| Ioana1707 a întrebat:

Bună seara!
Ma poate ajuta si pe mine cineva cu un răspuns? Mama mea mi-a spus că m-a visat pe mine că eram gravidă. Ea a zis că înseamnă necaz.
Astăzi a picat examenul auto, sa fie asta oare?

Răspuns Câştigător
| TimmyTim a răspuns:

Nope.
Totul porneste de la creier. Daca tu iti bagi in cap ca "sa faci nu stiu ce sau ca daca s-a intamplat nu stiu ce" e semn rau si mai stiu eu ce superstitii din astea iti induci singur o stare proasta generala si nu mai esti bun de nimic.
A picat examenul pentru ca nu a fost destul de bine pregatita; poti sa imi dai toate motivele: ca a fost politistul rau, ca a visat nu stiu ce azi-noapte, orice...motivul in final va fi acelasi adevar pe care toti il stim: nu iei examenul daca nu esti pregatit.
Intr-adevar, e un motiv de ingrijorare pe moment un vis, sau mai stiu eu ce, dar depinde de cum ne controlom noi gandurile si starea pe care ne-o impunem sa o avem de-a lungul zilei.
Mult succes data viitoare la Examen! happy

| Ioana1707 explică (pentru TimmyTim):

Mulțumesc mult!

| TimmyTim a răspuns (pentru Ioana1707):

Cu toata placerea!