| Danna19 a întrebat:

Buna TPU nu stiu ce sa fac fratele meu este mai mare decat mine si ma bate si daca ii spun lui mama nu ma crede zice ca mint ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Bianka1811 a răspuns:

Situatia e complicata cred ca ar trebui sa il filmezi cand te bate big grin

4 răspunsuri:
| stefan97nic a răspuns:

Pai spune-i tatalui pentru ca si eu imi bateam fratele mai demult dar acum regret aarnic

| ihaterain a răspuns:

Spune-i atunci tatalui/bunicilor. sau incearca sa nu stai in calea lui ca sa nu aiba vreun motiv pentru a te lovi. dar cel mai bine ar fi sa vorbesti cu un membru al familiei tale.

| dyanagabryela a răspuns:

Daca as fi in situatia ta, as "aranja" mici chestii care sa il enerveze pe fratele meu, iar eu sa ma distrez putin (sa ramana fara hartie igienica la WC, sa se aseze pe un scaun cu ceva lipicios, etc...), iar daca se prinde ca tu ii faci aceste farse, aranjeaza cat mai curand "un flagrant":cand mama vine de undeva sa il prinda cum te bate, sau mai "sigur" lasa telefonul sa filmeze, sa inregistreze ori lasa aparatul de fotografiat pus undeva mai ascuns, astfel incat sa poata capta imagini dupa un anumit timp potrivit de tine (timp in care tu il vei supara pe fratele tau si va veni dupa tine sa...te bata). Daca nu merge si nu merge asa, loveste-te mai tare singura si arata-le vanataile parintilor! Succes!

| ALex2oo7 a răspuns:

Esti mai mica decat el sau mai mare?
In orice caz aici ar trebui sa faci cumva sa-l prinda si ai tai in actiunetongue