| Marily1997 a întrebat:

Daca leptopul meu este prea incalzit cum sa ai racesc?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
| dragosbogdan001 a răspuns:

Cumpara un cooler. Si stai mai putin pe jocuri, ca inczlzesc si suprasolicita si ele calculatorul.

| njohn a răspuns:

Cred ca are ceva timp de cand l-ai cumparat?
Sunt doua solutii:
1 Ai puteai sa cumperi un cool pad pentru racire :http://www.shopmania.ro/q-cool-pad
2 Te duci cu el la un service si o sa-l curete de praf si sa ii schimbe pasta termoconductoare de pe procesor.

| Marily1997 explică (pentru njohn):

Sa fiu sincera am par de caine si firminturi in mac.

| njohn a răspuns (pentru Marily1997):

big grin

| tdbmarius a răspuns:

Opreste-l o ora pentru a se raci si cumpara-ti un cooler. Tine-l pe o masa sau pe un birou unde nu se incalzeste asa tare ca si cum l-ai tine in brate sau in pat.

| Puffy93 a răspuns:

1. Poti ruga pe cineva sa-ti schimbe pasta termoconductoare, sau sa mergi intr-un service de calculatoare.
2. Cumpara-i un suport de racire cu ventilatoare gen : http://www.altex.ro/suport-laptop-hama-39689-plastic-usb. Eo am cu 3 ventilatoare, dar sunt mai mici, si de cand le-am luat nu se mai incinge asa repede.
3. Cand ti se incinge prea rau lasa-l o ora, doua, sa se raceasca, dupa poti intra iar pe el.
4. Tine-l suspendat, deoarece coolerul se afla sub laptop si nu are cum sa se aeriseasca, deci se incinge repede. Sper ca ti-am fost de ajutor.