| Antonia_Alexa_1998 a întrebat:

La varsta de 12 ani am cunoscut un baiat pe un site de socializare(Whatsapp), din alt oras, care avea 20 de ani.Am vorbit 9 luni de zile, zi de zi si aveam o relatie frumoasa.Il iubeam enorm de mult, doar ca ne vedeam pe Skype si in rest vorbeam toata ziua la telefon.Cand am facut 9 luni de relatie, am hotarat sa ne vedem.Mama mea fiind foarte exigenta si interzicandu-mi sa vorbesc cu un baiat,nu stia absolut nimic.Tin sa precizez ca mi se interzicea sa ies afara din casa,in weekenduri,pe perioada scolii. Daca nu eram in casa, as fi fost sunata pe tel fix si as fi fost prinsa.Asa ca am preferat sa ma vad cu baiatul la mine acasa, ca sa nu dau de banuit alor mei.La varsta de 13 ani mi-am pierdut virginitatea cu el.Ne-am mai vazut inca de 2 ori, si dupa nu ne-am mai vazut.Parintii mei au aflat de la niste vecini care l-au vazut intrand la mine in casa.Tatal meu l-a sunat si i-a zis sa nu ma mai caute, altfel ar fi depus plangere la politie pentru pedofiie. Dupa o bataie bine meritata, peste 5 zile am reusit sa vorbesc cu baiatul si ne-am despartit.Au trecut 8 luni de atunci.Parintii m-au iertat si sunt iar ca inainte.Mai putin eu, nu pot trece peste si ma gandesc la el.Imi este dor de el, in ciuda a tot ceea ce s-a intamplat.Am mai pastrat legatura pana acum 3 luni, cand m-am hotarat sa-l sterg de pe toate retelele sociale.De 2 luni vorbesc cu un baiat,total diferit de primul.E intelegator si nu doreste de la mine si ce si-a dorit primul... Ajutati-ma va ro frumos, cum sa le spun parintilor mei ca vorbesc din nou cu un baiat.Mama si tata sunt foarte protectorii si nu-si doresc sa vorbesc cu baieti de la varsta asta.Si ce sa fac ca sa trec peste intamplarea cu primul baiat? Va multumesc, astept raspunsul dumneavoastra!

Răspuns Câştigător
| Psychothic a răspuns:

Ai fost victima unui pedofil,mai mult ca sigur.
Esti mica,nu intelegi multe,dar iti garantez ca acel baiat nu te iubea, ci pur si simplu te-a hartuit intr-un mod subtil.
Ti-a promis marea cu sarea si pana la urma ce-a facut?
Te-a lasat cu ochii-n soare, asta a facut!
Parintii tai au tot dreptul sa-si faca griji si sa fie mai exigenti acum cu tine.
Peste aceasta intamplare poti sa treci foarte simplu si anume cu rationament.
Nu-mi spune ca iubirea nu e rationala, ca aici sigur nu a fost vorba de iubire ci de altceva.
Poate ti se pare greu, dar cel mai bine este sa uiti acest ''baiat'' care este de fapt barbat in toata firea, cu probleme.
El doar te-a folosit si a abuzat de inocenta ta de copil mic si prostut.Mai tarziu imi vei da dreptate.
Iti garantez ca vei trece peste cu timpul. Timpul le rezolva pe toate.
Ce motive ai sa iubesti un astfel de om?
Si cand ma gandesc ca chestia asta putea fi evitata daca la varsta ta te jucai si tu cu copii de varsta ta pe-afara, nu stand pe internet toata ziua, expunandu-te la toate partile negative ale acesteia.
Sfatul meu este sa lasi baietii la varsta ta si sa-ti vezi de-ale tale si anume de scoala!
Ai tot timpul din lume sa iti gasesti iubiti si ai grija la iubitii virtuali, ai vazut si tu pe propria piele ce se poate intampla.

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

O sa uiti doar cu timpul, ai procedat corect stergandu-l de peste tot. N-o sa-l uiti pentru ca a fost primul si mai mult, la o varsta atat de tanara. Dar nah, asa ai simtit tu, nu contest. Esti prea mica oricum ai pune problema, nu o sa accepte la varsta asta si punct.

| darrio2007 a răspuns:

Asteapta sa mai cresti. Esti prea mica pentru relatii. Mai ales ca deja ti-ai pierdut virginitatea. Deja ai inceput sa ii schimbi. La tine nu sunt sentimente pentru un baiat anume ci nevoia de sex. Si ai fost foarte „desteapta" ca l-ai adus si in casa la tine.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Ai putea sa treci la urmatorul nivel si sa chemi 3 - 4 acasa ca sa intelegi ceva. Daca iei din nou bataie macar stii pentru ce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca este prima poveste lunga care chiar m-a prins
Dacă faci o poveste pe wattpad despre viața ta o sa fiu un cititor fidel rolling on the floor))
Nu știu ce ai putea face cu părinții tai, eu iți sugerez sa îl tîi secret dacă vei vrea sa ai o relație cu el pe viitor, iar când va veni momentul potrivit le vei putea spune alor tai...
Vreau sa te întreb ceva pe privat.Îți pot trimite mesaj? sau mno dacă ai ceva rețea de socializare gen Facebook

| Stell99 a răspuns:

Daca vorbesti serios sa stii ca nu e de gluma cu asa ceva.
Tipul ala trebuie sa faca inchisoare pentru ca tu nu ai avut discernamant si a abuzat de inocenta ta. Daca as fi tatal tau i-as da foc lui si la toate neamurile lui.
Spunele parintilor tai si ducetiva la politie.

http://legeaz.net/noul-cod-penal/art-220

Ceea ce a facut este imoral si ilegal.Este abominabil.

Nu uita ce ti-am spus.Du-te la politie cuparintii tai si baga-l cat mai mult la inchisoare.

| Antonia_Alexa_1998 explică (pentru Stell99):

Parintii mei stiu.

| Stell99 a răspuns (pentru Antonia_Alexa_1998):

Inseamna ca sunt niste incompetenti daca nu au sesizat politia.