| anonim_4396 a întrebat:

Buna,
Vreau păreri dar sa luam in serios va rog.
Sunt o fata de 19 ani, părinții mei sunt ok financiar nu-mi lipseste nimic, de 2 ani vorbesc cu un tip care e mai mare de cat mine cu 20 de ani. Stiu e o diferență mare de varsta.
El nu are un job stabil. In tinerete stiu ca si consuma droguri. Si o perioada avea probleme cu depresia...
Ne intelegem bine, el spune că tine la mine si chiar imi arată, m-a dus in vacanta, mi-a luat cadouri etc. Nu sunt materialistă pentru ca si părinții mei stau ok financiar.
Este o problema cand bea. Tot timpul vorbește urat cu mine si ma face curvă.
Eu nu inteleg cum sa spui te iubesc si cand bei sa-mi spuna asa ceva si plus de asta fara nici un motiv.
Sunt fidelă într-o relație.Nu stiu ce trebuie sa fac ..sa ma despart de el?
Doar cand bea o ia razna.

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ala vrea sa te aiba pentru tavaleala, nu stii pe ce lume traiesti, macar de avea 3 ani cel mult si servici stabil merita sa nu fie violent

| Antonia6789 a răspuns (pentru mgtow):

El are 40 de ani nu are nici copii. Dacă mar vrea pentru tavaleala de ce ar vorbi asa urat cu mine?
Si am stat ceva timp impreuna.
Vreau sa vad chiar ce are de gând omul asta dar nu stiu cum

| lorix a răspuns (pentru Antonia6789):

Esti la facultate dar ai minte de copil mic si scrii ca ultima agramata, iar pe langa asta mai arati si foarte bine dar continui sa ramai cu unul mai batran cu 20 de ani care te trateaza ca pe o carpa, carpa lui mai exact.

Pe bune? Frate-meu care are 8 ani minte mai bine decat tine.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Evident ca ar trebui sa te desparti de el. Stii ca de la bautura la bataie nu e un pas prea mare. Unde te vezi peste 10 ani? Avand o familie cu un om care vine seara de seara beat acasa, cu care nu poti sa porti o discutie, pe care nu te poti baza, care nu te respecta si nu te iubeste? Scuze ca spun, dar pana la varsta asta trebuia sa stii ca o relatie nu merge cu un asemenea om. Sunt atatea povesti spuse de femei care au relatii cu betivi, vrei sa fii si tu una dintre ele? Ai 20 de ani. Nu trebuie sa te opresti la un asemenea om. Mergi inainte si gaseste pe cineva de varsta ta, care e stabil din toate punctele de vedere dar mai ales mental, si intemeiaza o familie cu cel care te iubeste cu adevarat si te respecta. Nu te lasa calcata in picioare de un betiv.

| Mosotti a răspuns:

Da, lasa-l ca te va si bate dupa un timp, ia si tu una mai de varsta ta naiba, nu ai nici un viitor cu el nici daca n-ar bea.
El real este ala cand e beat, mare atentie.
Bautura blocheaza inhibitiile constiente si omu e asa cum este real.

Deocamdata se abtine ca nu e in postura mai sigura, altfel si-ar da arama pe fata oricum ar fi. Nu e insurat cu tine, nu stati singuri sa stie ca parintii nu poate sa ii sara in ajutor la o adica.
Si daca nu are un job stabil de unde bani de vacante, nu cumva fura si tu nu stii?! Sau face alte tampenii?

Daca zici ca nu esti materialista de ce nu ati platit juma juma? De ce nu ai zis "lasa ca dau si eu jumate la vacanta", daca tot zici ca ai! Nu trebuia sa accepti plata full de la el pentru tot, deci ce sa zic?
De ce nu ai platit si tu? Poate de aia are impresie proasta de tine, ca daca accepti tot, e putin cam clar pentru el.
Tu ce cadou i-ai facut lui?

| Freya1 a răspuns:

De ce încerci să te scuzi ca faci sau nu faci in fata unuia ce nu da nici o flegma pe tine?
În primul rând trebuia sa conștientizezi ca 20 de ani sunt multi, pe urma după ce ai aflat trecutul lui sa realizezi ca omul nu se schimba cu una cu două, iar de bani nu am ce zice, banul la ban trage întotdeauna chiar daca ai tai au ceva in plus e bine venit.
Mai bine iti vezi de ale tale, spui cuiva ce ti s-a intamplat ca sa aiba cine sa te apara daca cumva ii vin ceva gargauni in cap si aia e.

| SilentRain a răspuns:

Te-ai încurcat cu un ratat bătrân, cât de fraiera poți să fii?
Caută un băiat tânăr care sa te respecte si când e mort de beat
Caută altul

| Antonia6789 a răspuns (pentru SilentRain):

Asta cred si eu.

| SilentRain a răspuns (pentru Antonia6789):

Și-a bătut joc de tine, tu pentru el nu ești decât o fraier bună de fufu ', te proteste ca tine la tine
Pune piciorul în prag și da-l în masa, caut altul care te repecta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"el spune că tine la mine si chiar imi arată m-a dus in vacanta mi-a luat cadouri etc. Nu sunt materialistă "
rolling on the floor
Nu, nu ești deloc materialista.Dar ești convinsă ca afecțiunea se masoara in cadouri si vacante.Ce fata modesta ești tu.

