| AlexandraOana97 a întrebat:

Bună tuturor!
Dea o lună si jumatate țin legătura cu un băiat pe Facebook, vorbim zilnic și ne întelegem bine.El vine acasă abia în luna aprilie. Ceea ce aș vrea să știu de la voi este dacă din punctul vostru de vedere este normal ca noi să avem o relație la distanță deși noi nu ne-am văzut decât prin videocall și niciodată în realitate.Aș vrea o părere sinceră de la voi...este normal asta, este ok să astept atât un băiat pe care nu l-am cunoscut niciodată face tu face?! O zi bună tuturor!

7 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Eu doua luni am vorbit cu sotia mea cand am cunoscut-o pe un site de socializare, si nu prin apeluri video, apoi am mers la ea. Dupa alte sase luni, eram deja casatoriti happy. Deci mie nu mi se pare anormal. Mai ales ca in februarie veti avea doua luni, iar in aprilie abia patru. Daca tu esti dispusa sa il astepti, eu cred ca poate fi bine. Doar rabdare sa ai pana atunci happy.

| ROB3RT89 a răspuns:

Buna,
Tu stii mai bine ce simti.
Ca e normal sau nu chiar nu mai conteaza.
Parerile difera si nu cred ca stai sa te ghidezi dupa asta.
Sa stai la nesfarsit asa nu e bine.
Va intalniti si vedeti ce si cum.
Multe mai vin si de la sine.

| Freya1 a răspuns:

Pai poti sa vorbesti cu el sa tineti legatura iar atunci cand va vedeti si va cunosteti mai bine sa incepeti o relatie.
Nu poate sa fie la distanta de tine sa nu te fi vazut vreodata in fata sa nu fi facut nimic pentru tine dar sa aiba pretentia sa stai in loc sa il astepti nu poate sa iti ceara asta nici daca v-ati intalni.
Vorbeste cu el despre asta spune-i ca o sa vedeti daca puteti avea o relatie cand va veti intalni si dupa ce veti hotara cum faceti (daca mai pleaca, ramane, cat timp sta etc) atunci iti vei da seama daca merita.

| Lioana a răspuns:

Nu conteaza daca e normal sau nu. Tu fa asa cum simti!
Esti sigura de seriozitatea lui? Povestile astea de pe internet nu sunt o relatie. E posibil ca el sa discute cu mai multe fete in acelasi timp. Lucrurile pot deveni serioase daca va intalniti. Atunci il vei putea cunoaste mai bine. Pe internet vezi doar ce vrea el sa-ti arate si vede doar ce vrei tu sa-i arati sau sa-i spui despre tine.

| Emma30555 a răspuns:

Dacă nu durează prea mult relația la distanta poate fi ok. Relațiile care sunt doar la distanta mi se par pierdere de timp dar dacă se și concretizează e altceva

| QQanswer a răspuns:

Si eu am cunoscut-o pe iubita mea acum 4 ani pe internet si dupa 2 luni ne-am intalnit si ne.am mutat impreuna. Totul merge ca pe roate, ne intelegem perfect. Fiecare cu norocul lui spun eu dar nu ai ce pierde. Succes!

| AlexandraOana97 explică:

*face to face
Scuzați-mi greșeala!