| anonim_4396 a întrebat:

Buna tpu.va rog sa ma ajutati cu un sfat.Eu am 18 ani, am avut o relatie de 2 ani care s-a terminat,el a fost primul pentru mine iar dupa un an si jumatate am reusit sa fiu cu altul, adica prietenul meu actual.suntem impreuna de 4 luni ma iubeste si mi-a dovedit de multe ori dar cand iesim in oras si stam in masina se incinge atmosfera cam mult si nu stiu ce sa mai cred.Stie ca nu o sa o fac cu el prea curand,chiar daca as vrea dupa un an jumate in care nu am mai facut-o, dar nu vreau sa trec prin ce am trecut asa ca ma abtin.Dar el nu poate sa se abtina…uneori ma dezamageste iar eu crezand in mintea mea ca vrea doar asta dar mi-a dovedit de n ori ca ma iubeste.

3 răspunsuri:
| Mikhtarian a răspuns:

E normal,un barbat are nevoi,ca orice barbat.
Vorbeste cu el,vezi cum se comporta in continuare,daca iti arata ca te iubeste la fel de mult,e bine.
Fi inteleapta, treci peste, esti tanara si ai viata inainte, va trebui sa treci peste asta, mai tarziu sau mai devreme.

| SteveAx a răspuns:

E ceva normal in cazul lui. Convinge-l ca daca te iubeste se va mai abtine putin, dar si tu incearca sa te pregatesti, nu ai de ce regreta, pana la urma daca ti-a dovedit ca te iubeste da-i o sansa.

| Andrei4g a răspuns:

Pai daca ti-a dovedit ca te iubestesi ca nu-si doreste doar o aventura cu tine care e problema sa faceti ceva ce amandoi va doriti -pana la urma? Crezi ca daca-l tii un an pe bara o sa te iubeasca mai mult? Cel mai bine vezi tu ce-ti doresti, daca simti ca-l iubesti si daca ai raspunsuri pozitive. testati amortizorele la masina! Carpe diem!