| elenacrisssss a întrebat:

m-am certat groaznic cu mama acu 2 zile.si de atunci ma tot ameninta ca nu imi mai da bani, ca ma zice la toata lumea! ma face sa ma simt foarte prost! incepe sa imi reproseze lucruri din trecut! si ma innebuneste! ea trebuie sa plece in strainatate peste 3 zile! am facut-o vaca pentru ca nu imi dadea pace si apoi ea a inceput sa ma traga de par! stiu ca am gresit.dar nu am curaj sa ii spun nimic pentru ca iar incepe cu reprosuri! voi ce spuneti? happy

Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

Buna!
Insultele (faptul ca ai facut-o vaca etc)ii arata mamei tale cat de mult apreciezi ce face dansa pentru tine.(daca nu te-ar fi iubit,ai fi fost demult pe strazi...)Si eu la cati draci aveam in mine (nu-mi mai aduc aminte de ce,ca tot timpul am draci laughing) i-am spus ''Monstrule!'' si bineinteles ca s-a suparat si inteleg perfect ce simte, mi-am calcat pe orgoliul meu handicapat si i-am cerut scuze si de asemenea am incercat sa-i nu-i mai provoc necazuri un timp si dupa (ca sa fiu sincera pana la capat dupa cateva sapt. am continuat), ei bine asta ar trebui sa procedezi si tu. Oricum ar trebui sa intelegi ca nu-i un sentiment prea frumos sa vezi ca persoana pe care o iubesti iti da un sut in fund. Poate ca orice mama spune reprosuri si chestii care nu-ti convin, dar ea va dori ca macar zilele astea sa fie altfel.De asemenea poti discuta dupa tarasenia asta despre cum ai dori sa fie tu mai bine, dar sa respecti si ce zice ea.
Sper ca raspunsul meu sa-ti fi fost de folos.
Bafta!

5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Cumpara-i un buchet de flori si roag-o sa te ierte.

| Lolităăăă a răspuns:

laughing) Eo nu-s cuminte defel. Ma cert cu tata, si tot eu castig. In fine, cere-i iertare si spune-i ca nu mai faci.

| princess004 a răspuns:

Heei:**. nu iti mai jignii niciodata parintii, pentru oricat de ciudati ar fi ei si rai pana la urma tot ei ti-au dat viata, ei te-au crescut si te-au ingrijit. probabil nu ti-ai putut stapanii nervii iar de aceea ai jingito pe mama ta. incearca sa o asculti si sa ii faci pe plac pana se va calma si se vor linisti lucrurile. :** pana atunci ar trebui sa ii ceri iertare mamei tale si si sa ii spui ca esti constienta ca ea iti vrea doar binele insa ai cam sarit calul. :**Bafta!:**

| Anonim1989077656477 a răspuns:

Si eu am niste draci in mine cateodata. cere-i scuze si incearca sa nu-i mai provoci neplaceri si vin-o cu note mari.iar cand te sacaie incearca sa te abtii pana pleaca si spune-i doar,, da mama, ai dreptate mama" sau,, o sa..."daca zici ca pleaca in 3 zile striveste-ti orgoliul si fa-o sa te ierte.deschide ceea ce simti in fata ei.eu odata m-am certat urat de tot cu sora mea (avea dreptate si m-am enervat si n-am mai iubito cum faceam de obicei)iar asta i-a sfasiat sufletul.insa eu m-am adunat, chiar am plans in fata ei si i-am cerut scuze(uitasem si de orgoliul meu sid e tot) si am fost ca un catelus din ala mic si adorabil care a facut o prostioara si a inceput sa planga ca sa-l ierte stapana(fara viclesuguri).

| ÄndrëÿCoolZ a răspuns:

E vaca ca te-a crescut, ca te-a ingrijit ca plateste darile, ca munceste prin alte tari pentru tine! Cereti iertare URGENT! Poate ai prins-o intr-un moment prost! Las-o sa se descarce!