| Vecina a întrebat:

Daca v-ar placea de un profesor(care nu a predat la clasa voastra si diferenta e de 9 ani iar el ar fi fara obligatii), si s-ar termina clasa a 12-a ce si cum ati face pentru a-i marturisi sentimentele voastre si pentru a afla daca ati avea vreo sansa?

Răspuns Câştigător
| andreea_6355 a răspuns:

Fa ce te indeamna inima si niciodata sa nu spui niciodata...
sa nu iti pierzi speranta...sti cum se zice:incercarea moarte n'are, asa ca succes...

11 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Il abordezi inial pentru ceva de scoala, stiu si eu ceva informatii, ii ceri un nr de telefon. Sau chiar sa te sfatuiasca de facultate, sau ceva pe domeniul lui, ca sa se simta flatat.

si incerci intai sa deveniti amici, apoi fireste daca totul e ok, tu ii spui omului ce simti.

| Blue_2059 a răspuns:

Foarte interesant.
Te sfatuiesc sa Nu.
Gaseste un baiat de seama ta, lasa profii.

| UNfriendLY a răspuns:

Pai. daca termini cls a 12-a cred ca esti destul de mare si MATURA sa ii spui verde-n fata. sunteti oameni mari pana la urma. nu cred ca se mai pune problema de rusine
hai succes

| RecycleBin a răspuns:

Ce tie iti place de un prof laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai indragostit de profu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mah stii care e faza din tot comportamentul tau el stie care iti sunt sentimentele si tot odata ti-a si aratat care sunt sansele tale. cu alte cuvinte nu este interesat. cand o sa mai cresti o sa intelegi ce inseamna asta, ca acum mi se pare ca nu prea intelegi multe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Secretel are dreptate, trebuie mai intii sa-l faci sa se simta important. Cel putin in ochii tai, asta o sa-l dea gata devil Dar in caz ca ti-e rusine, cum spune Cryzy, atunci las-o balta. Daca ti-e rusine acum sa-l abordezi, cum o sa-ti fie cind o sa te dezbrace sa faceti love? rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simpatia fata de profesori este una normala. N-ar preda la mine la clasa, nu l-as cunoaste ca si caracter. L-as placea doar din privire, si nu mi se pare ca i-as duce dorul dupa. Ee, barbati/baieti care-ti vor fura ochii vor exista mereu.
Avand in vedere ca este profesor si exista o diferenta considerabila de varsta, as prefera sa-mi vad de treaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Catalin ce boss

| Cryzy a răspuns:

Ii spui direct! Sau daca iti e rusine de el poti sa-i spui printr-un mail daca ai adresa lui sau sa-i scrii un fel de scrisoare. Dar nu din aia ca pentru copii de clasa a 5-a happy.

| bombonica_1146 a răspuns:

Mai eu zic sa ii zici, mai bine ii zici si apoi ar trebui sa iti asumi acest lucru pentru ca daca vrea doar unele lucruri de la tine tu vei avea de pierdut. Gandeste si asa. Mai bine cauti un baiat de varsta ta.