| laudima22 a întrebat:

Bună ziua, de curând la muncă a venit o doamnă, mai matură, care vorbim ne înțelegem bine, dar am început să cam țin la ea. Adică vorbim des, am atins-o și din greșeală în mașină, pe mână și ea s-a întors la mine și s-a uitat câteva secunde zâmbind. Am început să prind drag de ea. Dar de curând s-a mutat, e tot în același loc cu mine la aceeași muncă dar ea are alt post. Și îmi e dor de ea, știu că pare ciudat, dar mi-a câștigat încrederea și mi-e greu cineva îmi câștigă încrederea. Și mereu dimineața când o văd vorbim, discutăm, doamna are o vârstă. Stiu asta, dar e o doamnă frumoasă blondă, cochetă. Nu e vorba de îndrăgosteală aici că e o diferență de vârstă, dar mă simt bine în companiei ei. Și ea la fel a zis că se simte bine în compania mea. Când nu o văd devin trist, îmi e ca o mamă zic eu mai mult nu ar avea ce sa fie dar când o văd mi se luminează fața jur. Doamna e și singură, fără relație, voi ce mă sfătuiți să fac nu știu de ce am stările astea când o văd. Și e că și stăm aproape unul de altul, 30 de minute fac cu mașina până la ea acasă. Eu sper sa fie ceva trecător dar tot din ce în ce mai mult îmi pasă de ea. I-am scris și pe Facebook, nu mi-a răspuns, doar a văzut mesajul, iar dimineață la muncă când ne-am văzut a zis că ți-am văzut mesajul, dar nu am mai întrebat-o de ce nu mi-a scris înapoi.

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca amandoi sunteti singuri si va placeti reciproc, atunci cuplati-va, macar pana cand unul din voi nu-si gaseste o relatie "definitiva"!
Am intanit multe asemenea cupluri care au fost in relatie intima chiar daca ea a fost mai in varsta cu 10+ ani ca el.
Ai putea sa inveti multe de la ea, ce ti-ar ajuta foarte mult mai tarziu, cand vei dori sa te casatoresti.

| StoicAnalysis a răspuns:

Fa ce vrei tu sa faci. Pana la urma e decizia ta. Dar, la fiecare decizie luata ia in calcul si viitoarele repercusiuni, fie ele bune sau rele. Si la final trage linie si vezi daca merita sau nu sa iei decizia aia.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Te-ai indragostit.
Lasă timiditatea și diferența de vărstă deoparte. E o femeie singură și tu la fel. Invit-o la o cafea.

Răspuns utilizator avertizat
| StratulatVictoeEugen a răspuns:

Te-ai indragostit de o bunicuta!

| StratulatVictoeEugen a răspuns:

''Si cu femeile în ziua de azi e greu, toate sunt pe interes și te păcălești apoi.'' Asta scriai cu ceva timp in urma si pomeneai ca-ti plac femeile mature cu forme.
Acum ai ocazia sa profiti de o bunicuta! Are forme?

| Celibataruexcitat a răspuns:

Fraieru și-a luat seen

| Ayantika a răspuns:

Cred ca te-ai indragostit. Eu spun sa discuti deschis cu ea, invitand-o la o cafea. Ii vorbesti despre sentimentele tale. Daca are si ea sentimente poate sa se nasca o frumoasa poveste. Daca ea nu are sentimente trebuie sa-ti spuna deoarece continuand in acest stil vei ajunge sa suferi din dragoste pentru ea.

| StratulatVictoeEugen a răspuns (pentru Ayantika):

Vorbeste cu ea si daca si ea te place... cuplati-va!