| anonim_4396 a întrebat:

Bună dimineața. După cum v-am mai povestit am început să vorbesc cu un băiat. Si totul e ok, doar încă nu ne-am întâlnit. Weekendul acesta nu pot merge la țară ca am ceva treaba și doar weekendul viitor. El este din orașul unde am terminat eu liceul. La vreo 10 km de satul unde am locuit eu. Momentan eu m-am mutat în alt oraș și el nu poate sa vina aici. Asa a zis nu stiu. Oricum...ce vreau sa zic este că aseară mi-a zis ca va pleca în Elveția o lună jumate. Eu i-am zis ca sigur se va schimba situația între noi. Si ca până vine el înapoi ma va uita.
I-am spus și ca îmi pierd orice speranță în a fii cu el și atunci cred ca s-a supărat ca a zis ca bine dacă vorbesc asa si mi-a spus noapte bună. I-am zis doar ca nu vreau sa se schimbe situația și el a zis ca vom ține legătura.
Nu stiu ce da fac.
Pe deoparte aș renunța dar pe de altă parte nu.
Într-adevăr mam supărat aseară și a zis ca mai bine nu mi zicea...
Nu stiu ce sa fac sad. Prietena mea zice sa nu renunț dar nici sa sufăr.
Mulțumesc o zi frumoasă!

10 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Eu zic sa renunti si sa-ti cauti un baiat loco.

| PersonajFictiv a răspuns:

Ai gresit aici, nu conteaza distanta si perioada in care esti departe de o persoana, atata timp cat acea persoana te vrea doar pe tine si se potriveste cu tine iar tu vrei aceleasi lucruri.
Stiu cazuri, in care un barbat care acum are familie si copii, a vorbit cu sotia lui 2 ani, la distanta, pentru ca nu se putea vedea, dar a tinut si s-au casatorit.O luna e un fleac.
E o prostie din partea ta, pai daca ala pleaca si alta data in alta tara sa faca bani ca sa va mearga voua mai bine sa zicem, in situatia in care o sa fi'ti impreuna, ce o sa se intample? O sa stai si o sa plangi ca " a plecat sa faca bani, 3 luni, sigur ma uita"? laughing

Mai bine nu iti zicea ca pleca nu? Adica,doar sa plece huh?
De unde esti, de pe ce planeta? Esti cu capul in nori rau de tot, fara suparare, apuca-te si citeste ceva, cica antreneaza mintea si iti spun asta ca un sfat la modul serios.

Si ce sa suferi? Doar vorbesti cu el de merita asteptarea sa vezi ce o sa urmeze. Daca ai alta varianta cu un baiat pentru care simti mai mult decat pentru asta, i-ati la revedere si stai cu ala.

| anonim_4396 explică (pentru PersonajFictiv):

Nu mai vorbesc cu altcineva doar cu el. Si da poate am exagerat.

| PersonajFictiv a răspuns (pentru anonim_4396):

Sigur ai exagerat, nu "poate".

| anonim_4396 explică (pentru PersonajFictiv):

Da, am exagerat. Pentru ca mi e tema ca se va schimba situația între noi. El zice ca nu. Ca nu ma uita și ca păstrăm legătura. Si acum mi-a scris...

| AnaMariaGerman a răspuns:

Bună! Dacă tu ții la el și îl iubești dar și invers, ar trebui să aveți încredere unul în celălalt. Char dacă el va pleca în Elveția, puteți să țineți legătura. Sunt atâtea mijloace de comunicare, Facebook, skype, whatsapp... Nu cred că distanța poate schimba lucurile dintre voi dacă cu adevărat vă iubiți.

| anonim_4396 explică (pentru AnaMariaGerman):

E vorba doar de o luna jumate. El a zis ca va fi mai fain între noi după ce se întoarce și eu i-am zis că sper doar sa nu se schimbe față de mine și a zis ca în bine și ca ii va fi mai dor de mine. Sincer nu știu ce sa fac. Adevărul e ca îmi place mult de el și el zice ca și lui de mine... Dar uneori as vrea renunț. Dar aseară dacă i-am zis ca îmi pierd orice speranță în a fii cu el s-a supărat. Nu stiu. El zice ca vrea sa ma cunoască și ca nu de aia mi-a scris ca arat nu stiu cum ci prin faptul ca ii place de mine. La început credeam ca doar vrea sa se culce cu mine dar dacă zic ceva sau nu știu îmi zice ca eu îl cred obsedat sexual... Si ca el nu vrea sa se culce cu mine și vrea sa ma cunoască. Nu stiu ce sa fac. Ce sa cred.

| AnaMariaGerman a răspuns (pentru anonim_4396):

Prin asta trec și eu, numai cã spre deosebire de tine, noi ne-am cunoscut pe un site de socializare. Eu am încredere în el și el în mine, cu toate cã nu ne-am vãzut niciodatã fațã în fațã, ci doar pe web. Depinde de persoanã, de la caz la caz. Uite, eu vorbesc cu sora lui des și asta mã ajutã sã am încredere mai multã în relația noastrã, cu toate cã ne despart câteva mii de kilometrii. Dacã tu într-adevãr îl iubești, vei putea sã-l aștepți. Dacã te plictisești în preajma lui, mai bine sã-l lași. Poate e altcineva mai bun pentru tine.
Pe de altã parte era și normal sã se supere puțin pe tine pentu cã i-ai spus cã îți pierzi orice speranțã în a mao fi cu el. Uite, se pare cã nu te vrea doar pentru o noapte. E de apreciat asta. Rar gãsești așa bãieți. Pote el dorește doar sã aibã o relație de amiciție cu tine. Poate te așteaptă ca sã fii tu pregãtitã în a trece la "pasul urmãtor" în relația voastrã.

Totuși eu te-aș sfãtiu sã faci ce îți spune inima. Întotdeauna inima alege cel mai bine.

| anonim_4396 explică (pentru AnaMariaGerman):

Si noi ne-am cunoscut tot pe o rețea de socializare. Ne trimitem poze. Vorbim în fiecare zi prin mesaje. Încă nu neam văzut nici noi. Cred ca săptămâna viitoare dacă nu o sa fie plecat. A zis și o prietenă de a mea ca sigur nu ia căzut bine ca am zis asa... Am răbdare. Si voi vedea ce va fi.

| Vali2370 a răspuns:

Eu zic să renunți, dacă l-ar fi interesant mai mult de tine ar fi făcut ceva să poată veni, nu-ți pierde timpul după toți, nu merită, părerea mea, sper că ți-am fost de ajutor!