| AnniaAKN a întrebat:

sunt intr-o incurcatura,am o relatie serioasa de cateva luni,aveam convingerea ca o sa se termine cu o casatorie, in fine, e de altfel prima mea relatie pe care o vedeam frumoasa din perspectiva mea, acum incep sa imi deschid ochii si sa ies din iubirea asta oarba si imi dau seama ca el de fapt ma foloseste, vi se pare normal sa vina la mine acasa sa dea ochii cu familia mea iar ei sa il salute si el sa nu spuna nimic, nu ma lasa sa vorbesc sa-i spun despre mine, vine la mine ca si cum s-ar ascunde sa nu-l vada nimeni, vrea sa ne vedem doar seara, noaptea iar eu ma bucur ca il vad pe cand el imi pune conditii, daca nu fac ce imi spune, pleaca nervos ..nu ma scoate in oras, e tot timpul cu prietenii lui, el e convins ca eu o sa fiu mereu pentru el, ca nu l-as lasa, nu e aceiasi persoana ca atunci cand l-am cunoscut si imi dau seama ca s-a prefacut ca sa cad in acesta capcana, pentru ca am fost naiba, profita de pe mine iar eu fac tot posibilul sa nu il pierd, dupa ce ne despartim nu ma mai cauta cateva zile, mi-a zis sa nu-l sun si nu imi raspunde la mesaje.Nu stiu cum sa termin totul, sunt distrusa si mi-e frica de reactia lui, mi-a zis ca nu ar suporta sa ma vada cu altcineva.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Te considera efectiv presul pe care-l vede cand are chef sa petreaca c-o femeie sau cand n-are chef de prieteni. Scuze ca ti-o zic direct, dar cam asa este si-n sinea ta imi dai dreptate. Ai incercat sa vorbesti cu el? Poate sa zic ca exista o urma de speranta ca el sa nu realizeze ca face lucrurile astea. Daca da, si totul a ramas la fel, nu ai altceva de facut decat sa te desparti.

15 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intreaba-l de fosta- fostele prietene anterioare. Daca ocoleste sa raspunda, atunci are ceva grav de ascuns.
Tu de cate ori ai fost la el acasa? Ai stat de vorba cu rudele sale?

Stiu ca prima dragoste e "cea mare" si nu se uita niciodata, dar tu singura spui ca vezi o capcana. Si daca vezi capcana, de ce vrei sa calci in ea?

| darrio2007 a răspuns:

E insurat.

| Violleta2022 a răspuns:

Exista doar un singur motiv pentru care barbatul asta vine doar noapte ala tine, nu spune nimic, nu te scoate nicaieri: mai are pe altcineva si de aceea nu poate sa se afiseze cu tine!
Ori este casatorit!
Nu inteleg de ce ti-ar fi frica de reactia lui, esti acasa la tine, nu trebuie decat sa-i ceri adevarul si sa-i impui s ava vedeti afara, sa iesiti, sa nu mai accepti ceea ce el iti cere.
O s avezi ca nu se intampla ce vrei tu, pentru ca, el nu se poate afisa cu tine din alte motive.

| vocea a răspuns:

Cu un astfel de om nu e de trait, te sfatuiesc sa iti iei inima in dinti sa il parasesti sa le spui cunoscutilor si sa faci o placere la politie sau sa ceri ordin de restrictie, iti spun mai multe in privat si te rog nu vreau sa iti pierzi increderea in tine.

| BlackRose03 a răspuns:

Pare un barbat cu probleme psihice.Cred ca e casatorit si are probleme in casnicie, de aceea a venit in bratele tale.Nu te iubeste, mai mult ca sigur esti doar o aventura pentru el. Daca chiar are pe altcineva, imi pare rau pentru acea femeie.In loc sa continui mai bine l-ai lasa inainte sa ai probleme. Spune-i direct, nu are ce sa iti faca.Pana la urma, el e de vina, nu tu.Intalniti-va intr-un loc public si zi:"M-ai mintit pana acum, s-a terminat!"
Si pleaca.Nu te lasa influentata de minciunile lui, orice ar zice si orice varianta ar gasi sa se ascunda tu trebuie sa fi puternica si sa nu cedezi.Gandeste-te la urmari si unde te va conduce aceasta iubire oarba daca vei continua.Scapa cat mai poti, inainte sa descoperi care e adevarul si sa suferi.

| AnniaAKN explică (pentru BlackRose03):

Nu e casatorit stiu unde sta si ii cunosc si familia dar nu personal.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns (pentru AnniaAKN):

Cum cunosti familia dar "nu personal"? Am recitit "fac tot posibilul ca sa nu il pierd". Da, chiar te minti sigura. Oare merita?

| AnniaAKN explică (pentru sasa1sasa1sasa1):

Adica stiu cine sunt dar nu i-am cunoscut personal, ma refer la faptul ca n-am facut cunostinta cu familia lui.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns (pentru AnniaAKN):

Si se pare ca nici cu nevasta sau cealalta iubita stiuta de toti. Faptul ca nu iese cu tine nicaieri, nu e bine deloc! Hmmm, el iti cunoaste parintii, vine la tine acasa, dar nu ti ia prezentat pe parintii săi. Ia intreaba-l de ce!

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns (pentru sasa1sasa1sasa1):

Robotul! "părinții săi" nu se scrie "părinții să-i". Ce faceti moderatori, stricati limba romana?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este cazul sa pui punct relatiei, inainte de a o face el.Tu esti fata si este firesc sa te desparti de acel baiat din moment ce nu mai ai sentimente pentru el si simti ca nu mai este atractia aceea ca la inceput si fiindca nu are rost sa continui ceva doar de dragul de a fi intr-o relatie daca nu ai sentimente va fi egal cu 0, pe cand daca el s-ar desparti de tine ar face un gest taranesc fiindca nu stiu cum sa ii spun altcumva mai frumos.
Sper ca am fost de folos
O seara buna!

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Si abia acum ai vazut asta? Cred ca daca parintii ti-ar fi spus de la inceput, ai fi zis ca nu sunt normali, ca nu-ti vor fericirea, etc.
Cum adica sa te temi de reactia lui? Dar ce, esti nevasta lui! Rupe-o scurt, spunindu-i clar motivele: se ascunde, etc, cum ne-ai spus si noua.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns (pentru sasa1sasa1sasa1):

Si, apropo, asta NU este relatie serioasa!

| StefanCosmin a răspuns:

Ce i drept, daca are iubita, nu inseamna ca nu mai are voie sa iasa cu baietii. Dar, daca cu tine nu iese deloc, si e diferit, ori are pe altcineva, ori incearca sa te schimbe. Dar nu uita, oamenii nu se schimba, iti arata cum sunt ei de faptwinking

| DontHitLer a răspuns:

Comunica cu el si spune-i ce te supăra