| Vecina a întrebat:

Daca v-ar placea de un profesor, si s-ar termina clasa a 12-a ce si cum ati face pentru a-i marturisi sentimentele voastre si pentru a afla daca ati avea vreo sansa?

Răspuns Câştigător
| ioneluka a răspuns:

Pai esti sigura de sentimentele tale?

Sau e doar un capriciu de al tau?

Dupa ce termini clasa a 12-a ai putea sa ii spui ce sentimente ai pentru el.

Nu ne-ai spus:e singur, e casatorit, logodit, are prietena?

Ar trebui sa incerci! Nu ai nimic de pierdut!

Dar e mai bine sa ii spui dupa ce se termina scoala(pentru a nu-i face proleme)...

Succeess!

P. S. In viata ai si avantaje si dezavantaje!

19 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nimic, evident. Diferenta dintre un profesor si un elev este un teanc prea mare de carti pentru a putea fi trecut.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Jessyka, acest lucru este desigur probabil si frecvent, dar atata timp cat intre cei doi nu s-a format niciodata relatia elev-profesor. Fiindca aceasta relatie este bazata tocmai pe teancul ala mare de carti si pe faptul ca singurul interes al elevului este sa invete cat mai mult de la profesor, iar al profesorului sa transmita cat mai mult din cunostintele si setea sa de cunoastere. Daca s-a format relatia asta, atunci numai daca amandoi au probleme psihologice mai poate fi o relatie amoroasa.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Jessyka, eu dau in general raspunsuri adaptate la situatia in sine, fiindca "in general" nu inseamna nimic. E bine ca acum am inteles ce ai vrut sa zici si la ce te-ai referit.

| Elena1234456 a răspuns:

Genul clasic de dragoste interzisa happy mm... remediul: o discutie in 2.

| JeSa a răspuns:

Bună.

Aş comunica cu el, să văd "ce şi cum".

Baftă la bacalaureat!

| JeSa a răspuns:

Brigaela,

Ţin să te anunţ, că bunicul meu (Dumnezeu să-l odihnească în pace!) avea "un teanc prea mare de carti", când s-a "luat" cu bunica. Însă ea, nu deţinea acest "teanc de cărţi"tongue(scuze pentru editare răspuns, uitasem "elementarul" să-l zic)...

| JeSa a răspuns:

Brigaela, dragă

Înţeleg, ce spui... Dar eu, cu alte cuvinte mă refeream "la cu totul altceva", şi anume(ceva ce ţine de "general", şi nu de situaţia în sine): dacă e să ai o relaţie, (în general) cu cineva, nu include întotdeauna, acel "un teanc prea mare de carti ". Iar referitor la cele spuse anterior, aşa e, nu este valabil şi-n cazul domnişoarei. Mai ales în ceea ce privesc "statusurile" acestora. Dar cu toate acestea, nu putem fi atât de "absurzi", deci, se poate limita - la cele spuse (la prima) de ai "comunica"; că doar aşa, se va convinge de "ce şi cum".

În rest, multă sănătate!

| irina20 a răspuns:

Da. Daca nu-ti mai e profesor ai putea sa-i spui. Poate iesi cevabig grin Bafta

| VodkaCoca a răspuns:

Draga mea, ai 13 intrebari numai despre profesorul tau, deci e o obsesie! laughing)))

| paramore a răspuns:

Dar u chiar nu ai de lucru...in fine, u zi-i, dar nu krd ca rez mare lucruoh go on

| adi4ever a răspuns:

In pat

| Corinne a răspuns:

Buna!
Daca mi-ar placea profu i`as spune ca a fost un prof foarte bun care m`a ajutat mult si m`a facut sa pricep (materia ce o preda) si i`as mai spune ca nu-l voi uita niciodata si ca mi-as dori enorm de muult sa va revedeti si mai ales sa`mi mai predea. Dar dupa felul meu de a fii as stii sigur ca nu am sanse la prof si nu i`as spune chiar adevaratele sentimente doarca intre eleva si profesor.

| 16.laura.16 a răspuns:

Profu de religie, huh?
Incearca sa nu te mai gandesti la el.Nu e iubire, deja e obsesie.

| Goofy77 a răspuns:

Pai daca tot s-a terminat scoala si nu mai poti fi exmatriculata i-al deoparte si spune-i tot ce gandesti asa termini cu indoielile " daca ii spuneam aveam vreo sansa?" succesuri vorba unei contemporane in viata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Categoric NU.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Categoric NU.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acelasi profesor de religie?
Of! esti imposibila!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i in fata.scurt si la obiect sau i-al pe ocolite... ce parere ati avea daca o eleva ar vrea sa-i spuna unui prof bla bla bla happy