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e intreaga la cap, poate ii place sa fie numita cùrva de il tot inghite - si pentru tine fata de 20 lasa turmentatul cu viata lui, iti omori viitorul cu un nimic. Pun pariu ca singura ai mai mult de castigat in viata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fată, ești chiar atât de oarbă?
Încă te mai întrebi dacă să mai stai cu el sau nu?
Fuuuuuuuuuugi!

| Jus7t a răspuns:

Tu : el spune că ține la mine și îmi și arată
Tot tu : Tot timpul îmi vorbește urât și mă face curvă.
Logic has left the chat.

| GirlOnline81 a răspuns:

" Sa ma despart de el?"

Iubirea de sticla e boala grea. Întreabă-te dacă te poți obișnui cu el așa și ți-ai găsit răspunsul.

| nicu991 a răspuns:

Ooo da, incă o fată care a cautat bărbatul matur, iubitor, grijuliu... Bla bla bla. Spune-i pa pa.

| eckblume a răspuns:

Vezi tu, diferenta de varsta isi spune cuvantul. Doar cand bea se cearta cu tine? Banuiesc ca are motive/argumente din moment ce iti aduce astfel de acuze. Mai discuta cu el cand e treaz si rezolvati-va problemele.
Te cred, esti indecisa acum. Si eu as fi asa daca ma stiu nevinovata. Nu doar iubirea, ci si respectul conteaza intr-o relatie. Daca ramai alaturi de el doar de dragul de a fi intr-o relatie sau din obisnuita nu ar fi bine. Stii de ce? Trece timpul, supararile se aduna iar intr-un final rabufnesti. Apoi constati ca ai pierdut anii cu persoana nepotrivita. Comunica deschis cu el, nu cred ca se va enerva daca iti exprimi nemultumirile.
Fara suparare, dar el e om in toata firea pe langa tine. Eu nu as sta cu cineva mai mare cu 20 de ani deoarece as sti ca exista acest dezechilibru intre mentalitatea mea si a lui. Probabil se simte lipsit de puterea din tineretea si te "ataca" psihic. Intreaba-ti atat inima, cat si ratiunea: Merita? Ma vad peste 5 ani tot cu el? De ce il iubesc?
Alcoolul in exces nu e semn bun. Esti pregatita sa il suporti mereu asa? Nu cred ca esti.

| Antonia6789 a răspuns (pentru eckblume):

Lucrez si merg si la facultate.Am ambitia de a face ceva in viata.
Pe deasupra arat si bine majoritatea bărbaților imi spun ca arat gen model.Tot timpul cand merg pe strada sa uita barbatii dupa mine...
Tot la o lună începe cu înjurăturile la telefon.Sa merg la aia tineri ca eu sunt o curvă ma jignesc foarte urat...
Nu sunt motive.Eu nu ies cu bărbați.Mergeam la facultate si la munca si cand ies cu fetele la o cafea etc.
Si m-am cam saturat cineva tot sa ma faca vinovată pe ceva neadevărat.
Comunic deschis si ii spun ce ma deranjează. Incerc de tânără șa imi fac un vitor. Mi am strâns bani pentru un apartament singura.
El sta cu părinții și făcea bani cat mergea in strainatate. Nu prea are goals cum am eu.

| eckblume a răspuns (pentru Antonia6789):

Ai prea multa rabdare. Eu ii spuneam adio in locul tau. Tu stii de ce ai ramas langa el pana acum. Eu zic asa: Daca te jigneste azi, nu va ezita nici maine. Decizia este a ta, alege ce e mai bine pentru tine.

| Mosotti a răspuns (pentru eckblume):

E vb de caracterul lui, nu de varsta, un om cu caracter prost e asa si la 20 si la 60 ani.

| Mosotti a răspuns (pentru eckblume):

Nu poate sa-i zica pa ca-l iubeste, ea de fapt intreaba putin aiurea aici. Nu prea poate alege ca simte doar un singur fel sa nu-l lase, ca daca era sa nu-l iubeasca, crezi ca trebuia sa intrebe daca sa-l lase sau nu, dupa cum s-a purtat?! In nici un caz. Il lasa singura.