| Intrebatoarea204 a întrebat:

Bună TPU, în ultimul timp mama și sora mea m-au visat gravidă și chiar și eu, eu am sub 18 ani și nu mi-am dorit niciodată să am un copil sau ceva, mie chiar nu îmi plac copiii. Știți cumva ce înseamnă acest lucru? Eu nu cred în vise dar acest vis repetat îmi dă de gândit. Poate avea legătură cu relația mea dintre mine și mama/sora mea?

Răspuns Câştigător
| Emazio a răspuns:

Daca este o frica a ta, probabil este o manifestare a ei.

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, denotă o relație apropiată sufletește, doar atât.

| Ineys a răspuns:

Cate visez eu. Si nu chestii happy.
Era o melodie, "Dreams of war, dreams of liars, Dreams of dragon's fire".

Sunt doare vise, chestii pe care imaginatia ta le produce IN MARE PARET, dar au si alte roluri.

https://www.healthline.com/health/why-do-we-dream

Citeste mai multe despre vise.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și tu le crezi pe ele? De unde știi ce au visat? Ți-au pus de pe stick și ai văzut tu asta? laughing Ele te-au mințit cat sa te pună pe gânduri sau poate să îți trezească ideea unui viitor copil.

| andiceasu95 a răspuns:

Ce înseamnă dacă visezi că ești însărcinată? Dar dacă visezi că îți faci un test de sarcină, ce înseamnă? Află ce semnifică visul în care ești gravidă, dar și care sunt motivele pentru care femeile visează să sunt gravide. Interpretare vise! În general, visele despre sarcină simbolizează lucruri pozitive, precum dezvoltarea personală, schimbări pozitive în viața personală sau în carieră. Pentru a-ți da seama ce înseamnă dacă visezi că ești însărcinată, trebuie să ții cont de mai multe detalii din vis și să își amintești cât mai multe dintre ele. Ce înseamnă dacă visezi că ești gravidă? Gravidă în vis – poate semnifica o dorință În mod conștient (sau inconștient în unele cazuri) femeile își doresc să aibă un copil, dar amână de teama responsabilității uriașe. Se poate ca unele femei să fi avut avorturi spontane și să fi rămas cu dorința neîndeplinită de a deveni mamă. Gravidă în vis – cineva apropiat așteaptă un copil sau tocmai a născut Când ai o soră, o colegă sau o prietenă care tocmai a născut sau urmează să devină mamă e posibil ca dorința să fii mamă să se activeze cumva și presiunea socială să se simtă. Gravidă în vis – ești tristă Dacă viseză că ești gravidă și te trezești tristă s-ar putea să fii nostalgică, să simți dorul de familie sau de copilărie. Gravidă în vis – ești fericită Dacă te trezești fericită după ce ai un vis în care ești gravidă este un semn important. Dacă simți pace, liniște sau optimism înseamnă că te așteaptă lucruri bune, că urmează schimbări pozitive în viața ta. Copilul reprezintă inocență, puritate și fericire. Trebuie să ai un pic de curaj și totul va fi bine. Gravidă în vis – semnificație vis Visele în care îți dai seama brusc că ești însărcinată semnifică o schimbare, o dezvoltare a a vieții personale sau profesionale, pe care încă nu ești pregătită să o faci cunoscută celor din jur. Dacă visezi că ești gravidă, mai poate însemna o teamă de noi responsabilități. Ce înseamnă dacă visezi că faci un test de sarcină Mai multe schimbări au loc în viața ta și simți că treci printr-un text care îți arată dacă ești pregătită pentru ele. Mai poate însemna că te temi să devii mămică. Ce înseamnă dacă visezi că ești în travaliu Visele despre travaliu reflectă sentimentele și emoțiile tale legate de noi proiecte sau de oamenii din viața ta. Ce înseamnă dacă visezi că naști Vei depune mult efort pentru proiectele în care ești implicată. De asemenea, dacă aștepti un copil sau încerci să rămâi gravidă în realitate poate însemna că își dorești un copil și că ai emoții cu privire la travaliu și la naștere. Ce înseamnă dacă visezi că faci un avort Dacă ai avut un vis în care avortai ar putea să însemne că ești temătoare și eziți să pleci pe un drum nou în viață. Dacă ai visat că altcineva făcea un avort, relația cu persoana în cauză devine mai apropiată. Ce înseamnă dacă visezi că ai găsit un bebeluș Dacă găsești un copil în vis înseamnă că ți-ai atins obiectivele propuse și potențialul ascuns.
Citeşte întreaga ştire: Ce înseamnă dacă visezi că ești gravidă

Nu crede in visuri sunt doar niste prostii

| Emazio a răspuns (pentru andiceasu95):

Scria cineva, parca Eliade despre cum europenii dupa ce s-au plictisit de religiile occidentale tradiționale, au început sa aiba un interes pentru toate formele astea de mistică mai puțin populare, printre care si cele orientale. Eu cred ca romanii printre care si tu ar trebui sa mai lăsați babismele astea cu interpretarea populara a visului, si sa puneți mana sa citiți niste oamenii de cultura acceptați de comunitatea științifică. Care aduc niste explicații plauzibile, interpretarea viselor a fost încercată de jung si freud, asa ca nume mai accesibile, precum si alte studii științifice. Mai lăsați bazaconiile astea si citiți știință daca tot vreți sa înțelegeți. TPU este plin de mistici de canapea din ăștia, care stau citesc Secretul sau tot felul de conferințe despre energii si dupa indruga vrute si nevrute.

| andiceasu95 a răspuns (pentru Emazio):

Omule am spus eu ca, cred in vise? citeste mai bine ce am scris acolo iar ceea am scris acolo e ceva luat de pe internet nu dupa mintea mea laughing