| tyna_5963 a întrebat:

Eu sunt in clasa a 6a si in clasa a 5a a am avut 3 prietene ft bune cu care ma intelegeam,(in primul semestru)in al doilea semestru a venit o colega noua(care din intamplare a fost cu mine la gradinita)si aceasta "colega noua" s-a bagat intre prietenia noastra si a distrus'ocryingcrying(((((. Acum cand sunt in clasa a 6a lucrurile stau astfel:una dintre prietena este foarte buna prietena cu colega cea "noua", o alta fata a plecat si s-a impritenit cu celelalte fete din clasa iar ultima a ramas prietena cu mine(dar nu ca la inceput)noi inainte ne vizitam foarte des, faceam temele impreuna etc chestii care se fac intr'o prieteniebatting eyelashesdar acum fata cu care am ramas eu prietena ma cam >foloseste:la scoala nu ma baga aproape deloc in seama, si cum ajung acasa ma suna si ma intreaba ce fac sau chestii din astearolling eyessi imi tot spune sa o "ajut" la teme dar de fapt eu i le faclaughing si cateodata sunt mai bune alea pe care i le fac ei si nu ale melerolling on the floordar asta nu conteaza:-J.Acum am si eu niste intrebarisad1)sa mai stau cu asa-zisa mea prietena?:S:S(2)sau sa'mi gasesc pe altcineva?:S:S si vreau sa'mi spuneti daca poveste asta va spus cevasadsadsadsi daca vreti puteti sa'mi lasati si cateva sfaturi(nu ma suparhappy

4 răspunsuri:
| angie27 a răspuns:

Uite ce zic eu sa faci:
Din cate ai zis, prietena ta nu e pana la urma o prietena adevarata. Dar asta nu inseamna ca trebuie sa rupi firul cu ea, pentru ca va deveni dusmanca ta. Vorbeste cu ea, dar nu te lasa calcata in picioare si incet incet incearca sa racesti relatia, asa incat sa vada ca nu esti sclava ei. In tot acest timp, incearca sa cauti pe altcineva, caci exista sanse sa gasesti o prietena buna in persoana careia nu te asteptai. Prieteni se gasesc, trebuie doar sa-i cauti! Bafta!

| andreea_9244 a răspuns:

Pai eu zic sa nu mai fii prietena cu ea pentru ca nu e ca si cum ati fi prietene e mai mult...altceva

| sabin_6156 a răspuns:

Un sfat prietenesc: sinucide-te!

| Alexutz96 a răspuns:

Pai ai putea discuta cu un baiat mai sensibil mai retras, pentru ca daca esti fata mai bine te poti intelege cu un baiat, depinde si de personalitatea ta si a lui. Chiar daca nu aveti activitati asemanatoare sau nu va place acelasi tip de muzica ai putea sa gasesti o persoana deosebita in el.
Si daca este mai retras il poti ajuta si tu pe el...Noroc(propris experienta)