9283 a răspuns:

Pur si simplu spune-i ca ai gresit, ca iti pare rau si ca iti ceri scuze. iar pe viitor ceea ce vorbesti cu o persoana sa ramana intre tine si acea persoana. altfel nimeni nu va avea vreodata incredere in tine!