| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor!
Am un prieten de cateva luni, dar recent ne-am despartit si am stat asa aproximativ 2 luni.In acest timp, eu am inceput sa ma atasez de altcineva.Am crezut ca este ceva trecator,si am lasat timpul sa treaca,dar am vazut ca nu e chiar asa sad. Dupa cateva discutii,m-am impacat cu fostul,deoarece el chiar tine la mine foarte mult,dar nu mai e nimic la fel,ma cert cu el din orice si din vina mea, nu am nici un fel de drag cand vorbesc cu el si caut mereu motive de cearta..Intr-un fel mi-e naspa sa-l pierd ca stiu ca altul care sa tina la mine ca el nu cred ca voi mai gasi, pe alta parte incep sa tin la altcineva sad. Voi ce ziceti ca ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Spune-i pa! Elibereaza-te de amandoi si fa o pauza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Simplu.Stai cu el din obişnuinţă şi ţi-e frică de singurătate, ceea ce e o mare prostie. Dacă ţine la tine, va suferi foarte mult deoarece relaţia nu trebuia continuată, atâta timp cât nu mai ai aceleaşi sentimente pentru el.Complici lucrurile.

Sfatul meu este să-i spui adevărul.Nu lungi lucrurile, pentru că pe măsură ce timpul va trece, îşi va face tot mai multe speranţe, iar când va afla adevărul, suferinţa lui va fi foarte mare.
Încheie relaţia cu dânsul şi discută cu cel pe care-l placi. dacă crezi că nu e prea devreme.

Îţi doresc succes şi ai încredere că va fi bine!

| Mozurov a răspuns:

Tine cont ca intr-o relatie nu doar dragostea conteaza. Daca spui ca relatia cu prietenul tau cam scartaie si ca te-ai mai despartit odata de el, atunci cel mai bine ar fi sa incepi o relatie cu tipul de care iti place acum.

| LittleLuciane a răspuns:

Mereu inima alege sa iubeasca ce vrea ea si pe cine vrea ea chiar daca noi nu vrem...eu zic sa incepi o relatie cu cel de care esti indragostita daca pentru celalalt nu simti nimic nu are rost

| Devyd a răspuns:

Esti un pic mai dificila se pare, pai incearca sa nu cauti motive de cearta, ce ar fi sa mergeti la film, suc...etc in loc sa va certati?
Daca te vei desparti din nou de el, ii vei duce dorul si s-ar putea sa il pierzi.
Incearca sa petreci timpul cu el si nu cu "altu" si in felu asta nu mai ti la altcineva.
Daca il iubesti cu adevarat, ar trebui sa ii fi alaturi si sa nu iti mai stea gandul la altu.
La fel ca nickul tau "LoveNeverDies" pai fii sigura sa nu moara iubirea dintre voi big grin
Bafta.

| AdutzaAde a răspuns:

Lasa-ti inima sa te ghideze! In viata,o singura data iubesti cu adevarat,acea iubire nu se uita. Daca crezi ca nu esti fericita, atunci inseamna ca nu el este alesul tau! Nu conteaza daca te atasezi de altcineva, timpul, viata.le rezolva pe toate! O relatie, se bazeaza in primul rand pe incredere! Nu cred ca ar trebui sa continui o relatie, numai de dragul de a nu-l pierde. Puteti ramane amici.Crede-ma mi se intampla si pana acum nici un fost prieten de al meu, nu are vreo dusmanie pe mine, pentru ca ne-am despartit! Trebuie sa simtit amandoi la fel, nu doar el..Trebuie sa fii si tu fericita, nu numai el. Trebuie sa iti lasi inima sa decida, nu doar mintea. Succes!

| AndaaElenaa a răspuns:

Pff... pai poti sa ii spui prietenului tau ca ai inceput sa ti la el ca la un amic... si ca nu m.ai simti nimic special pentru el sad. Iar celuilalt baiat ai putea sa ii spui ca ti la el si de aceea te.ai despartit de fostul... nu stiu sper sa mearga bafta! :*