| BorşşiSmântână a întrebat:

Am o poveste ciudata. Mai intai, eu am 13 ani si iubitul meu 18. Aseara, el a fost la mine, in timp ce parintii mei nu erau acasa. ne-am jucat, ma tot atingea, pana m-a dezbracat. i-am spus ca nu vrau s-o facem inca, sunt inca o copila. oarecum. m-am imbracat inapoi. parintii mei urmau sa lipseasca toata noaptea, fiind plecati la bunica, in alt oras care a facut o criza si a intrat in spital; in fine, nu asta conteaza acum. asa. deci. dupa ce m-am imbracat, am mers impreuna si ne-am facut dus. stiu ca nu e bine ce fac, dar mi-a zis ca azi vrea neaparat sa o facem. ca cica sunt irezistibila. mi-a zis ca daca nu o facem, se va desparti de mine. stiu ca sunt mica, si e greu de crezut, dar chiar tin la el. si totul pare sa fie perfect. parintii mei sunt de acord cu el, ai lui cu mine. mama lui chiar imi zice "nora". sad imi e rusine sa vorbesc cu mama despre asta. ce sa fac? stiu ca ar trebui sa ma despart de el. plus de asta e mereu foarte gelos, si se comporta de parca ar fi proprietarul meu. imi controleaza mereu mesajele de pe telefon, se uita cine imi da like-uri pe Facebook, cine imi comenteaza pozele, etc. nu ma lasa sa ies cu colegele mele daca vin si baieti cu noi. Ce sa fac? Ajutor repede, va rog pana nu vine la mine. p.s.: parintii mei sunt plecati pana luni.

Răspuns Câştigător
| val31989 a răspuns:

Buna.Nu vin cu raspunsuri rautacioase, stiu te-ai indragostit si mai mereu, noi fetele ne indragostim de cei mai mari decit noi.Trebuie sa vorbesti cu el,sa tineti o discutie si sa-i explici ca nu e bine ceea ce face,sa-i spui sa te mai astepte,fiindca inca esti mica si sunt absolut sigura ca inca nu esti pregatita pentru asta. Ceva nu inteleg,daca te iubeste,de ce iti tot spune ca daca nu o faci se va desparti de tine? De ce dar e gelos? Daca e gelos, inseamna ca te iubeste si nu vrea sa te piarda, dar de ce vrea neaparat s-o faceti? Ei bine, daca parintii vostri sunt de acord, atunci trebuie sa rezolvati asta intre voi. Explica-i ...sa mai astepte macar 2 ani daca tot tine si te iubeste atit de mult.Dar daca tu nu te simti bine...vad dupa cum ai scris, atunci ce mai astepti, lasa-l, desparte-te de el! Nu mai continua daca nu te simti in stare si nu ai incredere.Si NU, sa nu-ti dea in cap sa faci sex cu el, nu-l lasa sa-ti distruga copilaria! Vei avea timp de astea mai tarziu.Dar totusi ..stiu ca-ti este greu sa-l lasi, incearca sa vorbesti cu mama ta, ea te va intelege si te va ajuta cel mai bine.
Bafta.Ai grija de tine. :*

19 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu o face, e clar ca baiatul urmareste numai sa o faca cu tine, nu fi copila si gandeste inainte de a lua o decizie

| lo a răspuns:

O relatie se bazeaza pe mai multi piloni.Din pacate "relatia"ta nu are niciun pilon bazic. Iubitul tau"este prea posesiv, dominant si daca nu face ceva sa isi schimbe atitudinea nu o sa stea cu nicio fata de varsta lui; probabil de aceea sta si cu tine:esti usor de manipulat.Relatiile intime nu se incep la varste atat de faragede deoarece nu exista maturitatea necesara si nici pregatirea emotionala, responsabilitatea.Deasemenea cu cat iti incepi relatiile intime mai devreme, sansele de a fi mama adolescenta cresc, creste si riscul bolilor...Probabil tu crezi ca este totul perfect, dar va fi perfect si cu urmatorul prieten si tot asa.Mai asteapta, nu ai nimic de pierdut.Cel mai bine ar fi sa te desparti de el daca nu te intelege, nu crede in toate vorbele dulci pe care un barbat ti le sopteste la ureche, in noptile "caldute", ca ar zice orice ca sa isi satisfaca poftele.La varsta lui ar trebui sa dea dovada de mai multa maturitate si responsabilitate si sa nu-si piarda timpul cu o fata care abia a lasat papusile.Cat despre parintii tai, nu vreau sa le dau lectii cum sa-si creasca fiica, dar nu mi se pare OK ce fac.Succes!

| swagMeOutBitch a răspuns:

Mie imi e sila! probabil baiatu' e pedofil daca vrea sa se f%0%^a cu una de 13 ani

suntserios
| suntserios a răspuns:

E un pedofil, scapa repede de el

| AndyLavy a răspuns:

