| SweetAngel13 a întrebat:

Bună tuturor.Aseară am avut un vis care m-a neliniștit tare, am visat pe cineva drag din familie că murise, dar eu nu plângeam, nu mă durea sufletul pentru că ceva îmi spunea că nu e adevărat... Poate am aflat semnificația acestui vis chiar în vis atunci când simțeam că nu e adevărat? Voi ce spuneți? Ce semnificație are? Mulțumesc anticipat...

Răspuns Câştigător
| bia0000 a răspuns:

Si mie mi se intampla sa visez ca anumite persoane mor.Am intrebat pe cineva de semnificatia lui si mi-a raspuns:"i-a murit moartea", adica va trai mult timp, nu trebuie sa-ti faci probleme.

4 răspunsuri:
| 12stefy a răspuns:

Se zice ca atunci cand visezi ca moare cineva i se va intampla ceva de bine. Eu odata am visat ca mi-a murit sora, dar spre deosebire de visul tau, eu plangeam in continuu. Si cand m-am trezit aveam lacrimi. Dar normal ca nu i s-a intamplat nimic. Imaginile dintr-un vis sunt doar imaginile din subconstientul tau. Adica practic visezi la ce te gandesti, dar subconstientul reprezinta gandurile care nu iti dai seama ca le ai. Cel putin asa cred. Stai linistita, nu o sa pateasca nimic happy

| wibi a răspuns:

Buna eu iti zic sa ai incredere in Dumnezeu si sa te rogi sa nu se intample nimic exista pe net site de vise si scrii pe google ce inseamna visul meu si trebuie sa gasesti poate ti-am fost de ajutor. fundita?:*

| MadisonMDX a răspuns:

Nu te speria, si prietena mea si-a visat verisoara fara cap la groapa cu gunoi si eu am visat ca mi-a murit bunica...nici eu nu plangeam, si eu zic acelasi lucru ca si LyvYuta: roaga-te la Dumnezeu.

| SweetAngel13 explică:

Vă mulţumesc tuturor...fiecare răspuns de-al vostru m-a încurajat! :*:*