| ynna93 a întrebat:

vreau si eu niste pareri sfaturi..azi trebuie sa vina prietenul meu la mine si trebuie sa le cerem permisiunea parintilor mei sa ne mutam impreuna la Bucuresti, unde o sa incep faculateta din toamna, dar si cu mama prietenulul meu ( e o femeie bune, nu-mi fac probleme din cauza ei)..problema e ca in fata alor mei nu stiu ce sa zic, sau sa zicem, tinand cont ca am si avut niste divergente in trecut dar s-au mai rezolvat..va rog un sfat.

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Vezi ce se întâmplă nu merge, nu vor... oricum tu la bucurești o să te duci și o să stai cu prietenul tău chiar dacă ai tăi știu că stai în altă parte...

| ynna93 explică (pentru Azµre):

big grin.m-ai nimerit, asta asa e, sigur as face tot posibilu, dar as vrea sa fie asa si cu permisiunea lor, faza e ca nu stiu cum sa incep.laughing)

| Azµre a răspuns (pentru ynna93):

Nici eu n-am reușit cu prietena mea, să îi facp e părinții ei să stea cu mine, asta pentru că are un tată comunist. Totuși am o vârsta 24 de ani și ea 20 da asta e situația, taso e prost și plătește 50 de milioane pe an la un camin privat și ea stă non stop cu mine în apartament laughing... ce să îți zic multă baftă. Oricum o să ai nevoie...

| ynna93 explică (pentru Azµre):

Merci.

| Azµre a răspuns (pentru ynna93):

Nu ai pentru ce. încearcă să discuți vrea bine nu vrea găsiți o soluție amandoi la bucurești.

14 răspunsuri:
| William a răspuns:

rolling on the floorNu pot sa cred asa ceva rolling on the floor banuiesc ca in poza esti tu si prietenul tau, nu parti a fi niste copii care sa ceara voie parintilor pentru orice. Eu la 17 ani nu cer voie parintilor pentru nimic, decat ii anunt (vezi ca meg acolo sau fac aia) si pe urma plec.

| cristi1212 a răspuns (pentru William):

Tu la 17 ani presupun ca inca nu i-ai spus lui mama ta ca te muti cu gagicata in Bucurestihappy Revenind la subiect cred ca ai putea sa le spui ca tu vrei sa faci facultate in Bucuresti si decat sa stai in gazda sa dai peste cine stie ce nebun poti la fel de bine sa stai cu prietenul tau si mama lui. Daca au suspiciuni poti la fel de bine s-o inviti pe mama lui sa vorbeasca cu ai tai si sa rezolvati tot. In cazul in care parintii tai nu-l stiu pe prietenul tau de golan sau altceva de genul nu vad unde e problema. Atata timp cat te duci acolo sa si inveti, nu doar sa te distrezihappy

| ynna93 explică (pentru William):

Pe bune? De cate ori te-ai mutat tu cu prietena ta, ca sa poti sa acuzi? Lasa raspunsurile astea de golanas, ca nu mergwinking. Nu stiu daca la 17 ani te poti descurca fara parintii tai, sa muncesti sa te intretii, asa ca gura mica.

| ynna93 explică (pentru cristi1212):

Dap, cam asta le-am zis si-am rezolvat, merci pentru sfat.happy

| cristi1212 a răspuns (pentru ynna93):

Ma bucurhappy succes la facultate si in viitor>big grin

| ynna93 explică (pentru cristi1212):

Merci la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si daca nu stati impreuna? nu puteti face faculta? lu soacrata ii convina sa aiba ficiorusu de toate,dar alor tai no sa le placa. daca MIE nu-mi place ideea, care nu te cunosc,.nu ma cunosti, da mi-ar placea, si niciodata nu-i tarziu, dar parintilor tai? sa stea fistecare in treaba lui si dupa facultate da, puteti sa stati impreuna.

| ynna93 explică (pentru anonim_4396):

Si care-i diferenta? Acum vreau pentru ca avem ceva ani impreuna, si doar asa poti sti daca o sa ma inteleg bine si mai tarziu ( dupa ce termin facultate, ma marit etc ), daca stau asa si nu inaintam putem sa ne trezim ca nu ne intelegem, sau na, asta e un exemplu, n-ai de unde sa stii cum e "soacramea" ca dupa cum ai zis si tu nu ma cunosti si stai fara grija ai mei au fost de acord happy. NU judeca o carte dupa copertawinking,

| Elly7890 a răspuns:

Daca nu vor sa te lase asta e viata! daca u crezi ca pretenul tau te iubeste cu adevarat du-te cu el, nu o sa fie de acord un timp dar daca vad ca tu continui sa stai cu el e ok! dar trebuie sa aveti posibilitatea de a va descurca singuri, unul din voi sa ai macar un salariu de cateva milioane altfel e cam greu!

| ynna93 explică (pentru Elly7890):

Ideea era ca nu vroiam sa se supere nimeni, nu vreau sa fac chestii din astea, sa fug si sa astept sa accepte ei, oricum s-a rezolvatbig grin