| rafy07 a întrebat:

Buna tuturor happy Am o nelamurire si vreau sa gasesc raspunsul cu ajutorul vostru happy In urma cu cateva luni am cunoscut o tipa si o plac foarte mult. Ea are prieten si mi-a ascuns asta pana acum 2 saptamani. Tipa ma suna de foarte multe ori pe zi cu diverse motive... dupa care ne intindem la vorba. Recent m-am asociat cu ea in afacerea pe care o detine. Ma suna chiar si noaptea la 11-12 cu diverse motive. Vorbim foarte mult la telefon si ii face placere sa vorbeasca cu minehappy Ideea e ca are o relatie de 5 ani cu un tip cu care se vede doar in weekend. Tipul nu o cauta si nu ii ofera nici un sprijin. Vreau sa va intreb daca voi considerati ca as avea sanse sa fiu cu tipa in conditiile in care are o relatie de 5 ani. Ideea e ca noi ne intelegem foarte bine si chiar mi-a zis si cateva secrete care efectiv nu ma priveau!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În calitate de fată, îţi spun că ai şanse.Am impresia că în inimioara eilaughing, se dezvoltă nişte sentimente.Nu ştiu dacă am dreptate, dar hai să analizăm lucrurile. Iubitul ei nu e foarte afectos cu ea, deci nu sunt foarte apropiaţi, chiar dacă au împreună 5 ani.Te sună de multe ori pe zi, băgând nişte ''scuze'' pe care nici ea probabil nu le crede.Îţi dezvăluie secrete şi probabil petrece mai mult timp cu tine (chiar şi la telefon) decât cu iubitul ei. Tu ce crezi?!
big grin

| rafy07 explică (pentru anonim_4396):

Eu cred ca vb mai mult cu mine decat cu iubitul eihappy Durata unui apel e de minim o ora in conditiile in care noi pe langa afacere avem si un loc de munca. Ne si alintam happy si chiar ne intelegem f bine. Rar imi mai zice de prietenul ei

| anonim_4396 a răspuns (pentru rafy07):

Deci, şansele tale nu sunt mari, ci foarte mari!

| rafy07 explică (pentru anonim_4396):

Dar trebuie luat in calcul si relatia de 5 ani ...nu? Crezi ca ar fi dispusa sa renunte la o relatie de 5 ani pentru mine? Noi ne intelegem foarte bine si ma gandesc sa nu ma considere un bun amichappy Tu ce crezi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru rafy07):

Chiar tu ai spus că nu sunt atât de apropiaţi, că nu îi acordă niciun sprijin..nu ar avea motive să rămână cu el, când tu eşti cu mult mai bun decât dânsa, ţinând cont că eşti alături de ea. Apropie-te tot mai mult de ea, încetuţ.

| rafy07 explică (pentru anonim_4396):

Ma gandesc ca daca ma apropii de ea si tot aman..sa nu ma considere un bun amichappy Si acum sa iti zic sincer, ea are si o afacere in care mi-a propus sa ne asociem si am acceptat. Treaba merge f bine si ii sunt alaturi. Ne alintam si chiar ne intelegem foarte bine. Crezi ca ea si-a dat seama ca o plac? Tu ai renunta la o relatie de 5 ani pentru un tip cu care te intelegi foarte bine? Cum imi recomanzi sa procedez happy Crede-ma ca o plac foarte mult si chiar imi doresc sa fiu cu ea!

| anonim_4396 a răspuns (pentru rafy07):

Aş renunţa la o relaţie de 5 ani, dacă nu aş mai avea sentimente pentru respectivul şi dacă aş începe să mă îndrăgostesc de altcineva.
Părerea mea este că îşi dă seama că o placi, iar dacă nu te plăcea, te îndepărta.Nu îţi ''răspundea'' şi nu îţi propunea atât de multe lucruri.
De ce nu o întrebi, într-un moment potrivit, ce setimente mai are pentru actualul ei iubi..fii atentă la reacţia ei.

11 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ne-ai comunicat o stare de fapt si atat. Probabil "tipa" doreste sa-si schimbe partenerul si ti-a facut discret o oferta, inclusiv materiala. Ochii mari!

| Ioana960 a răspuns:

Ei bine rafy07 cred ca esti un tip tare de treaba si terog sa incerci sa nu iti fie rusine si s-o inviti intr-o seara in oras. Ciar daca ea are o relatie cu un tip de 5 ani, daca el nu-i acorda sprijin... relatia lor nu prea exista. Daca tu te simti in largul tau cand esti cu ea atunci clar un fir de iubire atarna intre voi doi. Sa stii ca eu nu sunt ca toti ceilalti iti dau raspuns doar la nimereala ca sa primesc funda. Si mie mi ss-a intamplat asta. Multa bafta!

| rafy07 explică (pentru Ioana960):

Buna Oanahappy In primul rand vreau sa iti multumesc pentru raspunsul oferit! Ideea e ca tipa ma apreciaza foarte mult happy Si chiar ne intelegem foarte bine (ne si alintam). Ideea e ca prietenul ei nici macar nu o scoate in oras in timpul saptamanii. Asa cum am relatat mai sus, eu m-am asociat cu tipa asta in afacerea pe care ea o are. Era foarte greu pentru ea sa o dezvolte singura! Ideea e ca ea ma suna de foarte multe ori pe zi si invoca diverse motivehappy Vorbim cam 2-3 ore pe zi la telefon. Tu chiar crezi ca as avea sanse? In conditiile in care are o relatie de 5 ani?

| rafy07 explică (pentru Ioana960):

Ea e convinsa de faptul ca o plac happy doar ca ma gandesc sa nu grabesc lucrurile! Ce imi recomanzi?

| Ioana960 a răspuns (pentru rafy07):

Rafy07 eu cred ca tu ai mari sanse cu ea. Crede-ma si mie mi se intampla la fel. Il plac p un baiat Claudiu... ne distram vorbim dar mi-e frica sa-i spun ce simt. Cel puti imi era. Acum de curand i-am spus in fata ca-l iubesc desi eu am prieten. Cei doi baieti tin foarte mult la mine si mi-e frica sa aleg, caci i-as putea frange inima unuia dintre ei. Eu spun sa faci cum iti spune inima. daca vrei trimite-mi intr-un mesaj nr. tau de telefon si vom putea discuta.