| ingerpufos a întrebat:

as vrea sa le fac parintilor si fratelui meu care are 16 ani un cadou frumos de craciun. ce mi-ati recomanda? dar sa nu fie nici prea scump. pupici sarbatori fericite! aa si funda la cel mai bun raspuns.

5 răspunsuri:
| ingerpufos explică:

Mersi mult kiss

| gianina14 a răspuns:

Sfatul meu este sa nu le cumperi ceva costisitor parintilor tai ci doar o mica atentie pentru a le amintii cat de mult ii iubesti:* la cadoul pentru fratele tau trebuie sa te gandesti mai mult pentru ca el nu este asa de usor de multumit ca si parintii
De exemplu:un ceas, o minge sau un tricou daca este pasionat de fotbal sau daca nu intreba-i pe prietenii lui ce cred ca si ar dori el sa primeasca:*
Sper sa te ajute sfatul meu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate :
* carte
* atlas geografic sau Glob pamantesc magnetic
* DVD-uri cu filme
* mapa CD-uri
* DVD cu jocuri pe computer
* telefon mobil
* MP4 Player
* GPS
* set de boxe
* mouse + tastatura
* lampa de birou
* bilet la concertul trupei preferate
* bilet la meciul echipei preferate
* bicicleta
* echipament pentru sport (trening, pereche de tenisi etc.)
* manusi pentru sala de forta
* minge de fotbal sau baschet
* rucsac
* tabla de sah + piese
* obiecte vestimentare (pulover, camasa, tricou cu maneca lunga, hanorac)
* bocanci de munte
* sapca

Tata :
carti
* curea
* obiecte vestimentare (camasa, pulover)
* fular
* manusi
* cosmetice (parfum, apa de toaleta, aftershave)
* aparat foto digital
* album foto
* rama foto
* fotografie cu tine sau cu intreaga familie, inramata
* telefon mobil
* ceas de mana
* sticla de vin vechi + accesorii (suport pentru sticla)
* set accesorii pentru scris (pixuri, stilou)
* cana personalizata
* portofel
* port carti de vizita
* jocul preferat (sah)
* colectie de CD-uri cu muzica preferata
* minge de fotbal
* glob zapada
* breloc
* pipa, bricheta personalizata sau un set similar
* geanta diplomat
* masa la restaurant pentru tatal si mama ta
* bilete la un concert de Craciun
* magneti pentru frigider cu mesaje sau modele specifice sarbatorilor de iarna
* lampa de citit

Mama :
* carti
* parfum
* cosmetice (creme si lotiuni, ruj, trusa de farduri)
* bijuterii (lantisor, inel, bratara, brosa, cercei)
* esarfa sau fular
* manusi din piele
* telefon mobil
* aparat foto digital
* rama foto
* fotografie cu tine, cand erai copil, inramata
* album foto (din plastic sau, pentru un plus de eleganta, stil cutie din lemn)
* obiecte de arta (cum ar fi un tablou sau o statueta)
* antichitati
* geanta sau poseta
* ceas de mana
* portofel
* obiect personalizat (cana sau pernuta decorativa)
* ghiveci cu flori
* buchet de flori
* vaza
* set cesti sau pahare cu model specific sarbatorilor de iarna
* set farfurii cu model specific sarbatorilor de iarna
* obiecte decorative (pled, set aromoterapie, pernute decorative)
* oglinda
* port carti de vizita
* glob zapada
* masa la restaurant pentru parintii tai
* bilete la un concert de Craciun
* magneti pentru frigider cu mesaje sau modele specifice sarbatorilor de iarna
* caseta pentru bijuterii
* bol decorativ
* lampa sau veioza pentru citit
* suport lumanare si lumanari parfumate
* set aromoterapie
* set accesorii pentru scris (pixuri, stilou)

| HeiwaHaNeul a răspuns:

I-ai putea lua tatalui tau un set de cosmetice( aftershave, parfum, gel de dus, sampon deodorant ), un ceas, un costum de Mos Craciun (ar fi amuzant si dragut in acelasi timp :X ), daca-i place fotbalul i-ai o cupa in forma de minge de fotbal," pentru cel mai jucator " sau "cel mai mare fan al... " sau un poster cu jucatorii lui preferati /echipa preferata, cumpara un tricou simplu si personalizeaza-l, ia-i o diploma pentru cel mai bun tata, o cana cu zodia lui sau cu mesaje amuzante. Ia-i un pulover, care sa fie in pas cu Craciunul, daca pot zice ( sa aiba culorile reprezentative ale Craciunului :verde si rosu sau orice alta culoare vrei tu ). Cumpara-i un set de fular-manusi, o rama cu o forma mai diferita in care sa pui poza cu familia ta. I-ai putea scrie un text in care sa-i spui cat de mult il iubesti si ce apreciezi cel mai mult la el. Pregateste-i o prajitura/un tort special(a) de Craciun, poate chiar preferata/ul lui. Daca-i place sa gateasca (si se pricepe) i-ai o palarie de bucatar si un sort pe care sa srie spre ex : Maestru bucatar. Cumpara-i o carte. Daca-i plac masinilie, atunci ia-i o revista dedicata celor pasionati /care sunt in domeniu; ii poti lua si un breloc pentru masina (sau pentru chei ), un halat de baie laughing, papuci de casa, o perna ca sa stea comod cand se uita la televizor, niste coarne de ren laughing sau un cd cu albumul cantaretului preferat sau cu melodiile din genul care-i place. Ochelari sau palarii haioase, sosete de Craciun (din-alea mari, colorate, in care se pun dulciurile si se agata de semineu - la americani cel putin big grin ). Unele pot fi aplicate si in cazul fratelui tau. In rest ar mai fi de zis, dar depinde si de ce (stii ca) ii place, de hobby-urile sale sad. Sper ca te-am putut ajuta macar un pic. Sarbatori fericite si tie :X!

| madalina9 a răspuns:

O bluza?