Ai doua posibilitati, fii proasta in continuare si accepta relatia cu el, sau iti revii si te desparti. n-ai ce cauta cu unu de 18, tu chiar nu realizezi ca ala vrea doar sex si atat? Ce naiba sunteti atat de blege? Traiti in "lumi" diferite, nu aveti imi nimic in comun, si o astfel de relatie nu poate sa meraga. El e major, tu acum un an doi inca te jucai cu papusile.Sacapa de el cat mai poti, mai tarziu vei suferi si mai rau.

| Alison95 a răspuns:

Ati facut baie amandoi? nu esti deloc rusinoasa pentru varsta ta! NU e de tine baiatul, nu e clar ca vrea doar sa se culce cu tine? nu te iubeste!

| AdddriiiiiAaaaannnaaaa a răspuns (pentru Alison95):

Poate o iubeste dar cam asa sunt baietii plus la asta el e mai mare decat ea si normal ca vrea sa se culce cu ea!

| ImLucifersBelovedSexlessOffspring a răspuns:

Dacă află cineva că e cu tine, o să-l înghită puşcăria.

| ThisGirlHere a răspuns:

Oh, *** straight face. Ai dat de un maaare necaz. Esti mica, foarte mica fata de varsta lui si de ceea ce vrea el de la tine. Gelozia uneori e din cauza afectiunii pe care ti-o poarta un om, dar in aceasta situatie..nu prea cred. Draga mea, da-i papucii. AZI! Imi e frica pentru tine. Daca e atat de disperat si face gesturile alea (sa te verifice, sa nu te lase sa iesi.) s-ar putea sa foloseasca violenta fizica pentru a-si atinge scopul. Cheama o prietena doua, la tine pana nu vine si el, si da-i papucii de fata cu ele. Asa macar nu esti singura si daca e ceva, sunt si ele acolo. Dupa aceea, dupa ce pleaca, cheama o ruda la tine. Nu trebuie sa-ti fie rusine de mama ta, va fi alaturi de tine mereu, indiferent de situatie. Spune-i cat de repede posibil ceea ce s-a intamplat, sau macar ce are el de gand cu tine. Be careful puppy dog eyes! Succes! happy

| IntelFreak a răspuns:

Subscriu.

| ardei2001 a răspuns:

Pedofillllll

| iarin a răspuns:

Nu o fa cu el! Sincer nu cred ca vrei ca dupa sa te santajeze si etc...Eu am acusi 20 ani si am facut dragoste cu iubitul meu dupa 1an si 8 luni sau 1 si 6 luni nu mai stiu exact laughing). Idee e ca m-a respectat enorm si daca era necesar ma mai astepta un an. Ai grija oameni's cu 2 fete. Eu cu ai lui nu ma inteleg nu ii mai suport si la inceput ii iubeam enorm pana cand am vz ce oameni sunt. Macar daca nu rezisti fa un moment frumos si unic din asta...

| BibiIVI0IX a răspuns:

GOD! Trebuie sa aiba incredere in tine. Asta nu e relatie de durata. Nu te gandi la parinti (ca ei se plac), voi sunteti in joc, nu ei, sentimentele talee! Eu as spune sa nu mai stai cu el sau sa-i pui niste conditii. Nu e bine ca te santajeazaaa. Trebuie s-o faceti cand esti si tu pregatita, cand o simti, iar el daca te iubeste cu adevarat te intelege, are incredere in tine si te asteapta. Dar el nu face toate astea. Eu as spune sa-l lasi, pentru ca oricum se v-a intampla cand iti vei da si tu seama, acum esti orbita de LOVE. Dar incearca sa-ti deschizi ochii :*:* Ai grija, nu-ti pierde copilaria doar pentru el, nu merita!

| Moniic16 a răspuns:

Heii! >:d<
deci. in primul rand. nu iti fa griji sau ceva de genu :* el e major, tu esti minora. daca iti face ceva fara voia ta cum ar fi sex. tu suni la politie si el face ani buni de inchisoare fata :*

| mikomin a răspuns:

Trebuie sa te desparti de el, deoarece el iti controleaza viata si nu e bine...in plus nu e bine sa iti incepi viata sexuala, iar daca te iubea nu iti spunea ca daca nu faci sex cu el se desparte de tine! dupa ce va face sex cu tine, sunt 100% sigur ca se va despartii de tine!

| aliinutzza a răspuns:

Pei eu cred ca ar trebui sa ii spui mamei tale ea te va intelege dar daca nu vrei sa ii spui du-te si vorbeste cu prietenul tau si spune-i ca daca el tot este asa gelos si daca nu are incredere in tine nu mai are rost sa continuati relatia:* big grin eu cred ca o sa mearga asa am facut si eu... Funda?big grin

| Valentin_Laurentiu_1995 a răspuns:

Tragetio cu el si vezi ce se intampla

| GandalfTheGrey05 a răspuns:

S au dus 5 ani de atunci, presupun ca acum ai 18 ani...
Ce s-a întâmplat pana la urma? laughing