| anonim_4396 a întrebat:

As dori si eu niste sfaturikiss.
Sambata trecuta m-am intalnit cu baiatul de care imi placelove struck. Am stat am vorbithappy si l-am intrebat daca o sa ne mai vedem si a zis ca " mai vedem " Ce inseamna? Va vrea sa ne mai vedem? Iam trimis un mesaj daca vrea sa ne vedem maine si nu mi-a raspuns.Nu mai vrea sa ne vedem? Va rog ajutati-ma. Cum sa il conving sa ne mai vedem ca eu vreau sa ne mai vedem ca sa discutam despre noihappy:-D.Help me dau funditakiss
Pa`h!

Răspuns Câştigător
| TheCrab a răspuns:

Hei.zambesteeee.smug
evident ca vrea.smug
esti o fata norocoasa.asa ca profita de asta.
eu iti sugerez sa nu il intrebi, ci sa-i spui direct.
hai sa ne intalnim la ora... in locul...
sunt sigura ca nu va refuza din moment ce o spus ca "mai vedem"winking

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Scumpa mea,"mai vedem" inseamna,in cazul tau,ca nu-l prea trage inima.
Nu insista,da-i pace,mandria ta unde e?
Invata sa pierzi fara sa fii disperata,e doar un baiat,lumea e plina. Daca il stresezi,ai toate sansele nu sa nu mai vrea sa te vada, dar sa te scoata cu totul din viata lui.
Nu alerga niciodata dupa un baiat, cand atatia altii asteapta pe marginea drumului!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Imi pare rau dar baiatul respectiv nu te place.
Nu te mai tine scai dupa el si fi mai echilibrata.Lasa-i pe baieti sa te cucereasca, nu invers.

| Aylee a răspuns:

Pai daca ai sa continui la fel, nu cred ca o sa mai vrea, nu mai stresa omul, daca a zis mai vedem si daca tine la tine, garantat v-a veti vedea.

| Lummy a răspuns:

Buna! "Mai vedem"? se pote interpreta in mai multe moduri...lasa-l pe el sa decida daca vrea sa va mai vedeti sa nu creada ca esti innebunita dupa el. daca nu, ia-l deoparte si vb serios cu el, spune-i ce vrei de la el si ast reactia lui. nu insista! cel mai bine si corect.

| poliku a răspuns:

Depinde,pra putine detalii ai dat.In spusele tale pare ca baiatul nu e convins daca poate avea o relatie cu tine sau nu si asa ca sta sa se gandeasca.Sau a spus-o pe ocolote ca, sa nu iti spuna ca nu vrea sa fie cu tine asa direct. Oricum mai asteapta putin si daca nu rasp. e clar ca nu te vrea.
PS-Sunt sanse sa ma insel asa ca nu te lua dupa parerea nea.Am spus doar ce consecinte pot fi, bune sau rele.
Numai bine, pa