| tonyc7 a întrebat:

Buna tuturor. M-am mutat provizoriu la casa bunicilor mei care locuiesc intr-un orasel destul de mic.
De cand am venit aici, o femeie tanara (casatorita sau necasatorita, inca nu stiu exact, pentru ca nu o cunosc, asa cum nici ea nu ma stie pe mine) ma tot saluta mereu ori de cate ori ma vede pe strada zambindu-mi si aratandu-se bucuroasa de fiecare data cand ma vede pe strada.
E cat se poate de serioasa, imbracata decent si conduce masina (ca sa nu se creada ca ar fi vreo parasuta de la coltul strazii).
In afara de un foarte scurt dialog in care m-a intrebat daca sunt noul vecin de pe strada X si de ulterioare saluturi atunci cand ne intalnim intamplator pe strada (mai mult din cap, pentru ca ne vedem de la distanta, mai ales cand ea e in masina iar eu mergand pe jos), nu am avut niciun dialog cu ea.
Si totusi ea se bucura mult de fiecare data cand ma vede. Ea ma saluta prima de fiecare data. Ce sa cred din asta? Ca ii place de mine? Sau ca e doar o persoana foarte sociabila si prietenoasa (care ar vrea probabil sa ma cunoasca mai bine)? Astept pareri serioase. Multumesc.

8 răspunsuri:
| iulia0514 a răspuns:

Oamenii la țară saluta pe toată lumea nu te saluta ca e îndrăgostită de tine stai liniștit e doar amabilă atâta tot

| tonyc7 explică (pentru iulia0514):

De unde esti atat de convinsa ca nu e indragostita?
Sunt sanse totusi, oricat de mici, si sa fie indragostita...
Si nu zic asta neaparat pentru ca asa mi-as dori eu...
E chestie doar de logica.

| iulia0514 a răspuns (pentru tonyc7):

Din ceea ce am citit ea pare o femeie matura tu doar un puști!

| tonyc7 explică (pentru iulia0514):

Nu are logica ce spui... Daca ii paream un pusti, nu m-ar mai fi salutat... Ce femeie matura ar baga in seama de atatea ori un pusti? happy

| iulia0514 a răspuns (pentru tonyc7):

Da recunosc m-am înșelat probabil vrea sa sara pe tine laughing

| tonyc7 explică (pentru iulia0514):

Prin modul in care raspunzi si iti dai cu parerea se vede ca esti ironica si rautacioasa, dar stai linistita ca nu vei reusi sa ma descurajezi

| iulia0514 a răspuns (pentru tonyc7):

Da de ce nu te duci tu sa o întrebi frumos "tanti ești îndrăgostită de mine "? Atunci o sa afli sigur și nu-ți pierzi timpul degeabahappy

| Darius50boss a răspuns:

Poate așa te salută ea nu că îi place te tine