| Anelissa123 a întrebat:

Ca sa înțelegeți o sa zic tot detaliat.
Anul trecut când încă eram la faza de "friends"cu prietenul meu am cunoscut un băiat intr-o seara când cu vb cu prietenul meu prin web cam și acel băiat "Adrian"venise la prietenul meu (atunci eu ma simteam atrasa de Adrian și de aceea prietenul meu mi-a dat sa vb cu el)și Adrian a zis ca de ce nu i-am dat cerere pe Facebook și eu am zis ca ii dau acum și el a zis "nu ii voie, nu-mi trădez prietenul".A mai zis ca ar vrea sa vb in realitate... după o sapt ne-am întâlnit pe strada întâmplator in care el a venit sa vb, toate bune dar de atunci n-am mai vb și nu ne-am mai vazut ....pana vara asta in care ne-am tot vazut pe strada timp de câteva săptămâni, dar n-am zis nimic pana acum câteva zile in care mi-a dat cerere pe Facebook și mi-a zis dacă vrea sa ne întâlnim și eu am zis ca nu și el a tot insistat și după refuzurile mele el zice "ma crezi la fel ca ceilalti?"și după ma intrebase dacă zilele următoare ies. Am zis ca da (nu zicând ca ies neaparat cu el )și el a zis "apoi dacă vine x"(x nume la prietenul meu )și eu am zis ca dacă vine el eu stau cu el și el zise " aa e ok"și după mi-a cerut nr de tel și eu i l-am dat și de atunci de 2 zile n-am mai vb și azi văzându-ne pe strada și nu am vb nimic nici măcar salut.
Acuma întrebarea mea "de ce se compoarta așa?"de ce după atâta timp mi-a dat semn?""Oare ce ii in mintea lui?"Ce vrea sa zică cu "ma crezi la fel ca ceilalti?"

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Cred ca nici el nu stie ce e in mintea lui. Ar vrea sa iasa cu tine, dar sa nu pice de prost. Spune ca nu isi tradeaza prietenul si "ma crezi la fel ca ceilalti?" ca sa arate bine in ochii tai si ai lui si sa iti castige increderea, dar daca gandea asa cu adevarat, nu ar fi mai incercat sa intre in legatura cu tine.
Daca pe tine te intereseaza (probabil ca da, daca intrebi de el) trebuie sa stii clar ca nu ii poti avea pe amandoi si iti vei face si o reputatie nu tocmai buna in cercurile voastre.

2 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Scurtez eu pentru voi: "Sunt proasta, n-am habar de gramatica, sunt impreuna cu un tip, da' imi place si de altul'. Asta altul imi dadea semne ca vrea sa mi-o traga, dar eu l-am refuzat. Acum ma baga iar in seama si nu stiu de ce! Ajutooooor!"

| Crackman a răspuns:

Nu vrea sa para disperat