| Faranume97 a întrebat:

am si eu o problema. Sunt cu prietenu meu de 5 ani de zile, ne-am cunoscut in Germania, el e ungur, am 23 de ani si el 29, mama mea de multe ori a incercat si inca incearca sa ma desparta de el, pe motivul ca ei nu i plac ungurii, de multe ori imi zice ca mie ce me-a trebuit barbat la 18 ani, mereu cand vin la ea in vizita in Romania, imi zice ca eu stau numai in curul lui, ca el de ce nu vrea sa se mute in Romania, ca daca m-ar iubii ar trebui sa stam in Romania etc... si asa e de fiecare data de 5 ani de zile tot astea imi zice, ea s-a divortat de tata pentru ca si-a gasit pe altul si m-a lasat singura cu tata, acum zice ca eu am abandonat-o si ca eu ar trebui sa imi caut un roman si sa fie din acelasi sat. Voi ce ziceti despre aceste lucruri, daca as sta la povestit as putea face o carte din ce imi zice mama si cum incearca sa ma faca sa ma despart de iubit, e foarte egoista si vrea ca eu sa stau unde vrea ea si cu cine vrea ea.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este un părinte toxic pentru tinehappy Nu îți irosi viața făcând pe alții Fericiți,Ok? Nu uita ca ai o singura viața,ca nu faci absolut niciun lucru rău ca ești îndrăgostită. Ai dreptul de a alege cum vrei sa fie viața ta,nu are nimeni dreptul sa aleagă pentru tine. Eu zic sa ii închizi gura spunându i ca sunt alegerile tale, dacă vrea sa ți fie alături o accepți cu brațele deschise, dacă nu, nu i porți ura, vorbiți dar nu ii mai permiți sa spuna ceva rău despre el. Părerile sa și le țină pentru ea, măcar din respect pentru tine. Nu trebuie sa
Te simți vinovata cu nimic. Fa totul pentru tine pentru ca anii trec și vei vedea cum trăiești pentru ai multumi pe alțiihappy

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ungurii au macelarit romanii in transilvania in trecut de aia romanii nu-i inghit, faci ce iti arde in locul tau cautam un german nu roman nici maghiar. Germanul are salariu mai bun si posibil locuinta

| cristimihailov a răspuns:

Inainte sa ii asculti pe altii care nu fac decat sa interpreteze ceea ce zico, poate e bine sa vezi lumea si din alt punct de vedere.

Mama ta pare a fi intr-o situatie in care cere ajutor, gandindu-se la viitor.

Nu zic ca este o situatie corecta fata de tine, dar in spate acest comportament are niste baze.

Poti sa iei partea dura si sa nu ii mai raspunzi la telefon, sau partea ferma: uite, pe el il iubesc si asa consider ca trebuie sa ma comport. O fii bine, o fii rau, eu asa ma simt linistita.

Acum iti convine sau nu, hai sa vedem cum putem sa rezolvam si problema ta.

| Panamax a răspuns:

Se pare ca in cazul tau ințărcarea nu a functionat.

| AliGab a răspuns:

Te departezi de ea la propriu. Nu te mai duci i vizita si limitezi contactul cu ea pana isi va da seama de greseala, daca isi va da seama. Daca nu vrei sa faci asta o pui la punct si ii spui scurt și clar ca ai viata ta, ca faci ce vrei tu nu ce vrea ea si ca sa nu se mai bage. Mor pe asemenea parinti care incearca sa isi manipuleze copii cum vor ei. Si eu sunt parinte dar nu as vrea sa fiu asa... sper din suflet sa-mi si reuseasca.

| iustinianKing a răspuns:

Buna FaraNume.

Iti zic cu toata sinceritatea transmitei prietenului tau ca Ardealul este pamant romanesc. Insist
Asa acum revenind la maica ta care pare o domana cum se cade.
Daca se desparte si de actualul si eu sunt singur si propun sa ne vedem poate reusesc eu sa o conving sa te lasa cu bosgorul.