| JuSt222 a întrebat:

Buna ziua!

Am si eu o problena. Am 25 ani si de cand ma stiu am avut probleme cu relatiile. Oriunde ma duc, doar prietenii mei reusesc sa atraga fete iar eu nu sunt niciodata vazut ca (frumos, atractiv, etc). Am terminat printre primii facultatea, am salariu cu mult peste media din Romania, am masina proprie, sunt educat, nu am nici un fel de aer de superioritate, toate fetele rad la glumele mele, le place compania mea insa cand vine vorba de atractivitate, se schimba treaba.
Am 1, 72 si 72 kg, alura atletica. Ma imbrac de la firme premium (gant, tommy, polo) insa arat decent, nu ultimul cocalar.
Imi puteti spune si mie care este problema?
Eu unul m-am saturat.

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Blestemul se leaga de tine, pe mine m-au blestemat cred ca 3 femei dar sa stii ca o duc mai bine in viata din cauza asta, relatiile de durata nu trag deloc la mine am inteles misterul si m.am orientat sa o duc bine in viata daca familist nu merge, aventuriile omule aia e smecheria ai calarit apoi bye si asa cu tot ce reusesti sa colectezi in viata

| darrio2007 a răspuns:

Degeaba te imbraci de la firme premium, de care nu am auzit, daca nu ai putin papagal, sa stii sa vorbesti cu o fată.

| RAY a răspuns:

Vezi de o sugarbaby tot aia e

| Endoryus a răspuns:

Cocalari crezi ca sunt doar aia in trening pe afara? Nu, stai linistit. Conteaza mult caracterul si limbarnita. Unii sunt facuti sa atraga prin caracterul lor, altii resping. Unii au vorbele la ei, altii nu.

| AlexElektro1987 a răspuns:

Este vorba de atitudine, de cum vorbești cu ele, de ce vorbești, nu trebuie sa te dai nici prea mult in vorba din prima, nu are treabă neaparat cu cati bani ai sau ce statut ai. Si eu am un prieten care tot asa, e inalt, are bani, e slab si degeaba daca el cand vine o fata sa vorbeasca cu el nu prea stie ce sa zica si plus ca devine brusc foarte serios si arogant cu cei din jurul sau, incercand sa impresioneze fata dar o da in bară.

| MPersephone a răspuns:

Eu vad ca ai bani, masina, haine de firma, dar ce ai de oferit mai exact? Obiectele astea materiale? Am vorbit cu multi baieti care mi se plang ca nu au prietene. Si cand ii intreb ce pot ei oferi unei fete, ei incep: lucrez, o pot scoate in oras, am bani. Si de obicei tot acesti baieti spun ca fetele sunt materialiste. Dar cand te lauzi ca ai bani, da, ai putea atrage doar fete materialiste. Dar tu vrei o iubita iubitoare, care traieste dupa valori, corect? Si, intreaba-te pe tine, ai ceva de oferit?

| Daz01 a răspuns:

Cred că problema este că pentru tine totul se rezumă la ce ai, nu la cine ești.
Nu ești sigur pe tine și pe capacitatea ta de a atrage atenția unei fete în alt mod, din moment ce în primele 3 rânduri ne-ai spus ce realizat ești.

| GLA a răspuns:

Pot spune ca am aceeasi problema, ghinion in dragoste, ghinion sa gasesc o fata. Am si eu impresia ca prietenii mei reusesc sa atraga fetele si eu ciuciu. De la ultima mea relatie de acum 4 luni, tot incerc sa gasesc dar nimic, La inaltime nu cred ca este o problema, tot 1.72 am si eu si vre o 80 kg, ( fac sala). Parerea mea este ca papagalul si comportamentul conteaza mult ca impresie, desigur sunt multi baieti care nu au asa ceva dar au prea mult noroc si tot isi fac iubite. Am momente cand mi se ia rau de tot sa mai caut dar dupa stiu prea bine ca nu suport singuratatea si incep iar sa caut. Se pare ca intr-un final tine de NOROC

| Syrten a răspuns:

Nu te baza pe faptul că ai, cine te place, te place pentru ce ești, nu pentru ce ai.
Probabil înălțimea e cauza peincipală, majoritatea fetelor sunt atrase de băieți înalți și am văzut multe fete cu niște cocalari, derbedei sau tot felul de specimene. și când le întrebai de ce stau cu ei, majoritatea răspunsurilor erau,, Pentru că e înalt ".
Nu te descuraja și nu încerca niciodată să atragi prin ceea ce ai, o să vezi că o să atragi pe cineva cu ceea ce ești și o să fi mai mult decât mulțumit. În ziua de azi multe/mulți umblă după partea materială și asta nu îți aduce ție nici un beneficiu.

| Aneliese12 a răspuns:

Buna! Eu sunt fata și as putea sa îți dau un sfat din percepția unei fete. Înțeleg ca ești un om matur, cu bani, mașina etc. Însă, poate atitudinea ta e greșita fata de fete. In primul rând, nu încerca sa pari prea disperat după vreo fata sau sa para ca cerșești atenție, trebuie sa fii mai misterios. Sau poate ți-ai creat imaginea de "cel mai bun prieten", știi cum e, fetele se uita la băieții "rai". Încearcă sa vezi unde greșești.

| JuSt222 explică (pentru Aneliese12):

Mergem la petreceri unde vin fete pe care nu le-am vazut niciodata si tot eu raman cu buza umflata laughing.
Cred ca e vb de inaltime