| Valeennavoleena65 a întrebat:

Bună TPU Mereu mă cert cu mama abia am ieşit din plasament pentru că acum 3 ani mama era cu unul care a sărit la mine la bătaie şi mama nu a făcut nimic eu şi atunci mă certam mereu cu mama la fel ca acum şi am sunat la poliție si m-au întrebat dacă vreau să mă duc acolo acum când am venit mama se comportă la fel cu mine daca îi zic sa îmi aducă ceva de exemplu mâncarea zice"lasă-mă, nu ai văzut că acum am dat cu mopul, nu vezi că am avut treabă sau îi zic şi nu mă ascultă doar dacă insist vine la mine şi zice "ce vrei"dar mă aude nu înțeleg de ce face aşa cu mine în faţa mea ia geaca ieri mi-a zis că a deschis uşa de la bucătarie sa vină căldură dar problema e că pe hol la frigider este frig poate să îmi zica în fața i -am zis se vede că nu vrea nu ştiu cum poate face aşa cu copilul ei
Dacă îi spun sa mergem afară începe că dacă e mai întuneric că pe pe o stradă sunt oameni ne omoară şi chestii sau dacă nu am găsit ceva zice să aprind becul că e întuneric şi se uita mereu la geam că adica plecam dacă e ziua zice sa ma grăbesc şi eu mă cert cu ea pentru lucrurile astea bunica se bagă şi zice că eu caut pentru ca ţip si zice ca eu dar o vede pe mama cât de scorpie e ieri ori ea ori bunica lo chemat pe unu ca să țipe la mine că nu le las în pace tot eu sunt aia de vina ca ea e toxică cu mine nu ştiu ce să mai fac mă doare câns se comportă aşa cu mine nu îi înţeleg motivul mamei nu ştiu unde să mă duc sau ce pot sa fac

4 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Asa vorbesti de mama de parca ar fi datoare sa fie servitoarea ta,.Tu nu poti sa mergi sa iti singura mancare? Ai fi mai binecuvantata de Dumnezeu si mai fericita daca ai alege s-a o ascuti ai sa vorbesti cu respect cu ea.

| Simpatic a răspuns:

Cel mai bine este sa pleci de acolo pentru ca mama si bunica ta sunt 2 psihopate
ideea este ca tu ai doar 18 ani si e putin mai greu, ti-as propune sa iti cauti un loc de munca, nu conteaza ca ce, insa nu am idee cum ai putea sa faci cu chiria, ca sa stai undeva cu chirie, dezvolt o posibila idee mai jos

Daca gasesti o chirie si un loc de munca, numai ai nevoie niciodata de aceste 2 nebune!
Pe de alta parte situatia este incurcata din ceea ce descrii si mai greu de atat este ca o persoana singura sa poata dintr-un salariu mic sa isi plateasca si chiria

Nu stiu cum esti tu ca persoana, dar asta as face eu intr-o situatie critica, punandu-ma in locul tau, m-as angaja la KFC la MC's la orice, si apoi as cauta o batranica (tu fiind si fata se leaga, esti fata nu?) care are un mic spatiu de inchiriat, adica sa stai intr-o chirie la o casuta sau apartament modest cu o batranica (pe picioare sa fie batranica), sigur vei gasi linistea de care ai nevoie, iar chiria nu va fi nici ea mare, pentru ca locuiesti cu propietarul! Daca batranica are 1 casa sau un apartament cu 2 camere, este suficient, tu ai nevoie de o camera!
mai gasesti astfel de anunturi pe net, sunt persoane in varsta care cauta un suflet cu care sa poata sa schimbe 2 vorbe, pentru ca singuratatea este grea!
Doar ca idee ti-am zis!

| ioana748 a răspuns:

Buna,
Mama ta are vreun diagnostic psihiatric sau bunica?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing