| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU stau la 2 camere si seara pe la 12 fac des baie si ma spal pe cap cu apa cam rece ca avem din ala de incalzit apa si e prost ca vine ba rece ba calda si eu ma enervez si aleg sa ma spal cu apa rece decat sa ma oparesc si plangeam cand venea apa asa si tata ma facea nebuna ca fac galagie la ora aia dupa ce ma spal pe cap si ma sterg daca ii cer mamei fuenu sau cum se zice tata se enerveaza daca iau eu singura feunu din dulap face galagie dulapu si se enerveaza tata daca stau cu parul ud racesc ce sa fac

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa te speli la ore mai rezonabile cand nu se culca toata casa si-i deranjenzi.
Macar la ora 10.

| HeliosMetal a răspuns:

Reparati-va centrala; fa si tu baie mai devreme; mutati foehnul intr-un loc mai accesibil; da drumul la apa si las-o vreo 10 minute, deoarece centralei sau boilerului sau ce mai ai tu in trebuie un timp pana incalzeste apa total (am si eu )

| Violleta2022 a răspuns:

Invata sa respecti si linistea parintilor!
Nu-i normal sa te speli la 12 noaptea, fa-o devreme, pana in 10 seara, ca toata lumea are nevoie de odihna.
La cap te poti spala si dimineata, ca-i mai sanatos chiar.

| anonimg a răspuns:

Cel mai bine este să te speli când părinții nu sunt acasă.
Bine este ca si feonul să fie pus într-un loc în baie ca să nu mai facă zgomot când îl scoti din dulap; vorbește despre asta cu mama ta căci poate e mai înțelegătoare.
Dacă faci baie când sunt părinții acasă, trebuie să faci mai devreme. La orele 22:00 deja trebuie să fii in pat.
Părinții tăi sunt mai ciudati, dar nu ai ce face; trebuie să te acomodezi cu situatia.

| xerxes1 a răspuns:

Nu este corect nici pentru vecini sa faci galagie dupa ora 22:00.
Cand este liniste uscatorul de par se aude 4 etaje distanta.

| kandaraki a răspuns:

Sa nu te mai speli