| RealKing01 a întrebat:

Bunica mea a murit acum cativa ani si cand a murit m-a bantuit o data, stateam la laptop si ma jucam si nu stiu de unde a aparut si dadea de multe ori cu piciorul in dulap si in alta zi statea in 'focar' intr-o camera unde e oglinda si zguduia oglinda ca sa ma sperie. Aseara am visat-o pe ea iar si vorbea cu mine, nu stiu sigur ce vrea de la mine dar cand m-am trezit am uitat visul. Oare o sa mor si eu? O sa ma ia dupa ea? Mi -e frica

20 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

O să mori și tu nimeni nu trăiește veșnic!

Dar până atunci sper sa mai fie timp

Așa că pentru toți cei ce mai au bunici mergeți pe la ei că nu se știe când mor și o să vă pară rău

Ia dutr până la ea la cimitir să vezi că au crescut buruienile pe loc

| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca-i un semn sa nu te mai joci toata ziua pe laptop, de aceea a aparut bunica-ta taman cand stateai la laptop!
Pune mana serios pe carte si lasa laptopul, ca apare bunica din nou si de data asta nu se stie ce se mai intampla.

| Violleta2022 a răspuns:

Bunica este protectiva chiar si de unde este, "lumea de dincolo", venind in vis si aratandu-ti ce faci rau, bine, gresit sau te poate duce la dezatru.

Evident ca stai prea mult pe computer si ea vrea sa traga un semnal de alarma ca nu ar trebui sa mai stai si sa pierzi atata timp inutil pe un lucru care nu te ajuta in viata, ca-ti va afecta sanatatea, scoala, cariera si viitorul!
Asta este mesajul pe care ti-l transmite: nu mai sta pe computer atata!

| RealKing01 explică (pentru Violleta2022):

Violeta să-ți stergi contul te rog frumos, mulțumesc happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru RealKing01):

Baiete, nu te retine nimeni aici, esti liber sa pleci in orice clipa!

| RealKing01 explică (pentru Violleta2022):

Nu-mi place de tine, nu mai comenta aiurea.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Da, nu scapă nimeni de asta, dar nu acum, și nu din cauza ei.
2. Nu.

| Hammurabi a răspuns:

Cheamă un exorcist.

| gemeni6226 a răspuns:

Eu o data am patit ca bunica (trecuta in nefiinta)a vrut sa ma sperie in miezul noptii si atunci am strigat cit m-a tinut gura ca sa inceteze altfel fac ceva ce si mie o sa-mi para rau si dupa aceea a fost liniste si nu s-a mai repetat altul.

| timidu89 a răspuns (pentru gemeni6226):

rolling on the floor) cum sa nu? Ori nu aveți credință, ori imaginație prea bogata. Morții nu se mai întorc nici ca spirit.

| gemeni6226 a răspuns (pentru timidu89):

Depinde ce numesti tu credinta? si mai ales acei patesc in viata care rid mai bine de altii.

Răspuns utilizator avertizat
| 1997onur a răspuns:

Nimeni nu te ia nica ieri stai liniștit i-a fost dor de tine și a venit sate vadă in vis și eu îl vise pe tatăl meu uneori dar nu vorbește cu mine zâmbește la mine și se uita doar dar niciodată nu mai fost frica de el ca știu că el niciodată nu mi-ar vrea răul așa este și bunica ta Niciodată nuți va vrea răul ca te iubește cu adevărat a venit doar sate vadă iera dor de tine noapte bună ai grija de tine și nu te mai speria și nici după toți deștepți care vor sate sperie nu-i asculta au răutate în ei și ca asta trăiesc asa oamenii

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Cheama-l pe preot!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu sa o odihnească în pace! Stai liniștit ca și eu am avut multe visuri după moartea mamei, nu se întâmplă nimic rău, nici măcar odată nu am simțit prezenta ei în casa, absolut nimic nu s-a întâmplat! Acest vis, îl visași deoarece te-ai gândit într-un mod involuntar la ea, la unele amintiri, oricum și de nu ai făcut-o tot ce visam se afla in subconștientul nostru.

| timidu89 a răspuns:

Sigur ești ok psihic? Termina frate cu inchipuiri de genul, bunica a murit în 2015 și tata în 2020. Dar nu am văzut nimic straniu, nici prezenta lor nu am simțit-o niciodată de când au murit. Poate ca ai visat și crezi ca a fost aievea?

| timidu89 a răspuns:

Sveetlana mi-o dat ignor rolling on the floor Dacă și asta mai e motiv sa ignori pe cineva. Baubau nu e femeie, ca tie ți se pare ca vezi sau auzi? Ești slaba de înger. Ori o fost vis sau halucinație.

| 120bulevard a răspuns:

Cheama un popa sa-ti faca o sfestanie ca nu prea e bine

| elemonis a răspuns:

Buna.
Bunica ta are toate pomenile/slujbele facute? Ii dati de pomana?
Cred ca ar trebui sa vorbesti cu un preot ceea ce ai mentionat.

| Andreidașchevici112 a răspuns:

Își ia rămas bun de la tine și mie mi s-a întâmplat.la fel mia răsturnat calculatorul de pe birou noaptea fix după ce a murit și se auzeau zgomote și tata mi-a spus că își ia rămas bun