| MartinAnaMaria a întrebat:

Bună ziua, este normal să vina menstruația cu 10zile înainte de data exacta,eu aveam menstruația regulata, nu am avut probleme niciodată

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil nu stim, nu avem habar nici cati anisori ai, nici ce ai facut, luat, sexuit sau nu, practic nu stim nimic despre tine, deci NU_TI putem spune sau da vreun sfat, fiindca nu stim ce ti s-a intamplat. Mergi la medic!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu. Dacă se întâmplă doar rar, nu este motiv de îngrijorare.

| dullcat a răspuns:

Buna.E de asteptat sa mai existe si dereglari ale menstruatiei in cursul vietii.Noteaza pe calendar sau unde tii tu evidenta si vezi cum decurge situatia mai incolo.Anumite tratamente medicamentoase, afectiuni de sanatate, stresul si schimbarile hormonale etc. toate pot fi factori declansatori.

| sonia1258 a răspuns:

De regula nu ar trebui, poate ai avut vreun stres ceva, sau poate hormonii s-au dereglat un pic, asteapta si urmatoarea menstra sa vezi