| anonim_4396 a întrebat:

Sunt insarcinta in aroape 7 luni, am baiat, dar nu vreau sa pastrez copilul. daca stiti o familie care ar dori sa adopte un copil sanatos, va rog frumos sa ma contactati! Eu nu il doresc deoarece vreau sa imi continui scoala si nu vreau sa il dau la casa de copii pentru ca acolo din cate am inteles este bataie de joc. Va rog frumos, daca stiti o familie ce si-ar dori un copil, contactati-ma urgent! Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Si copilul ce vina are ca tatal lui a murit? Cum l ai dorit atunci ar trebui sa l vrei si acum ca doar esti mama lui. Probabil copilul ti ar aminti mereu de el si tu n ai suporta asta. In fine eu nu sunt aici ca sa judec pe nimeni daca tu consideri ca e mai bine sa l dai spre adoptie atunci asa e. Sunt atatea cupluri care nu pot sa conceapa un copil si baietelul ar fi o binecuvantare pentru ei. Doamne ajuta sa vada cineva doritor postarea ta si sa ti raspunda degraba! Ai grija de tine nastere usoara si un bebe sanatos si cuminte!

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Chiar acum o saptamana a scris o femeie aici ca-si cauta un copil.
Incearca la sectiunea de search, poate dai de ea.

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Nu o gasesc. Nu ai retinut cum o cheama?

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu. Si nici nu-mi mai gasesc raspunsul ca stiu ca-i raspunsesem eu atunci.

| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, nu este atat de simplu cum crezi tu.
Legal nu avem voie sa infiem un copil de la cine vrem noi, ca sunt proceduri legale, care se pun in practica si atat tu cat si cel care infiaza, poate sa intre in puscarie.
Pacat ca te-ai protejat cand te-ai jucat de-a sexul, iar acum incerci sa te debarasezi de responsabilitatea de mama si de copilul facut.
Daca ai mila pentru copilasul asta, cresteti-l singura si fa liceul la seral, cum fac toate femeile responsabile si cinstite!

| danay72 a răspuns:

Nimeni nu va iubi acest copil asa cum o vei face tu ca mama. Poti sa continui scoala si daca ai copil. El are nevoie de tine. Învinge răul prin bine si vei vedea câte bucurii vei avea.

| AliGab a răspuns:

Da-i nastere, alapteaza-l macar 6 luni si abia apoi da-l autoritatilor spunand ca nu ai posibilitatea de a il creste. Scoala si viata o poti continua si cusi fara copil. Autoritatile il vor declara adoptabil dupa cateva luni de zile. Fiind mic si sanatos (daca il alaptezi) sigur se va gasi o familie care sa il ia spre adoptie. Urmareste din umbra toata evolutia copilului tau, in fond esti mai presus de toate mama acum, apoi femeie, eleva/studenta si restul.
P.S: Bine ar fi daca l-ar adopta unul din bunici.

| Alexandruuu88 a răspuns:

Eu ti as sugera sa nu faci avort! E cel mai mare păcat...asa a fost sa fie.

| combativul a răspuns:

Pai pentru ce l-ai facut atunci?

| anonim_4396 explică (pentru combativul):

L-am facut pentru iubitul meu dar intre timp el a murit