| IooMar a întrebat:

Buna!
Vreau sa va cer sfatul si de aceasta data...
M-am gandit ca atunci cand vorbesc cu baiatul pe care il plac sa ii cer sfaturi in legatura cu el, adica sa ii spun ca plac un baiat si nu stiu ce.
Crede-ti ca este vreo problema sau pot sa spun asta?
Multumesc frumos!

7 răspunsuri:
| DimLight a răspuns:

Hmmm..pai daca ajungi sau incerci sa il faci sa concluda ca despre el e vorba nu prea ar fi o problema (bineinteles daca te place o sa fie si el interesat.) dar daca il faci sa creada ca ai pe cineva si ii ceri sfaturi o sa se simta a 7a roata la caruta si nu o sa il intereseze prea mult acest "friend zone"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca el nu o sa simta ca despre el este vorba o sa creada ca ti-ai gasit dragostea si o sa te lase in pace. Oricum nu e bine sa-ti transformi iubitul/viitorul iubit in cea mai buna prietena, totusi. Mai bine gasiti subiecte comune sau tineti discutii amuzante, asa se naste ceva.happy

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Ii poti spune si asa, adica ii spui ca iti place de un baiat si ii ceri un sfat: sa-i spui acelui baiat sau nu.
Probabil iti va spune sa ii zici iar tu ii spui atunci.
Dar nu cred ca e bine sa o iei pe ocolite, spune-i cu adevarat ce simti pentru el, nu conteaza daca e pe mess sau fata in fata. Va aprecia oricum ca ai avut curajul sa ii spui.
Daca te place foarte bine, daca evita subiectul il mai lasi sa se gandeasca.
Bafta!

| Ekcstsy a răspuns:

Nu e problema dar intr-un final trebuie sa ii dai si niste indicii ca este vba de el. Pentru ca dupa aceea ramane cu ideea ca e doar un prieten caruia ii ceri un sfat ce sa faci cu un presupus pretendent la o relatie.

| MariaChrii a răspuns:

Dragut ei bine nu cred ca este nici o problema daca o faci subtil si daca sunteti atat de apropiatio incat sa ii ceri sfaturi in dragoste daca nu sunteti chiar atat de intimi s-ar putea sa isi dea seama

| DimLight a răspuns (pentru MariaChrii):

Si nu asta e ideea, sa isi dea seama? adica ce sens are sa iti dea sfauri cu privire la cineva pe care nu-l cunoaste si nu-l intereseaza?! daca nu e interesat de tine oricum nici nu conteaza ce sfaturi iti da oricine

| pavdany92 a răspuns:

Spune-i direct ca il placi si gata fara atatea complicatii