| Blayan18 a întrebat:

o sa incerc sa relatez intamplarea cat mai scurt, am nev de ajutor! Imi place foarte mult de o fata, si ea stie ca o iubesc, e din acelasi liceu cu mine. si mereu cand o vad ne imbratisam etc etc si imi face ziua mai frumoasa efectiv, faza este ca m-a invitat un baiat sambata la un film cu el si cu prietena lui, si eu sunt singur, adica ei 2 in cuplu si eu singur si ma gandeam sa o chem si pe ea..adica chiar daca noi nu suntem in stagiul celor 2 sa ne pupam..macar asa ca prieteni! Dar ma gandesc ca va comenta ba ca nu ii cunoaste ce ceilalti 2 ba ca nu ii place filmul. bani nu ar fi problema ca daca e o ajut cu tot,doar ca nu stiu cum sa ii propun, ca mi sa mai intamplat sa ii zic sa ne vedem si mi-a raspuns ca da ne vedem la scoala adica ca si cum nu altundeva, as aprecia orice raspuns dar fara caterinca ca na eu nu glumesc. Ce, cum si cand ...sa ii zic? adica am timp pana maine, Dau funda, plz!

Răspuns Câştigător
| raMLesS a răspuns:

Omule, spune-i scurt si la obiect.
Sambata merg cu doi prieteni la un film, hai si tu happy

Nu te milogi de ea, nu fi gen "Stii... hmm, nu stiu cum sa-ti zic, auzi, daca poti si vrei cumva sa vii Sambata, adica doar daca vrei, nu te oblig... la un film cu mine si cu niste prieteni? Adica doar daca poti, daca esti ocupata poti alege sa nu vii, tu alegi ok?"
rolling on the floor Nu fii pampalau si nu o intreba, de acum inainte cand vrei ceva, nu mai intreba.
De acum inainte daca vrei sa iesi cu cineva afara nu te ruga de el.
Spune-i clar: "Hai afara" "Vii afara?" "Ba azi la ora 2 hai afara"
Sper ca ai prins ideea.
Daca aia nu vrea, incearca sa o convingi, nu sa te rogi de ea, gen "Dc? Hai ca e tare filmul, prietenii sunt de treaba, o sa fie fain si garantez ca o sa-ti placa, in plus fac cinstewinking " Si chestii de genul.
Daca nu vrea, aia e, nu-i mai da mesaj, nu-i place de tine.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ii spui ca mai mergi in ziua si ora cutare la film cu 2 persoane si daca vrea si ea sa vina cu voi. Simplu, clar, si nu suna a disperare.

| Lioana a răspuns:

Nu ai ce sa faci altceva decat sa o inviti si sa-i accepti raspunsul fara sa te superi daca ea spune nu.

| AndraMihaella200007 a răspuns:

Pai intreab-o.Adica o inviti la film dupa puteti face alt ceva.Nu cred ca o sa se supere sau ceva in fond esti prieten cu ea nu? Chiar nu inteleg de ce ar putea sa se supere.Eu spun sa o intrebi deoarece exista sanse mari ca ea sa accepte.happy